30 października, wtorek, g. 18.30, sala koncertowa

ALEKSANDRA ZAMOJSKA sopran
MAREK i DOMINIK ŁUKASZCZYKOWIE puzon
ALEKSANDRA SZYMAŃSKA-ŁUKASZCZYK fortepian
Laureaci V Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
PATRIOTYZM WŚRÓD NAS WOLNOŚĆ – ZNACZY OJCZYZNA
POWIATOWA MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA VOX CORDIUM
WALDEMAR CICHAWA dyrygent
ZESPÓŁ LUDOWY ZE SZKOŁY MUZYCZNEJ W RUSZKOWICACH
CHÓR FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
JANUSZ KRÓL dyrygent
STEFAN KUTRZEBA prowadzenie

W przerwie koncertu zapraszamy na lampkę wina.
Sponsor: JACEK WIATROWSKI

Ostatnie dni października, przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, to czas wspominania tych, których już nie ma między nami, osób nam bliskich, z którymi dzieliliśmy radości i smutki, o których pamięć nie powinna zaginąć. Zapraszamy do Filharmonii Świętokrzyskiej na wyjątkowy koncert poświęcony ludziom kultury – muzykom i pracownikom, którzy wpisali się w historię naszej instytucji, wypełniając swoją misję krzewienia i pielęgnowania muzycznych wartości.
Udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli artyści – profesjonaliści, ale i pełne entuzjazmu zespoły amatorskie, pragnący w ten sposób oddać hołd tym, którzy byli dla nich ważni – czy to ze względu na bliskie relacje, czy też na wieloletnią współpracę. W programie usłyszymy utwory zarówno muzyki klasycznej (m.in.: Siciliana G. B. Pergolesiego, Nokturn Des-dur i Polonez As-dur F. Chopina, Koncert d-moll T. Albinoniego), jak i opracowania melodii czy piosenek z repertuaru znanych gwiazd estrady (One day in your life Michaela Jacksona). Chcemy bowiem, by ten wieczór zapamiętany był jako czas pogodnej zadumy i miłych, nierzadko radosnych wspomnień.
Koncert poprowadzi Stefan Kutrzeba – pianista i pedagog, były dyrektor Szkoły Muzycznej w Kielcach, zasłużony animator życia kulturalnego w naszym mieście – od lat zaprzyjaźniony z Filharmonią i jej pracownikami.