19 MAJA, NIEDZIELA | 11.00, SALA KONCERTOWA

MUZYCZNE RODEO

ZESPÓŁ WHEELS OF STEEL BAND w składzie:
JERZY DUDEK steel quitar
MICHAŁ TOKARSKI śpiew, gitara akustyczna
ERNEST DUDEK gitara basowa
SZYMON JAROS gitara dobro i banjo
KAROL KRĄŻ perkusja

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie

Koncert dla dzieci od lat 4

kup bilet on-line


Przeniesiemy się za ocean, prosto do Ameryki Północnej. Dookoła Dziki Zachód, kowboje, Indianie, bizony, prerie i... muzyka. Odkryjemy, w jaki sposób ballady kowbojskie i traperskie, śpiewane przez wędrownych grajków, dały początek muzyce rozrywkowej. W atmosferze żywiołowej muzyki country zaprosimy dzieci do wspólnej zabawy i improwizacji.
Przed koncertem zaprosimy na warsztaty, na których stworzymy proste instrumenty muzyczne, atrybuty odważnego kowboja czy Indianina, które zostaną wykorzystane podczas koncertu.

WHEELS OF STEEL
Grupa została założona w Kielcach wiosną 2006 przez grającego na pedal steel guitar Jerzego Dudka oraz jego syna Ernesta. W jej skład weszli młodzi muzycy związani wcześniej z innymi gatunkami muzycznymi – muzyką rock, funky, pop, bluesem. Grupa jest laureatem „Przepustki do Mrągowa (2014) co otworzyło im drzwi do koncertowania w całej Polsce. Obecnie artyści występują z muzyką country na różnych imprezach krajowych, m.in. Wiślaczek Country, Piknik Country Mrągowo, Festiwal Czyste country w Wolsztynie, oraz na terenie woj. świętokrzyskiego. Grupa wykonuje nowoczesny country rock, co zaowocowało wydanym w 2017 debiutanckim albumem pt. Pieszy. Zespół obecnie gra w pięcioosobowym składzie i wykorzystuje: głos, gitary elektryczne, akustyczną, dobro, cigar box, bas, bębny, pedal steel gitar oraz banjo.

Skład zespołu:
MICHAŁ TOKARSKI – wokalista, autor tekstów, gitarzysta. Rozwijał swój warsztat wokalny śpiewając w amatorskim chórze Antifotum.
JERZY DUDEK – jeden z trzech grających muzyków w Polsce na instrumencie pedal steel guitar. Wielokrotny uczestnik i laureat największych countrowych festiwali w Polsce. Muzyk sesyjny użyczający swojego brzmienia na wielu płytach różnych artystów.
SZYMON JAROS- GUTARA – banjo. Laureat Łomża Blues Festiwal, Przepustka do Mrągowa.
Multiinstrumentalista grający na gitarach, od elektrycznej przez banjo aż po dobro.
ERNEST DUDEK – bas, absolwent państwowej szkoły muzycznej im. Ludomiła Różyckiego w Kielcach, laureat Przepustki do Mrągowa, oraz Łomża Blues Festiwal.
KAROL KRĄŻ – perkusja, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomiła Różyckiego w Kielcach, laureat Fama Festiwal, Przepustka do Mrągowa.strona główna

Maj 2019