15 stycznia 2017, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

KONCERT FAMILIJNY

BAL KRÓLOWEJ ZIMY


STUDENCI INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ UJK wykonawcy

MONIKA KOLASA-HLADIKOVA scenariusz, muzyka , reżyseria
HUBERT STACHURA choreografia, reżyseria
KATARZYNA ZIOŁOWICZ scenografia, kostiumy
JOANNA SZTEJNBIS-ZDYB koordynacja
PIOTR SITKOWSKI aranżacja muzyczna
JAKUB MATYS animacja

kup bilet on-line



Interaktywna opowieść dla dzieci. Najmłodsi widzowie wspólnie z opiekunami znajdą się w zaczarowanym świecie bajek, który stworzą znane piosenki i scenki pochodzące m.in. z Kota w butach, Czerwonego Kapturka czy Śpiącej królewny. W powstałą w ten sposób nową bajkę wplecione zostaną zagadnienia dotyczące zachowania dziecka w trudnych dla niego sytuacjach, takich jak: rozmowa z obcymi, bezpieczne korzystanie z internetu, przechodzenie przez jezdnię, zagubienie się w nieznanym miejscu, tolerancja wobec niepełnosprawnych czy stereotypowe oceny drugiej osoby. Wszystkie tak zarysowane problemy młodzi widzowie będą rozwiązywać wraz z aktorami.

Koncert dla dzieci od lat 4


MONIKA KOLASA – HLADIKOVA
Ukończyła z wyróżnieniem wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Zdzisława Krzywickiego i otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie w klasie prof. Christiana Elssnera. Po studiach mieszkała w Czechach, gdzie rozpoczęła pracę pedagogiczną w szkołach muzycznych w Libercu i Frydlance oraz koncertowała w Czechach i Niemczech. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich Teresy Żylis-Gary w Szczawnicy i dwukrotnie w Radziejowicach. W 1994 podjęła pracę pedagogiczną w Liceum Muzycznym w Łodzi. W repertuarze ma m.in. partie altowe w najważniejszych dziełach J. S. Bacha, jego solowe kantaty altowe, Stabat Mater G. B. Pergolesiego i A. Vivaldiego, Glorię Vivaldiego, Requiem Mozarta. Koncertowała w Polsce, Czechach, Niemczech, na Ukrainie, Litwie, w Maroko, Szwajcarii, Danii i USA. Jest doktorem habilitowanym sztuki, profesorem na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia – Łódź, Kielce, Olsztyn oraz dla Programu II PR, a także nagrań telewizyjnych w Polsce i na Ukrainie. Była twórcą i dyrektorem artystycznym festiwalu Dni Muzyki w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz jurorem Międzynarodowego Konkursu Muzyki Słowiańskiej Fortissimo w Charkowie na Ukrainie. Komponuje piosenki do własnych tekstów. Od 2006 współpracuje z dr Aleną Tichą, specjalistką śpiewu dziecięcego z Uniwersytetu Karola w Pradze i prowadzi w Polsce warsztaty dotyczące emisji głosu dziecka. Od 1996 praktykuje, od 1999 uczy jako wolontariusz – Tai Chi.


HUBERT STACHURA
Absolwent studiów podyplomowych Arteterapia – sztuka w nauczaniu, wychowaniu i terapii, artysta tancerz dyplomowany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) w Warszawie. Członek zwyczajny, trener i czynny tancerz w Polskiej Federacji Tańca (PFT), International Dance Organization (IDO) i World Artistic Dance Organization (WADF). Właściciel, nauczyciel i choreograf Studio Tańca MIMESIS. Nauczyciel akademicki w zakresie tańca w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wieloletni reżyser i choreograf uczniowskiego Teatru Hades przy I LO w Busku-Zdroju. Stały choreograf Wyborów Miss Polski Województwa Świętokrzyskiego (wcześniej: Miss Polski Ziemi Świętokrzyskiej).
Jest byłym tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca. Brał udział m.in. w koncercie Justyny Steczkowskiej Femme Fatale (prod. TVP2), w video clipie Wszyscy na scenę Michała Milowicza oraz koncercie promocyjnym jego płyty Teraz wiem, w Sopot Festival 2005 z Dodą i Zespołem Virgin, w Sopot Festival 2006 w oprawie tanecznej oraz z zespołem „Big Stars”, w teledysku „Gdybym nie zdążył” Andrzeja Piasecznego.
Specjalizuje się w technice jazzowej, w zakresie której kształcił się głównie u Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Pozostaje również pod wpływem modern jazz-underground Thierrego Vergera oraz innych stylów tańca poznanych podczas wieloletniej praktyki. Jest entuzjastą i propagatorem „Rytmiki Viva” prof. Barbary Gruberne-Biernackiej. Jego pasją są również tańce karaibskie (salsa, bachata) w zakresie których zdobył m.in. wicemistrzostwo Polski w kat. Latin Show Par Dorosłych (2011). Przez lata pracy stworzył ponad 100 choreografii, z którymi szkoleni przez niego młodzi tancerze, odnosili sukcesy na ogólnopolskich przeglądach i turniejach tanecznych.


strona główna