Strona główna | Wystawy

Mazurska medytacja_Bogusław Maria Piasecki

22 lutego 2019, piątek, foyer

TRÓJKA BEZ STERNIKA

Juliusz Marweg, Bogusław Maria Piasecki, Henryk Trojan, czyli trójka bez sternika, która nie dryfuje, lecz płynie pełną parą ku enigmatycznej linii horyzontu. Artyści od lat wystawiają razem, wyjeżdżą na wspólne plenery, a mimo to pozostają indywidualnościami i rozpoznawalnymi osobowościami. Wspólne cechy ich twórczości to niewątpliwie zapał do pracy i pasja tworzenia, poszukiwanie i znajdowanie własnej drogi twórczej.
Nie mamy żadnego wspólnego credo, Każdy z nas inaczej postrzega świat i tworzy przez swój indywidualny i niepowtarzalny filtr. Dlatego prace każdego z nas są rozpoznawalne i bez trudu przypisane autorowi. Podczas obecnej wystawy prezentujemy nasze obrazy, nie tylko najnowsze, ukazujemy również naszą drogę pełną zaangażowania i poszukiwań, drogę odkrywającą i odnajdującą prawdę pełną pokory do warsztatu i sztuki, z którą chcemy się podzielić z widzem tu i teraz.

Bogusław Maria Piasecki


HENRYK TROJAN – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Malarstwo studiował w pracowni profesora Wiesława Garbolińskiego. Zajmuje się głównie malarstwem. Wyróżniony na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa „'Bielska Jesień '95”. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych plenerów malarskich i akcji plastycznych. Swoją twórczość prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Wiele prac artysty znajduje się w zbiorach prywatnych i państwowych w Polsce i na świecie.

JULIUSZ MARWEG – studiował w PWSSP w Łodzi w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego. Tworzy głównie w dziedzinie malarstwa. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą.

BOGUSŁAW MARIA PIASECKI – jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, w której uzyskał dyplom z projektowania biżuterii i malarstwa. Zajmuje się szeroko pojętą sztuką, często prezentowaną w interdyscyplinarnym warsztacie. Brał udział w wielu wystawach sztuki , akcjach plastycznych i plenerach malarskich (Szlakiem Prawosławia czy Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Czarnym Piecu) Był uczestnikiem i współtwórcą Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Końca Wieku – Translacje 1994-1999 w Piotrkowie Tryb.
W 1987 zdobył III nagrodę na Jesiennych Konfrontacjach Malarskich w Rzeszowie. Jego pracę znajdują się w zbiorach w kraju i za granicą.

Wystawa czynna będzie do 29 marca 2019 r.


Świat Zygmunta B. _B. Wegner

11 stycznia 2019, piątek, foyer

PEJZAŻE

Na wystawę malarstwa złożyły się prace trojga autorów pochodzących z Wielkopolski - z Mosiny pod Poznaniem i z Ostrowa Wielkopolskiego. Artyści związani są – prócz wspólnej fascynacji pejzażem – z poznańską uczelnią: Uniwersytetem Artystycznym, dawną Państwową Wyższą Szkołą Sztuk Plastycznych, a potem Akademią Sztuk Pięknych. Wszyscy troje są jej absolwentami, natomiast Bogdan i Natalia pracują tam zawodowo.
Bogdan Wegner zaprezentuje (I poziom foyer) monumentalne malarstwo olejne przedstawiające mityczne krajobrazy znaczone ludzką aktywnością i geologicznymi procesami. Obserwujemy je z góry, jakby we śnie, unosząc się nad jasną, żłobioną ziemią, która zdaje się być starożytną krainą, a zarazem współczesnym przemysłowym czy rolniczym obszarem.
Papierowe kolaże Natalii Wegner (II poziom foyer) zainspirowane zostały spostrzeżeniami podróżnymi, widzeniem krajobrazu z okien auta i pociągu.
Krzysztof Ryfa przedstawia cykl nowych obrazów, które powstawały m.in. podczas licznych plenerów malarskich. Gęstym materiom ziemi, zaoranej, rozkopanej, towarzyszą połacie nieba – rwanego, wiosennego czy białego, podkreślającego czerń listopadowej wilgoci.


BOGDAN WEGNER
Urodzony w 1946 roku w Czempiniu. Artysta malarz, pedagog. Emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wystawiał swe malarstwo na kilkudziesięciu wystawach w Polsce: Poznań, Gniezno, Warszawa, Szczecin, Wrocław, Radom, Mosina, Łódź, Olsztyn, Częstochowa, Bielsko-Biała, Katowice, Bydgoszcz, Zakopane, a także za granicą: Niemcy, Belgia, Szwecja, Francja, Słowacja, Litwa.

NATALIA WEGNER
Urodzona w 1974 roku w Poznaniu. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.
Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Linorytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. W latach 1999-2004 pracowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „Schola Posnaniensis“ jako asystentka prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego w pracowniach rysunku i malarstwa ściennego. Od 2003 pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu najpierw jako asystentka prof. Ireneusza Domagały w XII Pracowni Rysunku, a od dwóch lat jako adiunkt pełni obowiązki kierownika tejże pracowni. W 2011 obroniła rozprawę doktorską pt. Nokturny. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

KRZYSZTOF RYFA
Urodzony w 1959 roku w Jeleniej Górze. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, okręg poznański. Malarz, pedagog, założyciel Niezależnej Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim. Kurator wystaw, animator kultury, organizator i uczestnik wielu plenerów artystycznych, laureat nagród i wyróżnień.

Wystawa czynna będzie do 20 lutego 2019 r.ARCHIWUM

Wystawy w roku 2018 >>>
Wystawy w roku 2017 >>>
Wystawy w roku 2016 >>>
Wystawy w roku 2015 >>>
Wystawy w roku 2014 >>>
Wystawy w roku 2013 >>>
Wystawy w roku 2012 >>>

góra O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.