Tym razem w Sali Koncertowej Filharmonii królować będzie słowo. Nasza instytucja w ten sposób postanowiła pomóc entuzjastom amatorskiego teatru działającego przy Centrum Kultury w Jędrzejowie, prezentując ich ostatni spektakl. Premiera miała miejsce w lutym obecnego roku podczas Święta Miasta. Jego twórca – Ireneusz Ślusarczyk, aktor, pieśniarz i reżyser – został doceniony w październiku Świętokrzyską Nagrodą Kultury za działalność i dokonania wzbogacające dorobek kulturalny województwa świętokrzyskiego.
Spektakl oparty jest na jednoaktówkach Antoniego Czechowa: Niedźwiedź i Oświadczyny.
W komediowych sytuacjach, jak w zwierciadle, zobaczyć można prawdziwą naturę człowieka, przyjrzeć się jego relacjom z drugim człowiekiem, z dystansu zobaczyć także samego siebie. Przedstawienie, pełne nostalgicznego humoru, wydobywa na jaw ludzkie słabostki z ironicznym, ale niepozbawionym ciepła uśmiechem.