30 maja, niedziela, godz. 11:00, sala koncertowa

KONCERT FAMILIJNY
FRASZKI, IGRASZKI,
CZYLI O JANIE KOCHANOWSKIM SŁÓW KILKA...

Studenci KATEDRY MUZYKI UNIWERSYTETU
JANA KOCHANOWSKIEGO w KIELCACH scenariusz, muzyka, wykonanie

KATARZYNA LISOWSKA reżyseria, konsultacja pedagogiczna
HUBERT STACHURA choreografia

Koncert na VOD
Wykup dostęp

Koncert dla dzieci od lat 6

Tworzenie dorocznych edukacyjnych przedstawień muzycznych stało się w ostatnich latach ambicją studentów Katedry Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W roku 2021 będzie ono miało wymiar szczególny, wiązać się bowiem będzie z jubileuszem Uczelni. Widowisko w pełni autorskie, na które złożą się dialogi, piosenki i układy choreograficzne, to historia o chłopcu, Janku Kochanowskim, który przypadkowo trafia na obóz literacki. Uczestnicy zgrupowania próbują pomóc mu docenić literaturę swojego wielkiego imiennika i język staropolski. Pouczający spektakl rodzinny opiera się na wybranych fraszkach patrona UJK i na łamigłówkach językowych.

KATARZYNA LISOWSKA
Wokalistka, nauczycielka śpiewu, wykładowczyni i wicekierowniczka ds. artystycznych i studenckich w Katedrze Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prowadzi również własną szkołę wokalną Melodia w Kielcach, w której z ogromną pasją kształci dzieci i młodzież. Ostatnio, w kwietniu, wydała autorską płytę pt. Linia życia nakładem warszawskiego wydawnictwa Requiem Records. Współpracuje z wieloma artystami. Na stałe koncertuje z Andrzejem Piasecznym.

HUBERT STACHURA
Absolwent studiów podyplomowych Arteterapia – sztuka w nauczaniu, wychowaniu i terapii, artysta tancerz dyplomowany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) w Warszawie. Członek zwyczajny, trener i czynny tancerz w Polskiej Federacji Tańca (PFT), International Dance Organization (IDO) i World Artistic Dance Organization (WADF). Właściciel, nauczyciel i choreograf Studio Tańca MIMESIS. Nauczyciel akademicki w zakresie tańca w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wieloletni reżyser i choreograf uczniowskiego Teatru Hades przy I LO w Busku-Zdroju. Stały choreograf Wyborów Miss Polski Województwa Świętokrzyskiego (wcześniej: Miss Polski Ziemi Świętokrzyskiej). Jest byłym tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca.
Specjalizuje się w technice jazzowej, w zakresie której kształcił się głównie u Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Pozostaje również pod wpływem modern jazz-underground Thierrego Vergera oraz innych stylów tańca poznanych podczas wieloletniej praktyki. Jest entuzjastą i propagatorem „Rytmiki Viva” prof. Barbary Gruberne-Biernackiej. Jego pasją są również tańce karaibskie (salsa, bachata) w zakresie których zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski w kat. Latin Show Par Dorosłych (2011). Przez lata pracy stworzył ponad 100 choreografii, z którymi szkoleni przez niego młodzi tancerze, odnosili sukcesy na ogólnopolskich przeglądach i turniejach tanecznych.

PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga