30 września, niedziela, godz. 11.00, sala koncertowa

HELENA PONOMARENKO skrzypce
LIDIA CHMIELEWSKA altówka
EDYTA PIWOWARCZYK fortepian
AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie koncertu, animacja publiczności

MKiDN

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Propozycja wspólnej muzycznej zabawy muzyków z dziećmi została zainspirowana książką Lidii Bajkowskiej. Intrygującą historię autorki o dziewczynce imieniem Piosenka i dzieciach-nutkach kieleccy muzycy wzbogacą specjalnie dobranymi utworami muzycznymi, które scharakteryzują również innych bohaterów – profesorów Basowego i Wiolinowego, a także środowisko opowieści – muzyczny las, krainę niskich i wysokich dźwięków oraz muzyczne miasto Symfonię. Przez różnorodne, słuchowe i wzrokowe skojarzenia, a także gry i zabawy, dzieci odkrywać będą tajemniczy świat dźwięków i podstawowe terminy muzyczne. Przed koncertem odbędzie się ponadto nauka rysowania oraz tworzenia z różnych materiałów nutek i kluczy – wiolinowego i basowego, które zostaną wykorzystane podczas wspólnych działań uczestników koncertu.

MARZENA TRZEBIŃSKA
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Krystyny Rorbach. Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach w klasie Marty Złotnickiej. Swoje umiejętności doskonaliła, biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Udo Reinemanna, Stefano Patarino i Teresę Żylis-Garę. Repertuar artystki obejmuje utwory od baroku do współczesności. Jest solistką zespołu Chmielnikers wykonującego muzykę klezmerską.

ZESPÓŁ KAMERALNY istnieje już ćwierć wieku; współpracuje z wokalistami: Krzysztofem Błaszkiewiczem; Marzeną Trzebińską ,Emilią Ogonowską-Jaroń, a także z Mariuszem Połomką i Iwoną Kałużyńską.
Artystki prezentują szeroki repertuar – począwszy od muzyki klasycznej, po muzykę żydowską, niemiecką, rosyjską, także muzykę baletową i operową, jak również musicale ,tanga, walce, piosenki z przedwojennych polskich filmów, polskich seriali, piosenki Anny German, Edith Piaf. Koncertują w domach kultury, zamkach, pałacach, muzeach w sześciu województwach. Na swoim koncie zespół ma nagranie 2 płyt. Muzyczki same aranżują utwory.

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu. Bierze udział w cyklach muzycznych: Z muzyką przez wieki, Zamkowe spotkania z muzyką oraz w festiwalach Jeunesses Mussicales.