23 lipca, piątek, g. 19:00, sala kameralna

PRZED WIELKIM KONKURSEM – RECITAL CHOPINOWSKI

ADAM KAŁDUŃSKI fortepian

NIFC

kup bilet on-line


Przed najważniejszym konkursem pianistycznym świata – najpierw na naszej estradzie zaprezentuje się kandydat do październikowych zmagań o najwyższe trofea. To będzie niezwykły wieczór z muzyką Chopina.


ADAM KAŁDUŃSKI
Pochodzi z Gdańska. Obecnie kształci się w bydgoskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń, a w latach 2016–2019 uczył się również w klasie Jerzego Sulikowskiego.
Jest zwycięzcą 2. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Pekinie (2019). Na 49. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2018) zdobył II nagrodę, a także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworów Ignacego Jana Paderewskiego. Ponadto jest laureatem: XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego Chopinowskie Interpretacje Młodych w Koninie-Żychlinie (2019), Estrady Młodych, 53. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2019), XI Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in memoriam w Bydgoszczy (2017), XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2014) i innych. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych artystów.
Pianista występuje solo i kameralnie. Ze szczególną pasją wykonuje muzykę Fryderyka Chopina, wielokrotnie koncertował na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Prezydenta Miasta Gdańska, a także Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, zaś Stypendium Rektora dla najlepszych studentów otrzymywał czterokrotnie.


PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga

strona główna