Szanowni Pa雟two,
瘸這ba narodowa og這szona przez Prezydenta RP w zwi您ku ze 鄉ierci i uroczysto軼iami pogrzebowymi Pana Jana Olszewskiego
potrwa od p馧nocy z czwartku na pi徠ek do godziny 19.00 w sobot.
W zwi您ku z tym Koncert Walentynkowy zaplanowany
na pi徠ek 15.02.2019 r. zostaje przeniesiony na 29.11.19 r.
Zakupione bilety mo積a zwr鏂i w kasie biletowej Filharmonii.
W przypadku pyta prosimy o kontakt telefoniczny 41 365-54-83, 41 368-05-01.

15 LUTEGO, PI﹗EK | 19.00, SALA KONCERTOWA

KONCERT WALENTYNKOWY CAFE BODO

EMILIA CZEKAx jako Hanna Ordon闚na
TADEUSZ SEIBERT jako Eugeniusz Bodo
ORKIESTRA SYMFONICZNA F
MAREK CZEKAx dyrygent

Piosenki J. PETERSBURSKIEGO i H. WARSA – Tango Milonga, Um闚i貫m si z ni na dziewi徠,
M這dym by i wi璚ej nic, Ju taki jestem zimny dra, Ja si boj sama spa, Ach 酥ij kochanie
i inne

Filharmonia/ostro積ie, wci庵a!!!

Koncert obj皻y programem "filharmonia / ostro積ie, wci庵a!!!.
Program wsp馧organizuje Instytut Muzyki i Ta鎍a"

Przedwojenna kawiarenka przy ul. Foksal 17 w Warszawie, pomys legendarnego Bodo, pomie軼i wszystkich, kt鏎zy ten szczeg鏊ny dzie – 鈍i皻o zakochanych – pragn sp璠zi, s逝chaj帷 niezapomnianych mi璠zywojennych szlagier闚. Gwiazdami wieczoru b璠zie Hanka Ordon闚na, czyli Emilia Czeka豉, oraz Tadeusz Seibert jako Eugeniusz Bodo. Koncert poprowadzi Marek Czeka豉. A w programie us造szymy takie przeboje, jak: Tango Milonga, Um闚i貫m si z ni na dziewi徠, M這dym by i wi璚ej nic, Ju taki jestem zimny dra, Ja si boj sama spa i wiele innych. B璠zie zabawnie i wzruszaj帷o, bowiem dwie g堯wne postaci nie tylko 酥iewaj, ale r闚nie rozmawiaj, przekomarzaj si i dowcipkuj w fascynuj帷ym sztafa簑 szal闚 boa, pi鏎, kapeluszy i frak闚.

EMILIA CZEKAx
Wokalistka, konferansjer, flecistka. O jej wszechstronnych zainteresowaniach mo瞠 鈍iadczy fakt, 瞠 z wyr騜nieniem uko鎍zy豉 filmoznawstwo oraz j瞛yk niemiecki na brytyjskiej uczelni The University of Hull. Po powrocie do kraju to muzyka sta豉 si najwa積iejsza: podj窸a studia na kierunku wokalistyka jazzowa w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Joanny Zagda雟kiej. Odnosi tak瞠 sukcesy jako konferansjer – od wielu lat prowadzi koncerty Orkiestry im. Johanna Straussa, kt鏎ej obecnie jest dyrektorem. Konferansjerk prowadzi nie tylko po polsku, ale tak瞠 po angielsku, a od lutego 2016 roku wsp馧pracuje w tym zakresie tak瞠 z Filharmoni Pomorsk i Toru雟k Orkiestr Symfoniczna, zyskuj帷 znakomite recenzje i opinie s逝chaczy. Jesieni 2016 roku stworzy豉 sw鎩 video-blog osobisty „Ema m闚i”, gdzie realizuje swoje pasje, m闚i帷 o muzyce. Tworzy w豉sne projekty muzyczne, daje recitale, jest autork projektu Cafe Bodo, w kt鏎ym wciela si w Hank Ordon闚n. Wyst瘼owa豉 u boku takich artyst闚, jak: Mateusz Zi馧ko, Micha Grobelny, Krzysztof Iwaneczko, Irena Santor, Zbigniew G鏎ny czy Jacek W鎩cicki, 酥iewa豉 tak瞠 w zespole Singin’ Birds.

TADEUSZ SEIBERT
Absolwent wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, aktor Teatru Variete w Krakowie, w kt鏎ym pracowa przy musicalu Legalna blondynka w re篡serii Janusza J霩efowicza, wsp馧pracuj帷y z Filharmoni Pomorsk w Bydgoszczy przy okazji wielu koncert闚. Jest wokalistą Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, a tak瞠 wyst瘼uje w trasie koncertowej pt. Kochamy polskie piosenki pod patronatem Polskiego Radia Tr鎩ki. Po raz pierwszy wyst徙i, maj帷 5 lat, w programie telewizyjnym Od przedszkola do Opola. Laureat m.in. pierwszego miejsca na festiwalach piosenki we W這szech, Bu貪arii, na W璕rzech, Z這tej Nagrody na festiwalu pami璚i Andrzeja Zauchy Serca bicie w Bydgoszczy, Grand Prix Og鏊nopolskiego festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie, Grand Prix Festiwalu Dobrej piosenki im. Kaliny J璠rusik w Cz瘰tochowie, Grand Prix Og鏊nopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. I 70. w Wyszkowie. Laureat program闚 telewizyjnych tj.: Szansa na sukces, Mam talent, 如iewaj i walcz, Must be the music. Wsp馧pracowa z takimi artystami, jak: Katarzyna Nosowska, Kayah, Grubson, Ania Dąbrowska, Katarzyna Groniec, Mieczys豉w Szcze郾iak, Maryla Rodowicz oraz wielu innych. Przez kilka lat by wokalistą i frontamanem 堯dzkiej formacji Trabanda. Po latach poszukiwá zdecydowa si p鎩嗆 w豉sną drog artystyczn. W konsekwencji nagra solow p造t, na kt鏎ej znajduj si jego autorskie teksty oraz muzyka zaaran穎wana wsp鏊nie z pianist Adamem Lema鎍zykiem oraz Tomaszem „Harrym” Waldowskim.

MAREK CZEKAx
Dyrygent, kompozytor, aran瞠r, skrzypek; urodzi si w Katowicach. Nauk gry na skrzypcach rozpocz掖 w wieku pi璚iu lat. W rodzinnym mie軼ie uko鎍zy muzyczn szko喚 podstawow i 鈔edni. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. Antoniego Cofalika. W roku 1995 za這篡 Orkiestr im. Johanna Straussa, znan r闚nie jako Orkiestra Symfonik闚 Bydgoskich. Nie tylko ni dyryguje, ale czasem tak瞠 – tak jak niegdy czyni to sam Johann Strauss – prowadzi j, graj帷 jednocze郾ie na skrzypcach. W czasie dzia豉lno軼i koncertowej Orkiestry tworzy wiele projekt闚 muzycznych, by dyrektorem artystycznym znakomitych festiwali, takich jak Inowroc豉wska Gala Operowo-Operetkowa czy Chojnickie Noce Operetkowe, przez wiele lat przygotowywa tak瞠 aran瞠 do utwor闚 wykonywanych na Ciechoci雟kich Impresjach Artystycznych. Posiada w豉sn firm – Agencj Muzyczn ProfiMuz, 鈍iadcz帷 szerok gam us逝g muzycznych. Jest autorem wodewilu Sanatoryjny romans, licznych opracowa orkiestrowych, m.in. utwor闚 sk豉daj帷ych si na koncert Symfonia Rocka czy te Ju nie zapomnisz mnie, czyli spotkanie z polsk piosenk, opracowa tak瞠 muzycznie bajki Braci Grimm oraz napisa piosenk 鈍i徠eczn wykonywan przez Ew Lewandowsk pt. Id 安i皻a.
Zosta uhonorowany m.in. odznak Zas逝穎ny Dzia豉cz Kultury oraz srebrn odznak Polskiego Zwi您ku Ch鏎闚 i Orkiestr. W 2016 roku zosta dyrektorem Toru雟kiej Orkiestry Symfonicznej.

Luty 2019