22 października 2017, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

KONCERT FAMILIJNY
PODRÓŻE MAESTRA ACCORDO

MARTA BRZYSZCZ skrzypce
MARTA NIEDZIELA skrzypce
NATALIA GREGORCZYK wiolonczela
ARKADIUSZ KASPEREK trąbka
SAMUEL BOREK dyrygent, prowadzenie

kup bilet on-lineDo czego orkiestrze potrzebny jest dyrygent? Tego dowiemy się z interesującej opowieści o charyzmatycznym dyrygencie, który podróżując po świecie muzyki pomaga różnym zespołom pokonać wszelkie trudności. Młodzi artyści przeniosą nas do wspaniałego Królestwa Dźwięków, gdzie każdy ze słuchaczy będzie mógł poczuć się jak dyrygent, który swoimi gestami „wypowiada” magiczne zaklęcia. W roli maestra Accordo – Samuel Borek, pracownik Impresariatu Filharmonii, także pedagog, instruktor wokalny, animator kultury.
Koncert dla dzieci od lat 4


MARTA BRZYSZCZ – absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła PSM II st. w Kielcach w klasie skrzypiec. Skrzypaczka w Zespole Pieśni i Tańca Morawica, współpracuje z również z Chmielnickim Domem Kultury, gdzie prowadzi studio piosenki.


MARTA NIEDZIELA – studentka V roku Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w Oświęcimiu. Naukę kontynuowała w Krakowie i Kielcach. Marta zaangażowana jest w wiele projektów muzycznych; gra na skrzypcach, saksofonie i fortepianie. Uwielbia pracę z dziećmi jako animator.


NATALIA GREGORCZYK – pedagog, instruktor rytmiki. Od ponad 15 lat gra na wiolonczeli. Ukończyła I oraz II st. Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Absolwentka studiów na kierunku Edukacji Muzycznej w Kielcach.


ARKADIUSZ KASPEREK – student III roku Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach. Trębacz, aranżer oraz zastępca kapelmistrza Gminno-Szkolnej Orkiestry Dętej Sitkówka-Nowiny oraz Kieleckiej Orkiestry Rozrywkowej. Członek chóru kameralnego Fermata.


SAMUEL BOREK – absolwent Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na wydziale Prowadzenie Zespołów Muzycznych. Ukończył PSM I st. im. L. Różyckiego w Kielcach. Od 12 lat gra na saksofonie. Pedagog, instruktor wokalny, animator kultury i prowadzący zajęcia ogólno-muzyczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie. Laureat i uczestnik wielu przeglądów oraz konkursów muzycznych i poetyckich. Stara się rozpowszechniać kulturę muzyczną na terenie swojej gminy zarówno poprzez zajęcia, jak i organizację konkursów. Z zamiłowania meloman i pasjonat ludzkiej harmonii głosu.

strona główna

Październik 2017