Strona główna | Wstecz

PIĘKNO W DREWNIE wystawa prac W. Trzpiota

6 grudnia 2012, czwartek, foyer Sala K. Anbilda, foyer (poziom pierwszy)

PIĘKNO W DREWNIE
Wystawa prac Władysława Trzpiota



Wystawa stanowi fragment dorobku artystycznego Władysława Trzpiota. Rzeźba jest jego pasją. Na swoim koncie ma wyrzeźbioną bitwę pod Grunwaldem, gabinet szachowy... Największym jednak osiągnięciem artysty jest ołtarz i droga krzyżowa oraz cały wystrój w kościele w Radomicach koło Morawicy. Prace Trzpiota zdobiły również ołtarz podczas wizyty Ojca Świętego w Masłowie. Jego drogą twórczą pokierowała etnograf Elżbieta Eber. Jak sam twierdzi – jest wolnym strzelcem. Dużo jego prac jest w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Rzeźbiarza najbardziej interesuje tematyka sakralna i historyczna.

Wystawa trwała od 6 do 28 grudnia 2012 r.



fot. J.Liniecki

6 grudnia 2012, czwartek, foyer (poziom drugi i trzeci)

MIASTA RÓŻY
Wystawa fotografii
Juliana Linieckiego, Barbary Pabin-Szafko i Joanny Szumilewicz



Wystawa Miasta Róży obejmuje cykl zdjęć pokazujących średniowieczne miasta i miasteczka w Czechach, których wspólna nazwa pochodzi od herbu możnowładców z Hradca (czarna róża) i z Rožmberka (czerwona róża). Zabytkowe starówki tych miast w całości lub części zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Tematem wystawy jest fotografia uliczna – architektura, piękno detalu, scenki rodzajowe. Fotografie są zgrupowane w zespoły tematyczne odpowiadające wybranym miejscowościom: Telcz, Slawonice, Czeski Krumlow i Trzeboń.
Autorzy zajmują się amatorsko fotografią od wielu lat. Zbiory fotografii były eksponowane w różnych instytucjach jak: biblioteki uczelniane (Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Łódzkiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego – autorzy zdjęć są pracownikami naukowo-dydaktycznymi tych uczelni), Izba Lekarska w Łodzi oraz siedziba Stowarzyszenia Architektów Polskich w Krakowie. Ponadto stała prezentacja fotografii znajduje się na terenie Zakładu Medycyny Nuklearnej w Łodzi oraz w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Do wypraw fotograficznych do Czech skłoniło autorów piękno bardzo licznych zabytków architektury oraz gościnność i kultura mieszkańców.

Wystawa trwała od 6 do 28 grudnia 2012 r.



Endo

21 listopada 2012, środa, foyer (poziom trzeci)

SZTUKA MATEK


Do niedawna artystki feministyczne pomijały temat macierzyństwa lub traktowały go marginalnie (pojawiał się on zazwyczaj w symbolicznej formie – matki jako ikony itp). Tymczasem macierzyństwo w kontekście tożsamości i głębokich przeżyć egzystencjalnych jest tematem niezwykle ważnym dla sztuki i dla współczesnej kultury w ogóle. W ciągu ostatnich kilku, kilkunastu lat spojrzenie na macierzyństwo zaczęło się zmieniać. Macierzyństwo przestało być kojarzone z rezygnacją z życia publicznego, zawodowego, a grupa świadomych matek chce zmieniać stereotypowe postrzeganie macierzyństwa w Polsce. Twórczynie matki pokazują macierzyństwo jako ważny etap w ich życiu, nową świadomość siebie i swojego ciała, inne sztuką wyrażają bunt przeciwko do niedawna jedynie słusznemu wizerunkowi Matki Polki, upublicznianiu swojego macierzyństwa i kojarzenia matki tylko z jedną społeczną rolą, jeszcze inne poprzez stanie się matką zmieniają punkt widzenia i patrzenia na otaczającą rzeczywistość.

Projekt „Sztuka Matek” Fundacji MaMa to:
• 16 młodych uznanych artystek będących matkami
• wystawy w trzech polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków)
• konferencja w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
• dyskusje w klubokawiarniach

Wystawa trwała od 21 - 30 listopada 2012.



9 listopada 2012, piątek, Sala Karola Anbilda, foyer (poziom pierwszy)

WYSTAWA Z OKAZJI 50-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ EUGENIUSZA SZOŁY


Uroczyste otwarcie - 9 listopada, godz. 18.00, Foyer, poziom pierwszy.

Pięćdziesiąt lat pracy artysty to niezliczone prace z zakresu malarstwa pejzażowego, portretów, rzeźby, wspaniała kolekcja instrumentów – przede wszystkim skrzypiec. Ekspozycja w Filharmonii Świętokrzyskiej z konieczności została ograniczona do portretów wybitnych osobowości świata muzyki, ale znajdują się na niej również gobeliny, oraz pojedyncze egzemplarze instrumentów i prace z zakresu malarstwa sakralnego.

EUGENIUSZ SZOŁA
lutnik, rzeźbiarz, malarz, konserwator dzieł sztuki, kompozytor, poeta, jednym słowem – Człowiek Renesansu. W 1954 r. ukończył Liceum Plastyczne. Na początku swojej drogi artystycznej koncentrował się przede wszystkim na rzeźbie i malarstwie. Od wczesnych lat 60. zajmuje się lutnictwem. Na swoim koncie ma liczne oryginalne i ciekawe zlecenia - m.in. wykonanie instrumentów inkrustowanych kością słoniową, cyrkoniami, a także korektę XVIII-wiecznego kontrabasu. Główny zakres jego działalności stanowiła jednak kompleksowa naprawa instrumentów, również zabytkowych. Długoletnia działalność zaowocowała wystawami i obecnością na konkursach, między innymi na największym konkursie lutniczym na świecie we włoskiej Cremonie. Tam prezentował przede wszystkim instrumenty wykonane z jodły świętokrzyskiej: klasyczny kwartet – dwoje skrzypiec, altówkę i wiolonczelę.
Drzwi Jego pracowni przy ul. Paderewskiego 11 zawsze były szeroko otwarte dla miłośników sztuki.

Istnieje możliwość zakupu lub zamówienia wybranych prac Jubilata.
Oprócz prac Eugeniusza Szoły na wystawie pomieszczono również rękodzieła gobelinowe MIROSŁAWY MICHAŁOWSKIEJ-SZOŁY, żony artysty. Piękne, misternie wykonane zasługują na uwagę i uznanie.

Wystawa potrwa od 9 - 30 listopada 2012.



fot. Piotr Kaleta

19 października 2012, piątek, foyer (poziom drugi i trzeci)

ZIEMIA PO KIELECKU


Fotograficzny projekt Ziemia po kielecku jest wystawą prezentującą prace 35 renomowanych fotografików polskich, złożoną z trzech części: Terra destructa, Terra immanens i Terra salva. Tytuły mogą sugerować dramat w trzech aktach – od zniszczenia, poprzez wewnętrzną sublimację, do wybawienia – ale w zasadzie każda część zawiera obrazy odnoszące się do wszystkich wariantów.
Organizator zadania: Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski w Kielcach.
Autor i kurator programu: Paweł Opaliński
Organizator: Andrzej Borys


Wystawa trwała od 19 października do 20 listopada 2012.



Kielce nocą fot. R.  Krzysiek-Nowakowska

9 października 2012, wtorek, foyer (poziom zero)

KIELCE NOCĄ
Wystawa fotograficzna RENATY KRZYSIEK-NOWAKOWSKIEJ

Autorka o sobie:
Fotograf-amator; zdjęcia robię od dziesięciu lat. Początek mojej przygody z fotografią był zupełnie przypadkowy. Mój ówczesny (i obecny) dyrektor uznał, że skoro mąż zajmuje się fotografią, to z pewnością ja także potrafię robić zdjęcia. Wstyd było mi się przyznać, że jest w błędzie, więc zaczęłam intensywną naukę. Ponieważ miałam surowego nauczyciela, pierwsze kroki nie były łatwe. Moja druga połowa bezlitośnie wytykała każdy najmniejszy błąd.
Kielce nocą - pomysł na te zdjęcia także był przypadkowy. Kiedyś, idąc nocą główną ulicą naszego miasta oświetlonego przyćmionym, żółtym światłem, zobaczyłam wiele miejsc, które zupełnie inaczej wyglądały. Jak? Urokliwie, czarująco, po prostu pięknie. Pomyślałam, że może warto te obrazy zatrzymać w kadrze...


Wystawa trwała od 9 do 31 października 2012.








Piąty element

3 października 2012, poniedziałek, foyer (poziom pierwszy)

PIĄTY ELEMENT

PIĄTY ELEMENT Piąty element (od łac. quinta essentia - piąta esencja) - piąty z żywiołów - uniwersalna zasada we wszechświecie, kierująca wszystkim - niewidzialny eter - umysł - idea - duch. Od piętnastu lat dzielimy ze sobą codzienność. Połączyło nas życie, zbieg wydarzeń, splot okoliczności, niewidzialna siła, która na co dzień łączy świat w jeden wielki organizm. Budzimy się obok siebie, pracujemy, odpoczywamy, patrzymy na świat wokół nas; te same krajobrazy, te same drzewa, strumień, ta sama góra, a jednak to co w nas zostaje zapisane to dwa różne punkty widzenia.
Anita: Widzę dookoła nieskończoność form, kształtów i bytów. Obrazy rozkładam na najdrobniejsze elementy. Szukam detalu - to on jest inspiracją, punktem zaczepienia. Powielam go, multiplikuję i buduję nową przestrzeń.
Michał: Obserwuję zjawiska zachodzące w przyrodzie odnajdując konkretne sytuacje, geometryzuję je, upraszczam poszukując swoich symboli i znaków. Rezultatem tego jest sprowadzenie wielopłaszczyznowego obrazu do syntetycznej kompozycji linii, kół, prostych form.
Na co dzień zajmujemy się ceramiką, powstającą dzięki połączeniu w sobie czterech żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia. Ziemia w połączeniu z wodą daje nam materiał do tworzenia, powietrze suszy, ogień wypala i nadaje stworzonym kształtom stałą formę. Aby dzieło stworzenia mogło mieć miejsce potrzebne jest coś jeszcze - myśl, idea, która nieustannie rodzi się w naszych umysłach. Widzimy w tak odmienny sposób, a jednak łączy nas to, że świat postrzegamy jako nieskończony oddech natury, nieskończony przejaw czterech walczących żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia, które łączy ze sobą ten piąty element - piąty żywioł - niewidzialna energia, kosmiczny eter.

Anita Szprych
artysta ceramik, arteterapeuta, trener
W 1998 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Jest pomysłodawcą i założycielem grupy Unikat, organizatorem i kuratorem dotychczasowych wystaw : "Naczynie - przestrzeń otwarta", "Czarno-białe', "1…2…3…odliczanie".
Fascynacja światem natury oraz głębokie poczucie przynależności do niego zaowocowała dwoma projektami "Sekrety” i "Nieskończoność". Jak mówi: "codziennie daję się uwodzić naturze". Na co dzień prowadzi Unicat - autorską galerię-pracownię ceramiki oraz Unikat Pracownię Przemian, w ramach której prowadzi warsztaty arteterapii i rozwoju osobistego, treningi twórczości, szkolenia z arteterapii. Praca z ludźmi, niesienie pomocy poprzez arteterapię czyli terapię przez sztukę stała się ważnym obszarem życia i poszukiwań do dalszej pracy artystycznej.

Michał Chabielski
artysta rzeźbiarz, arteterapeuta, coach
W 1998 ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w pracowni prof. Alojzego Gryta. Fascynacja sztuką Land Art pojawiła się już na studiach i zaowocowała projektem w ramach pracy dyplomowej. Od tamtej pory świat natury przewija się w projektach i realizacjach zarówno plenerowych jak i instalacjach, które przenosi do wnętrz. Na co dzień prowadzi Unicat - autorską galerię-pracownię ceramiki oraz Unikat Pracownię Przemian, której zajmuje się warsztatami arteterapii i rozwoju osobistego, treningami twórczości, szkoleniami z arteterapii.
Ważnym sposobem wyrażania siebie jest również rysunek i grafika. Inspiracją jest świat dookoła i wnikliwa obserwacja toczących się obok historii, które zapisuje w swoich pracach.

Wystawa trwała do 4 listopada 2012 r.


fot. Tomasz Pisiński

4 września 2012, wtorek, foyer (poziom zero)

CZTERY PORY AFRODYTY
CYPR, PERSPEKTYWY Z CAŁKIEM INNEJ ... PERSPEKTYWY


Patronat Honorowy:
Jego Ekscelencja Andreas Zenonos Ambasador Republiki Cypryjskiej w Warszawie
Artur Gierada Poseł na Sejm RP


Wystawa zorganizowana jest z okazji Prezydencji Cypru w Unii Europejskiej (przewodnictwo Cypru trwa od 1 VII do 31 XII 2012).
Wystawa młodego warszawskiego fotografa Tomka Pisińskiego prezentuje dziesięć panoramicznych pejzaży Cypru, wykonanych w technologii HDR. Zdjęcia ukazują wyspę w niezwykłych kolorach, o bardzo szerokiej rozpiętości tonalnej, i z detalami, których nie da się dostrzec w klasycznej „płaskiej” fotografii cyfrowej.

Autor, autor....
Tomek Pisiński fotografuje niemal od dziecka. Szkoła średnia? Oczywiście fotograficzna. Później praca, praca i jeszcze raz praca – Pisiński zaczynał w redakcjach pierwszych magazynów kolorowych w Polsce. Ile zdjęć wykonał przez ostatnie 20 lat? Nie wiadomo, bo żaden fotograf nie liczy swoich prac. Pewnie są ich tysiące, bo prócz sesji dla czasopism Pisiński wyspecjalizował się w reklamach prasowych czy ulicznych plakatach. Okładki fotografa dla magazynu Claudia zostały trzykrotnie docenione przez dziennikarzy i wyróżnione w konkursie Grand Front organizowanym przez Izbę Wydawców Prasy.

Wystawa trwała do 29 września 2012 r.

CYPRUS PRESIDENCY OF THE COUNCIL OF THE EUROPEAN UNION   AMBASADA REPUBLIKI CYPRYJSKIEJ WARSZAWA  Cypr w Twoim sercu



fot. Wojciech Buła

31 sierpnia 2012, piątek, godz. 18.30, foyer (poziom pierwszy)

REBIS
Wystawa o kulturze Łemków (Beskid Niski)


Akademia Athanor (www.athanor.pl) zaprosiła ubiegłego roku znakomitego polskiego fotografika, Pana Zbigniewa Podsiadło, od lat związanego twórczością z rejonem Beskidu Niskiego, aby profesjonalną i troskliwą opieką otoczył niezwykły jesienny plener w Wysowej. W fotograficzno-antropologicznej wyprawie pod nazwą „Rebis - w poszukiwaniu kamienia filozoficznego” po Beskidzie Niskim wzięli udział pasjonaci z całej Polski, w dużej mierze amatorzy.
Efektem jest wystawa niepowtarzalna. Składa się z wizji niezwykle różnorodnych i indywidualnych. Jej unikalną wartość tworzą: wolność postrzegania właściwa tylko początkującym, świeżość spojrzenia, odwaga pokazywania swoich odkryć na każdym etapie umiejętności technicznych, a przede wszystkim przeświadczenie, że całość wystawy po prostu nie mogłaby zaistnieć, gdyby zabrakło choćby jednego z jej elementów. Kiedy rutyna i nawyki nie przesłaniają widzenia, fotografuje się sercem. Ekspozycja pokazywana była już w Krakowie i w Rybniku, w tym roku jeszcze można będzie ją oglądać w Gorlicach. Wernisaż w Kielcach odbędzie się z udziałem i poparciem ojców Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, Panów – Pawła Pierścińskiego i Andrzeja Borysa.

Wystawa trwała do 29 września 2012 r.




fot. Andrzej Łada

31 sierpnia 2012, piątek, godz. 18.30, foyer (poziom drugi i trzeci)

NAD KAMIENNĄ
Wystawa Andrzeja Łady



Andrzej Łada, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. W tamtejszym Miejskim Centrum Kultury jest kuratorem Galerii Fotografii. Dzięki jego zaangażowaniu powstało silne środowisko fotografów amatorów, a galerią fotografii mogłoby pochwalić się niejedno duże miasto. Specjalizuje się w fotografii krajobrazu i reportażu. Jest autorem kilku wystaw i wydawnictw albumowych, takich jak: „Ostrowiec Świętokrzyski”, „Alchemia Światła”, „Powiat Ostrowiecki”, „Ziemia Ostrowiecka – perły przyrody i kultury” oraz „Nad Kamienną”.
Wystawa i album „Nad Kamienną” eksponują nie tylko urodę rzeki, ale również to, co przez wieki powstawało w jej okolicy. Licząca 156 km rzeka, zwana również rzeką świętokrzyską, bierze swój początek w powiecie koneckim, następnie przez powiat skarżyski i ostrowiecki zmierza ku Wiśle. Przecina niewiarygodnie bogatą krajobrazowo i geologicznie krainę, zasilając w przeszłości w energię i wodę przemysł metalurgiczny.
Wystawa, która powstała dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, liczy ponad 100 prac, natomiast album – 250.
Promocja albumu zaplanowana jest na 21 września br.

Wystawa trwała do 15 października 2012 r.




Gobelin - Agata Synowiec

6 czerwca 2012, środa, foyer (pierwszy poziom)

WYSTAWA TKANINY ARTYSTYCZNEJ
uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych
im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.



Ekspozycja przybliża i pokazuje różnorodność działań i możliwości, jakie daje tkanina. Na wystawie można podziwiać gobeliny, tkaniny unikatowe, miniatury tkackie wykonywane techniką arrasową, tkaniny nicielnicowe oraz tkackie formy przestrzenne. Prace powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat szkolnych pod kierunkiem nauczycieli artystów plastyków, między innymi: Marii Kowalczyk, Zdzisława Surowca oraz Agnieszki Gołębiowskiej.
Wystawa Tkaniny artystycznej rozpoczyna cykl wystaw uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych mających na celu zaprezentowanie poszczególnych specjalności artystycznych nauczanych w Kieleckim Plastyku.

Wystawę można zwiedzać w dniach koncertów (od godz. 18.00), a także od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14 - jeśli to będą zorganizowane grupy chętnych oraz pod warunkiem uprzedniego powiadomienia pracowników Filharmonii
- nr tel. 41 365-54-99.

Wystawa trwała do 29 czerwca 2012 r.




Rzeczpospolita utracona Rzeczpospolita utracona

28 maja 2012, poniedziałek, g. 11.00, foyer (drugi poziom)

RZECZPOSPOLITA UTRACONA


28 maja zaprezentujemy w Filharmonii (II piętro) wystawę poświęconą Kresom Wschodnim. Otwarcie ekspozycji składającej się z 56 plansz, poprzedzi spotkanie (godz. 11. Sala Kameralna) z dr TOMASZEM ŁABUSZEWSKIM - naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.
Wystawa „Rzeczpospolita utracona” jest podróżą po Rzeczypospolitej, której już nie ma. Zniknęła bezpowrotnie, nie w wyniku normalnego rozwoju cywilizacyjnego i naturalnych procesów społecznych, ale na skutek kataklizmu, jaki stał się udziałem po 1939 r. To podróż po sferze duchowej „okaleczonego narodu” – strat spowodowanych okrucieństwem wojny w skali dotychczas nieznanej, demoralizacji i zdziczenia wojną. To dojmujące doświadczenie niesprawiedliwości po II wojnie światowej, deprecjacji wartości, wielu pojęć stanowiących o jakości moralnej życia publicznego i społecznego. To podróż po nowym kanonie tradycji i kultury, negującym – oczywisty do niedawna – dorobek pokoleń. To świat obco brzmiących znaczeń, „wielu prawd”, na nowo pisanej historii. To także odkrywanie świadectw prawdziwych – pozwalających zachować nadzieję na zwyczajną uczciwość, szacunek, tolerancję, humanizm.
To podróż śladami nieistniejącego już społeczeństwa polskiego, bogatego wielokulturowością i wiekową tradycją. To historia zagłady dokonanej przez dwa totalitaryzmy: niemiecki i sowiecki. Zagłady realizowanej metodycznie wobec kolejnych społeczności (Żydów, Polaków, Romów, Białorusinów, Ukraińców), grup społecznych (inteligencji, wojskowych), nowych kategorii wrogów kreowanych przez nazizm i komunizm, wobec dzieci. To historia wypędzeń – utraty przez miliony obywateli Rzeczypospolitej swojego miejsca na ziemi, zerwania podstawowych więzi społecznych, dających pole do erozji tradycji, patriotyzmu, szacunku. To wreszcie podróż śladami polskiej kultury materialnej, skazanej przez obydwu okupantów na zniszczenie. Podróż po nieistniejących już muzeach i bibliotekach, po utraconych Kresach z ich wielowiekowym bogactwem świątyń (kościołów, synagog, cerkwi, kenes, molenn, meczetów), zamków, pałaców, cmentarzy – ostatnich świadków nieistniejących już społeczności. To podróż po świecie ziemiańskich dworów z ich kulturotwórczą tradycją – wystawionych na „łup rewolucji”. To pytanie o konsekwencje wszystkich wspomnianych strat dla nas. To podróż w głąb nas samych.

Wystawę można zwiedzać w dniach koncertów (od godz. 18.00), a także od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14 - jeśli to będą zorganizowane grupy chętnych oraz pod warunkiem uprzedniego powiadomienia pracowników Filharmonii
- nr tel. 41 365-54-99.

Wystawa trwała do 29 czerwca 2012 r.

więcej >>>



Drohobycz

8 maja 2012, wtorek, g. 17.30, foyer (pierwszy poziom)

WIOSNA
WYSTAWA Z DROHOBYCZA


Autor zdjęć: WOJCIECH WALKIEWICZ


Pomysł wystawy zrodził się w 2009 r. podczas realizacji zdjęć do filmu Alfred Schreyer z Drohobycza. Wojciech Walkiewicz pojechał w maju ubiegłego roku do Drohobycza na zaproszenie Wiery Meniok, szefowej Centrum Polonistycznego przy Uniwersytecie Pedagogicznym w Drohobyczu. Miasto fotografował przez tydzień i w ten sposób powstała impresja na temat Drohobycza dzisiaj, zaś inspiracją było opowiadanie Wiosna Brunona Schulza. Wystawa wpisuje się w obchody 120. rocznicy urodzin oraz 70. rocznicy śmierci pisarza.
Wojciech Walkiewicz urodził się w Kielcach. Ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Warszawie oraz Wydział Operatorski na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest autorem zdjęć do filmów dokumentalnych, teledysków i cyklicznych programów telewizyjnych. Swoją pierwszą wystawę miał w galerii Lakiernia w Kielcach. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.
Wystawa prezentowana w Filharmonii Świętokrzyskiej jest pierwszą częścią cyklu związanego z Brunonem Schulzem. W przygotowaniu – następna, inspirowana opowiadaniem pisarza Druga jesień.
Wystawa trwała do 31 maja 2012 r.

więcej >>>



Wojciech Kilar


12 kwietnia 2012, czwartek, g. 18.30, foyer (trzeci poziom)

ARTYSTA I JEGO ŚWIAT. WOJCIECH KILAR
Polskie Wydawnictwo Muzyczne S.A.


Wystawa pod tytułem "Artysta i jego świat - Wojciech Kilar" została przygotowana przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne z okazji roku jubileuszowego Kompozytora (2002 r.) oraz 70. rocznicy urodzin. Wystawa prezentuje sylwetkę i osiągnięcia Wojciecha Kilara, wykorzystując fotografie z archiwum zarówno wydawcy, jak i bohatera wystawy oraz fragmenty partytur jego utworów. Fotografie-plansze połączone są w grupy tematyczne, np. Kilar i film, Kilar i góry, Kilar i twórczość religijna itp.
Wystawa trwała do 27 kwietnia 2012 r.



Stefan Kisielewski


12 kwietnia 2012, czwartek, g. 18.30, foyer (drugi poziom)

TWARZE ZAiKS-u
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS


Portrety najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych składają się na wystawę pt. "Twarze ZAiKS-u". Autorami zdjęć są znani polscy fotografowie, tacy jak: Wojciech Druszcz, Jacek Barcz, Ryszard Horowitz, Krzysztof Gierałtowski.
Wystawa trwała do 27 kwietnia 2012 r.



Iza Mrowiec grafika


12 kwietnia 2012, czwartek, g. 18.30, foyer (pierwszy poziom)

DYPLOM 2012 oraz IMPRESJE
Zespół Państwowych Szkół Plastycznych


Wystawa składa się z prac dyplomowych wykonanych w ramach specjalności: ceramika, techniki rzeźbiarskie, tkanina artystyczna, techniki graficzne, techniki malarskie pozłotnicze oraz prace wykonane w ramach przedmiotów rysunek i malarstwo.
Wystawa trwała do 27 kwietnia 2012 r.

więcej >>>



Ikona

30 marca 2012, piątek, Sala im. Karola Anbilda
(poziom pierwszy Filharmonii)

WYSTAWA IKON
Prace podziwiać można od godz. 18.00,
a także po zakończeniu koncertu.


Wystawa ikon, towarzysząca koncertowi REQUIEM, przedstawia dorobek osób biorących udział w warsztatach pisania ikon pod kierunkiem Alicji Tuz. Warsztaty od czterech lat działają przy Oratorium Świętokrzyskim św. Jana Bosko w Kielcach, obecnie skupiają około 25. nieprofesjonalnych artystów. Na wystawie zobaczyć będzie można ok. 50 prac: w tym ikony Chrystusa – Mandylion, Pantokrator – oraz ikony Matki Bożej, ikony świąteczne i ikony Krzyża.

więcej >>>




ARCHIWUM

Wystawy w roku 2019 >>>
Wystawy w roku 2018 >>>
Wystawy w roku 2017 >>>
Wystawy w roku 2016 >>>
Wystawy w roku 2015 >>>
Wystawy w roku 2014 >>>
Wystawy w roku 2013 >>>
Wystawy w roku 2012 >>>

góra 



O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.