13 sierpnia, piątek, g. 19:00, Dziedziniec


W ŚWIETLE GWIAZD

BEATA BEDNARZ śpiew
DOROTA ZAZIĄBŁO fortepian, elektronika

kup bilet on-line


W programie koncertu utwory z solowej płyty artystki Zamieszkaj ze mną, po której Marek Niedźwiedzki uznał głos Bednarz za "dobro narodowe". Usłyszymy również standardy gospel oraz covery soulowych i bluesowych artystów amerykańskich.


BEATA BEDNARZ – wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Dla całego pokolenia polskich wokalistów wzór profesjonalizmu, doskonałości i pasji w śpiewaniu. Instruktor warsztatów muzycznych i gospelowych, trener impostacji i emisji głosu. Laureatka, gość i juror wielu festiwali. Pojawiła się u boku bodaj wszystkich najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Doceniono ją na licznych festiwalach, których była laureatką. Przez kilka lat koncertowała z zespołem Trzecia Godzina Dnia oraz ze znanymi postaciami polskiej sceny muzycznej. Artystkę można usłyszeć również na płytach polskich wykonawców. Łącznie zaśpiewała w ponad 70 albumach fonograficznych.


DOROTA ZAZIĄBŁO - pianistka pochodząca z po ukończeniu szkoły muzycznej w Bielsku-Białej rozpoczęła studia na V Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli .W ostatnim roku studiów i po ich ukończeniu jej zainteresowania muzyczne zaczęły się poszerzać o inne gatunki muzyczne, m.in. bossa nova, gospel, soul, r’n’b czy reggae. Odkrycia te spowodowały, że pianistka zajęła się aranżacją, kompozycją oraz produkcją muzyczną. Uczyła również zasad muzyki w szkole podstawowej. Była pracownikiem dydaktycznym na Akademii Muzycznej w Katowicach i akompaniatorem w Studio Wokalistyki Estradowej w klasie Beaty Bednarz. Obecnie współtworzy kadrę Instytutu Rozwoju Artystycznego w Żywcu pod Stowarzyszeniem Connect Art.


PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga

strona główna

Lato w Filharmonii