30 listopada, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent

W programie przeboje Franka Sinatry w oprac. Piotra Wrombla

Swinging with Sinatra to od lat jeden z najciekawszych projektów muzycznych w kraju, który stworzył i od kilku lat rozwija w towarzystwie różnych artystów najlepszy swingowy wokalista w Polsce – Jarek Wist. Wielkim powodzeniem wśród polskiej publiczności cieszą się koncerty z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej lub symfonicznej. Artyści występowali na większości scen polskich filharmonii i teatrów muzycznych [m.in Radom, Rzeszów, Elbląg, Koszalin, Płock, Łomża, Lublin, Słupsk], gościli na festiwalach i kameralnych koncertach, występowali za granicą. W 2013 roku koncert Swinging with Sinatra otworzył jesienną ramówkę TVP Kultura, a jego retransmisja wielokrotnie pojawiała się w pasmach programowych stacji TVP. Przez lata projekt doczekał się kilku wariantów scenicznych: big bandowego, symfonicznego i jazzowego – tworzonego przez największe nazwiska polskiej sceny muzycznej, jak m.in. Piotr Wrombel, Kuba Stankiewicz, Wojciech Pulcyn, Krzysztof Szmańda, Marcin Jahr, Robert Murakowski, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Michał Tomaszczyk. Projekt został również zarejestrowany w formie albumu "Swinging with Sinatra – Jarek Wist & Krzysztof Herdzin Big Band" (2013), który przez pół roku nie znikał z list bestsellerów Empiku. Jazzowe aranżacje przebojów swingowych rozbrzmiały także w czasie serii koncertów podczas zagranicznych tournée Jarka Wista, m.in. w Paryżu, Brasilii, Kurytybie, Rio de Janeiro, Waszyngtonie.

JAREK WIST
Jeden z najlepszych wokalistów swingowych – wprowadził na scenę zapomniany już retro-pop, przypominając to, co w muzyce najważniejsze i najpiękniejsze.

Jest zarówno wokalistą, jak i współtwórcą jednego z ciekawszych projektów muzycznych ostatniego czasu – Swinging with Sinatra – który od siedmiu lat podbija serca publiczności w całym kraju i zagranicą. Karierę zaczynał od Szansy na sukces, co otworzyło przed nim nowe możliwości – m.in. współpracę z wieloma znanymi wokalistami i muzykami. Od dawna koncertuje ze znakomitą orkiestrą Zygmunta Kukli – Kukla Band. Wydał dwa solowe albumy studyjne – pierwszy z 2014 zatytułowany Jest zapisane to podsumowanie doświadczeń wokalnych – muzykowania w towarzystwie dużych orkiestr, big bandów, solistów. Drugi z 2015 – Na swojej skórze stanowi zapis wrażeń i emocji – tym razem, co sugeruje tytuł, nieco bardziej intymnych. To znacznie bardziej osobisty krążek – Jarek jest autorem większości tekstów i kompozycji. Koncertuje w całym kraju, zarówno z projektem jazzowym w różnych odsłonach, jak i z własnym nowym repertuarem. Na swoim koncie ma dwie duże zagraniczne trasy koncertowe, w tym występ m.in. w Paryżu oraz dwie trasy transamerykańskie– w 2016 seria koncertów w Brazylii: Brasilii, Rio de Janeiro i Kurytybie, w 2017 w Waszyngtonie, USA oraz ponownie w Brazylii, także występy w Rzymie. Zdobywca m.in. Fryderyka 2007 za piosenkę Między słowami, finalista na sopockiej scenie Top Trendy Festiwal, gdzie wystąpił z kolejnym singlem Zawsze wracaj nominowanym przez Gazetę Pomorską do tytułu Osobowości Roku 2016. Bierze także udział w nowoczesnych projektach Filharmonia Futura - Rock Poezji, Symphonica Rock of Poland, występując u boku takich artystów jak Małgorzata Ostrowska, Artur Gadowski czy Damian Ukeje. Intensywnie pracuje nad nowym materiałem płytowym.