28 lutego, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

Moon river, słowa: J. Mercer, muzyka: H. Mancini
I’ll Never for a Love Again, Close to you, słowa: H.David, muzyka: B.Bacharach
Raindrops Keep Falling, słowa: B. Joe, muzyka: T. B. Bacharach

Danuta Błażejczyk - piosenkarka, autorka tekstów, pełna ciepła i zaraźliwej radości artystka. W jej wykonaniu największe przeboje XX wieku, jak: Powrócisz tu, Zielono mi, Z tobą chcę oglądać świat, Już nie zapomnisz mnie, Gdzie ci mężczyźni, ale także Prząśniczka Jana Czeczota i Stanisława Moniuszki oraz Czy powróci ze słowami Józefa Ignacego Kraszewskiego i muzyką Stanisława Moniuszki. A na zakończenie koncertu m.in. ostatni hit z 1970 roku zespołu The Beatles The Long and Winding Road. Jednym słowem wieczór pełen nostalgicznych piosenek o miłości, ale i bardzo energetycznych, wprawiających w dobry nastrój. Taki przełom karnawału z postem
Artystce towarzyszyć będzie zespół instrumentalny oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcja Jacka Rogali

DANUTA BŁAŻEJCZYK
Porzuciła studia na Wydziale Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu MCS w Lublinie, by poświęcić się śpiewaniu. Na Festiwalu w Opolu debiutowała w 1985 piosenką W. Korcza i W. Młynarskiego Taki cud i miód (nagroda specjalna za indywidualność artystyczną). Od tego czasu nagradzana na KFPP co roku (do 1989), poza tym laureatka festiwalu w Bratysławie i Rostocku (1986). Brała udział w wielu programach telewizyjnych (m.in. Listy śpiewające Osieckiej) i radiowych oraz w festiwalach krajowych i międzynarodowych. Występowała w musicalach (Nunsese, Fame w teatrach Warszawy i Radomia), w filmie (serial Lokatorzy), także jedna z bohaterek książki Marzanny Graff Siła codzienności. Współpracowała z kabaretem Pod Egidą i z czołowymi polski formacjami jazzowymi Big Warsaw Band S. Fiałkowskiego, Alex Band A. Maliszewskiego i Zbigniew Górny Band. Na swoim koncie ma nagrania kilku płyt, m.in. Gershwin – The Man I Love (reedytowana w 2005 pt. Gershwin-Summertime), Co w sercu gra, Tak to ja. Założycielka i prezes Fundacji Apetyt na Kulturę (FAnK) zajmującej się m.in. promowaniem młodych talentów. Artystka zajmuje się także działalnością pedagogiczną: prowadzi warsztaty wokalne, jest jurorem na festiwalach młodzieżowych. Z jej inicjatywy powstał Danuta Rinn Festival, którego jest głównym organizatorem wraz ze swoją Fundacją.

JACEK ROGALA
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej