19 marca 2017, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

MARS – CZERWONA PLANETA

ANNA PAWŁOWSKA kontrabas
JACEK PROKOPOWICZ instrumenty klawiszowe
ZBIGNIEW ZAGÓRA perkusja
MICHAŁ SIERADZAN gitara basowa
AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie

kup bilet on-lineBędzie to niezwykła podróż, podczas której przyjrzymy się uważnie Ziemi oraz tajemniczemu Marsowi. Dlaczego nazywamy go czerwoną planetą, a dlaczego Ziemię – błękitną? Jak długo leci się na Marsa i czy zamieszkują na nim roboty?
Odpowiadając na te pytania, będziemy łączyć dziecięcą ciekawość i wrażliwość na muzykę z obserwacjami nieba.

Koncert dla dzieci od lat 6


ANNA PAWŁOWSKA
Studentka kontrabasu jazzowego i gitary basowej w klasie prof. dr hab. Jacka Meiry Instytutu Jazzu w Nysie. Pierwsze kroki muzyczne stawiała pod okiem Krzysztofa Błaszkiewicza w klasie kontrabasu klasycznego Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach. Zdobywczyni najwyższego miejsca w konkursie Big-Bandów w Nowym Targu (wraz z Boogie Bandem ZSPM) oraz laureatka wyróżnienia instrumentalistów. Stypendystka programu Grand. Współpracowała z takimi osobistościami, jak Aleksander Maliszewski czy Grzegorz Nagórski.

MICHAŁ SIERADZAN
Kielecki muzyk sesyjny ,zaczynał edukację muzyczną od gitary klasycznej, którą w późniejszym okresie zamienił na gitarę basową. Dwukrotny uczestnik warsztatów jazzowych na Famie 2003 i 2004 pod kierunkiem Włodka Pawlika. Brał udział w festiwalach Song of songs czy Rawa blues. Współpracował między innymi z: No name wraz z Jerzym Główczewskim, Adamem Kawończykiem. Od 2007 stale współpracuje z kieleckim zespołem Clezmers.

JACEK PROKOPOWICZ
Organista (Hammond), pianista, kompozytor. Współpracował m.in. z gitarzystą Jarosławem Śmietaną , Piotrem Rodowiczem, Adamem Lewandowskim, Bartkiem Łęczyckim, Wojciechem Waglewskim, Indios Bravos. Brał udział w trasach koncertowych z takimi bluesmanami, jak: Khalif Wailin' Walter, GG Amos, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Noel Coutts, Chaz de Paolo, a także z Jennifer Batten (gitarzystka Michaela Jacksona), Patsy Gamble . W 2012 zdobył I miejsce w ankiecie forum Okolice Bluesa dla Najlepszego Klawiszowca 2011r. W 2013 zajął II miejsce na klawiszowca roku 2012 w ankiecie kwartalnika Twój Blues.

ZBIGNIEW ZAGÓRA
Perkusista z 25-letnim stażem na stanowisku szefa sekcji orkiestry symfonicznej i big-bandu RZAWP w Warszawie. Współpracował z paryską agencją koncertową „Grubber ballet & opera”, (odbywając wielokrotnie trasy koncertowe po: Niemczech, Belgii, Francji, Holandii, Luksemburgu, Litwie, Ukrainie, Szwajcarii oraz USA i Kanadzie), jak również z powstałym w Kielcach big-bandem Kuman-Art., Filharmonią Świętokrzyską oraz świętokrzyskim stowarzyszeniem Muzyka – zarówno jako muzyk, jak i organizator koncertów. Uczestnik festiwali jazzowych i bluesowych, takich jak : Jazz nad Odrą, Standardy Jazzowe Siedlce, Rawa Blues, Jimiway Blues Festiwal.
Wieloletnia współpraca z Karoliną Cygonek uznawaną za jedną z czołowych Polskich wokalistek bluesowych,współpraca z Danutą Błażejczyk, pianistą Pawłem Perlińskim, Pawłem Serafińskim i zespołami "No name","Bossa bonita", "Acoustic staff".
Ma w swoim dorobku udział w nagraniach kilkudziesięciu pozycji płytowych zarówno z większymi składami orkiestrowymi jak i z mniejszymi zespołami ("No name", Karolina Cygonek, Orkiestra kabaretu moralnego niepokoju.

AGIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Flecistka Filharmonii Świętokrzyskiej, narratorka i moderatorka wielu koncertów dla dzieci i młodzieży.

strona główna

Marzec 2017