20 STYCZNIA, NIEDZIELA | 11.00, SALA KONCERTOWA

ŚWIĘTA PO PROSTU albo i nie

ULLA SAXOPHONE TRIO w składzie:
URSZULA GOSK saksofon sopranowy
KONRAD GZIK saksofon barytonowy
AGATA MURAS fortepian
WOJCIECH GAWRYCH aktor
MKiDN

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zabawna muzyczna historia grupy przyjaciół, którzy zostali zaproszeni na przyjęcie do Świętego Mikołaja. Na miejscu odnajdują list od gospodarza, z którego wynika, że ten ze względu na pracowity świąteczny czas nie będzie mógł pojawić się na spotkaniu. Na dodatek zwraca się do nich z prośbą o zapewnienie pozostałym gościom dobrej zabawy. Wesołe perypetie wzbogacają najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne z całego świata w wykonaniu znakomitego tria saksofonowego wyróżniającego się wysokim poziomem artystycznym, kreatywnością i twórczą pasją.

Koncert dla dzieci od lat 4

ULLA SAXOPHONE TRIO
Młoda formacja złożona ze studentów i absolwentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, wyróżniająca się wysokim poziomem artystycznym, kreatywnością i twórczą pasją. Zespół, stawiając na nieustanny rozwój, wciąż poszerza repertuar, obejmujący zarówno utwory należące do ścisłego kanonu literatury saksofonowej oraz transkrypcje, jak i dzieła współczesne, w tym kompozycje najmłodszej generacji twórców. Nietypowy skład tria (dwa saksofony oraz fortepian) otwiera przed wykonawcami szerokie możliwości interpretacyjne, stając się inspiracją dla kompozytorów i w konsekwencji wzbogacając skarbiec muzyki kameralnej.

WOJCIECH GAWRYCH
Aktor, dyrygent i instrumentalista. Jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku instrumentalnym w klasie akordeonu, ukończył studia I stopnia na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na specjalności Prowadzenie Zespołów Muzycznych w klasie prof. dr hab. Sławka A. Wróblewskiego. Kontynuuje naukę na studiach II stopnia na kierunku Dyrygentura Chóralna. Działając w Samorządzie Studentów, intensywnie angażuje się w życie uczelni, m. in. pracuje przy projektach takich jak „Juwenalia Artystyczne”. Współpracę z Teatrem Pijana Sypialnia rozpoczął w roku 2012. Ukończył tam studio aktorskie i występuje w licznych spektaklach teatralnych Pijanej Sypialni, takich jak „Osmędeusze”, „ W y j o w i s k o ”, „ W o d e w i l W a r s z a w s k i ”, „ Ł o j d y r y d y ”, „ L a t a r n i k ”, „Wesele”. Należy również do Zespołu Wokalnego Pijanej Sypialni, który wraz z Filharmonią Pijanej Sypialni towarzyszył mu w debiucie dyrygenckim w 2016 r.

Styczeń 2019