18 sierpnia 2017, piątek, g. 19.00, dziedziniec koncertowy

BOSSA NOVA & SAMBA

NOVA BOSSA w składzie:
ANNA BILSKA śpiew
FILIP TUZ gitara
MATEUSZ WRÓBLEWSKI perkusja

Gościnnie wystąpią:
MICHAŁ KOPEĆ fortepian
MARCIN TRZEBIŃSKI klarnet

ANNA BILSKA prowadzenie koncertu


kup bilet on-lineKołyszące rytmy bossa novy oraz żywiołowe samby to ciekawa propozycja na letnie popołudnie młodego kieleckiego zespołu, gromadzącego na koncertach coraz liczniejsze grono sympatyków. Zabrzmią hity największych twórców brazylijskiej muzyki rozrywkowej: Dorivala Caymmi, Ary’ego Barroso, Antonia Carlosa Jobima.


Zespół NOVA BOSSA
powstał pod koniec 2015. Zadebiutował w III Maglu Muzycznym, w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach w 2016. W skład zespołu wchodzą muzycy młodego pokolenia wywodzący się z Kielc. W repertuarze zespołu muzyka rozrywkowa: bossa novy, samby oraz piosenki autorskie Anny Bilskiej.


ANNA BILSKA - wokalistka, autorka piosenek, trener emisji głosu, psycholog. Laureatka nagrody „Nadzieja Kielc” (1998) oraz nagrody „Muzyczne Scyzoryki” (2011) w kategorii Jazz/Muzyka improwizowana. Wyróżniona na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2011), finalistka „Old Jazz Meeting Złota Tarka” w Iławie (2012). Uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach jazzowych w Puławach i Pradze oraz w warsztatach Olgi Szwajgier, Aldony Krasuckiej, śpiewu białego. Wykonuje romanse rosyjskie oraz piosenki Henryka Warsa. Ma w swoim dorobku dwie płyty z romansami.


FILIP TUZ – gitarzysta młodego pokolenia, realizujący się zarówno w gatunkach klasycznych, jak i w gatunkach rozrywkowych. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Członek Kieleckiego Kwartetu Gitarowego oraz duetu gitar klasycznych Tuz&Grzybowski Duo. Laureat stypendium Wojewody Świętokrzyskiego „Talenty Świętokrzyskie” w 2009. Zajmuje się działalnością pedagogiczną w Szkole Muzycznej w Pińczowie.


MATEUSZ WRÓBLEWSKI – perkusista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kielcach oraz Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczestnik warsztatów perkusyjnych w zakresie kameralistyki oraz gry solowej, prowadzonych między innymi przez Emmanuela Sejourne, Garretta Mendelowa czy Cezarego Konrada. Brał udział w koncertach z perkusyjnymi zespołami kameralnymi: Percusssion Studio, The Bacewicz Percussion Ensemble. Prowadzi stałą współpracę z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej. Nauczyciel w Szkole Muzycznej w Pińczowie.


MICHAŁ KOPEĆ – nauczyciel fortepianu, organista, chórmistrz – absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii Świętokrzyskiej oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu. Ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie im. Św. Cecylii w Kielcach. Prowadził chór na Świętokrzyskim Uniwersytecie III Wieku w Kielcach. Jest akompaniatorem cyklicznych imprez Pieśniobranie. Prowadzi chór Con Passione, jest opiekunem muzycznym chóru Masłowianie. Jest członkiem chóru kameralnego „Fermata”. Pracuje w szkołach muzycznych w Busku i Pińczowie.


MARCIN TRZEBIŃSKI – klarnecista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Kielcach, absolwent Akademii Muzycznej Wydziału Instrumentalnego w Łodzi w klasie adiunkta Waldemara Dobca. Współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską, występuje jako solista i kameralista. Jest pedagogiem z wieloletnim stażem. Pracuje w Szkole Muzycznej w Pińczowie oraz Państwowej Szkole Muzycznej w Opocznie.

strona główna

Sierpień 2017