NA FILMOWYM PLANIE

12 września, czwartek, g. 18.30, sala koncertowa

MOJA MATKA, reżyseria: NANNI MORETTI
JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Scenariusz: Nanni Moretti, Francesco Piccolo
Zdjęcia: Arnaldo Catinali
Obsada: Margherita Buy, John Turturro, Giulia Lazzarini, Nanni Moretti, Beatrice Mancini
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja , Niemcy, Włochy
Premiera: 16 kwietnia 2015 (świat), 13 listopada 2015 (Polska)
Czas trwania: 1 godz. 42 min.

kup bilet on-line


Margherita, główna bohaterka obrazu, jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej skomplikowanej produkcji nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować?
Moretti patrzy na tę szamotaninę z empatią i czułością. Nie czyni z dziesiątej Muzy lekarstwa na samotność, nie upiera się, że kino jest odpowiedzią. Pokazuje jedynie, że jesteśmy w stanie spojrzeć na życie z dystansu i możemy zamienić znój codzienności w całkiem niezłą opowieść.

PENNE GRANDE*: Od 16:00 danie dnia – Farfalle al salmone

PARTNER*

PENNE GRANDE UN VERO RISTORANTINO ITALIANO

Kielce, ul. Słowackiego 1

Penne Grande Festiwalowi towarzyszyć będzie promocja kulinarna kuchni włoskiej naszego Partnera.
Każdy festiwalowy bilet upoważnia do jednorazowego 20% rabatu na dania serwowane w restauracji, dokąd zapraszamy także na prelekcje.

Trzydzieści lat doświadczenia we Włoszech czyni naszą kuchnię wyjątkową. Bez mrożonek i mikrofali, z miłością serwujemy oryginalne dania z Włoch. Organizujemy uroczystości małe i duże - spotkania przyjacielskie, urodziny, rocznice i wszystko, co wymyślisz i czego potrzebujesz. Może być z muzyką na żywo. U nas nie znajdziesz trzydziestu dań w karcie. Jest tylko 6 dań głównych, ale za to zawsze świeże. Nie znamy słowa "zamrażarka" i nie chcemy poznać. Za to wiemy doskonale co to pyszne włoskie wędliny, makarony, doskonała oliwa i wyborne sery.
Jeżeli coś Ci u nas smakowało to zadzwoń i zamów. Szef przygotuje danie specjalnie dla Ciebie.
Pamiętaj, że w każdą środę jest u nas jam session, w czwartek jazz, a w piątki i soboty staramy się o dobrą muzykę.strona główna

Wrzesień 2019