20 sierpnia, piątek, g. 19:00, sala koncertowa

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent
KRZYSZTOF ORKISZ słowo o muzyce

Popisy młodych śpiewaczek, laureatek Konkursu Wokalnego imienia Krystyny Jamroz – i – jak co roku, kilka pogodnych perełek orkiestrowych. Udział w koncercie jest dla młodych śpiewaczek - Laureatek Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Krystyny Jamroz - nagrodą ufundowaną przez Filharmonię Świętokrzyską.

JUSTYNA KOPEĆ
Studentka I roku studiów magisterskich na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. dr hab. Hanny Michalak. Uczestniczy w Programie Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie rozwija umiejętności wokalne w klasach Izabelli Kłosińskiej, Olgi Pasiecznik, Eytana Pessena oraz Matthiasa Rexrotha.
Jest laureatką I nagrody w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie (2019), III miejsca w XXIII Międzynarodowym Konkursie im. Mikuláša Schneidera-Trnavský’ego w Trnavie na Słowacji, IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Green Bay w USA, II miejsca i dwu nagród specjalnych – prof. Gerharda Kahry’ego za najlepsze wykonanie arii Mozarta oraz nagrodę przewodniczącego jury, Victora Bockmana, w formie koncertu w Szwajcarii – VII Międzynarodowego Konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, I nagrody w VI Ogólnopolskim Konkursie im. Krystyny Jamroz (2020), II miejsca w VII Międzyuczelnianym Polskim Konkursie Duetów Instrumentalnych i Wokalnych (2021, wraz z pianistką Rozalią Kierc).
Na estradzie koncertowej debiutowała w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Jej debiut sceniczny miał miejsce w grudniu 2019 roku podczas akademickiej realizacji operetki Wesoła wdówka F. Lehára, gdzie kreowała tytułową rolę Hanny Glavari.
Brała udział w kursach mistrzowskich. W roku 2020 otrzymała stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za znaczące osiągnięcia artystyczne.

WERONIKA LEŚNIEWSKA
Studentka klasy śpiewu prof. dr hab. Urszuli Kryger. W 2017 debiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w Semele G. F. Händla. Jest laureatką II nagrody i nagrody specjalnej na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz, finalistką XX Łódzkiego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, finalistką I Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria. Była stypendystką spotkań operowych w Stuttgarcie oraz Lotte Lehmann Akademie w Perleberg (Niemcy). Brała udział w Masterclass. Współpracowała z reżyserami, takimi, jak: Eva Buchmann, Anthony Pilavachi.

KRZYSZTOF ORKISZ - absolwent Instytutu Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Z Filharmonią Świętokrzyską związany od 2012 jako chórzysta oraz prelegent koncertów szkolnych i przedszklonych na terenie województwa świętokrzyskiego.

PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga

Lato w Filharmonii