28 lutego, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

Moon river, słowa: J. Mercer, muzyka: H. Mancini
I’ll Never for a Love Again, Close to you, słowa: H.David, muzyka: B.Bacharach
Raindrops Keep Falling, słowa: B. Joe, muzyka: T. B. Bacharach

Terapeutyczne piosenki na wszystko co złe, szare i smutne, idealne na przełom karnawału i postu. A przede wszystkim kochane przez wszystkich szlagiery polskie i zagraniczne, począwszy od takich, jak: Powrócisz tu, Gdzie ci mężczyźni czy Zielono mi, aż do Prząśniczki Moniuszki, Moon river Manciniego oraz hitu zespołu The Beatles The Long and Winding Road. Wystąpi znakomita Danuta Błażejczyk, wokalistka która swą interpretacją potrafi porwać najbardziej wymagającą publiczność. Artystce towarzyszyć będzie zespół instrumentalny oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Jacka Rogali.

DANUTA BŁAŻEJCZYK
Porzuciła studia na Wydziale Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu MCS w Lublinie, by poświęcić się śpiewaniu. Na Festiwalu w Opolu debiutowała w 1985 piosenką W. Korcza i W. Młynarskiego Taki cud i miód (nagroda specjalna za indywidualność artystyczną). Od tego czasu nagradzana na KFPP co roku (do 1989), poza tym laureatka festiwalu w Bratysławie i Rostocku (1986). Brała udział w wielu programach telewizyjnych (m.in. Listy śpiewające Osieckiej) i radiowych oraz w festiwalach krajowych i międzynarodowych. Występowała w musicalach (Nunsese, Fame w teatrach Warszawy i Radomia), w filmie (serial Lokatorzy), także jedna z bohaterek książki Marzanny Graff Siła codzienności. Współpracowała z kabaretem Pod Egidą i z czołowymi polski formacjami jazzowymi Big Warsaw Band S. Fiałkowskiego, Alex Band A. Maliszewskiego i Zbigniew Górny Band. Na swoim koncie ma nagrania kilku płyt, m.in. Gershwin – The Man I Love (reedytowana w 2005 pt. Gershwin-Summertime), Co w sercu gra, Tak to ja. Założycielka i prezes Fundacji Apetyt na Kulturę (FAnK) zajmującej się m.in. promowaniem młodych talentów. Artystka zajmuje się także działalnością pedagogiczną: prowadzi warsztaty wokalne, jest jurorem na festiwalach młodzieżowych. Z jej inicjatywy powstał Danuta Rinn Festival, którego jest głównym organizatorem wraz ze swoją Fundacją.

JACEK ROGALA
Dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej