30 września, niedziela, godz. 11.00, sala koncertowa

HELENA PONOMARENKO skrzypce
LIDIA CHMIELEWSKA altówka
EDYTA PIWOWARCZYK fortepian
AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie koncertu, animacja publiczności

MKiDN

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Propozycja wspólnej muzycznej zabawy muzyków z dziećmi została zainspirowana książką Lidii Bajkowskiej. Intrygującą historię autorki o dziewczynce imieniem Piosenka i dzieciach-nutkach kieleccy muzycy wzbogacą specjalnie dobranymi utworami muzycznymi, które scharakteryzują również innych bohaterów – profesorów Basowego i Wiolinowego, a także środowisko opowieści – muzyczny las, krainę niskich i wysokich dźwięków oraz muzyczne miasto Symfonię. Przez różnorodne, słuchowe i wzrokowe skojarzenia, a także gry i zabawy, dzieci odkrywać będą tajemniczy świat dźwięków i podstawowe terminy muzyczne. Przed koncertem odbędzie się ponadto nauka rysowania oraz tworzenia z różnych materiałów nutek i kluczy – wiolinowego i basowego, które zostaną wykorzystane podczas wspólnych działań uczestników koncertu.