11 sierpnia 2017, piątek, g. 19.00, dziedziniec koncertowy

ETNO & FOLK SHOW

GADAJĄCA TYKWA w składzie:
GWIDON CYBULSKI wokal, balafony, ngoni
SEBASTIAN WIELĄDEK flety: ney, bansuri, lira korbowa
TOMASZ KUBICA waltornia, didgeridoo, concha, wokal
MICHAŁ LAMŻA kontrabas
BOGUSZ WEKKA konga, bongosy, djembe, perkusjonalia


kup bilet on-lineZaskakująca mieszanka afrykańskich rytmów, różnorodnych brzmień azjatyckich i relaksacyjna muzyka Aborygenów, a także blues, reggae i folklor warszawskiej ulicy. Koncerty Gadającej Tykwy to fascynujące etno-folkowe show, tworzone przez muzyków grających na ponad dwudziestu instrumentach. Afrykańskiego posmaku dodają utworom dźwięki oryginalnych bębnów, balafonów i ngoni.


GADAJĄCA TYKWA
Zespół powstał w 2006. W jego skład wchodzą uznani muzycy folkowi, jazzmani oraz filharmonicy. Jest laureatem I Nagrody i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowe Mikołajki w 2007 oraz Nagrody II stopnia i nagrody publiczności Burza braw na XI Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja 2008”. Inspiruje się „prymitywną” muzyką etnicznych plemion z całego świata, którą łączy z dźwiękiem europejskich instrumentów dawnych, czerpiąc także z wiejskiego i miejskiego folkloru licznych krajów Europy (również Polski). W 2011 ukazała się na rynku płyta grupy pt. Gadająca Tykwa.

Gwidon Cybulski, wokalista, pedagog; muzyk multiinstrumentalista. Autor muzyki i tekstów piosenek.

Sebastian Wielądek, muzyk samouk, multiinstrumentalista.

Tomasz Kubica, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie

Michał Lamża, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Gra na kontrabasie, instrumentach klawiszowych, strunowych i perkusyjnych.

Bogusz Wekka, ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Bydgoszczy, instrumentalista perkusyjny, na stałe współpracujący z Teatrem Roma.

strona główna

Sierpień 2017