21 maja 2017, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

JAK KOZIOŁEK MĄDRA GŁOWA W FILHARMONII WYLĄDOWAŁ
KONCERT FAMILIJNY


ŚWIĘTOKRZYSKI KWINTET BLASZANY w składzie:
ZBIGNIEW PASIEKA, WOJCIECH WOJCIECHOWSKI trąbki
MARCIN CZAJKOWSKI róg
MICHAŁ DUDKIEWICZ puzon
KRZYSZTOF GAJDA tuba

ALEKSANDRA GĄSKA śpiew
AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie

Centrum Bajki

kup bilet on-linePoszukując drogi do Pacanowa, Koziołek Matołek zabłądził i nieoczekiwanie trafił do Świętokrzyskiej Filharmonii, w której nigdy wcześniej nie był. Co tam zobaczył i czego się nauczył, dowiemy się w trakcie spotkania. Teraz możemy jedynie zdradzić, że najbardziej zaciekawiły go instrumenty dęte blaszane….

Koncert dla dzieci od lat 5


ŚWIĘTOKRZYSKI KWINTET BLASZANY
Jedyny taki zespół działający w naszym województwie. Tworzą go muzycy grający na instrumentach dętych blaszanych, na co dzień pracujący w Filharmonii Świętokrzyskiej. Pomysłodawcą i inicjatorem założenia kwintetu był Zbigniew Pasieka. Na ich repertuar składają się utwory z muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej.
Od 2001 roku Świętokrzyski Kwintet Blaszany koncertuje w Kielcach i na terenie województwa, promując region świętokrzyski, a także poza granicami kraju.. Muzycy brali udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Jeunesses Musicales, Zamkowych Spotkaniach z Muzyką, Kieleckim Festiwalu Nauki, w koncertach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, Scenie letniej w Pałacyku Zielińskich oraz na Koncertach familijnych organizowanych przez Filharmonię. Zespół również chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. W 2012 słuchacze przyznali Kwintetowi I miejsce w plebiscycie Świętokrzyskie Scyzoryki w kategorii – muzyka poważna. Artyści otrzymali także prestiżową nagrodę marszałka województwa świętokrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości Zespół dokonał nagrania płyty, która ukaże się jesienią tego roku.

strona główna

Maj 2017