III FESTIWAL FILMU I MUZYKI. HISZPANIA

10 września, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

KONCERT FINAŁOWY
VIVA ESPAÑA


CRACOW GUITAR QUARTET w składzie:
Miłosz Mączyński, Joanna Baran-Nosiadek,
Łukasz Dobrowolski, Mateusz Puter

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent

E. CHABRIER Rapsodia España
J. RODRIGO Concierto Andaluz na 4 gitary
M. RIMSKI-KORSAKOW Kaprys hiszpański

kup bilet on-line


Na zakończenie festiwalu zanurzymy się w rytmach z ojczyzny Don Kichota. Zaliczany przez krytyków do grona najlepszych gitarowych zespołów świata, Cracow Guitar Quartet, wykona słynny Koncert Joaquina Rodrigo. Dwa pozostałe utwory wieczoru – efektowna kompozycja orkiestrowa Francuza Emmanuela Chabriera oraz świetnie zinstrumentowany cykl rosyjskiego mistrza Korsakowa – są przykładem inspirującej siły oddziaływania kultury Półwyspu Iberyjskiego.

Po koncercie odbędzie się degustacja wina hiszpańskiego.


CRACOW GUITAR QUARTET
Kwartet od 2006 roku współtworzą artyści związani z Krakowem: Miłosz Mączyński, Joanna Baran-Nosiadek, Łukasz Dobrowolski, Mateusz Puter.
Zespół bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą, występuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki gitarowej, prowadzi lekcje mistrzowskie dla młodych wirtuozów tego instrumentów, ma na swoim koncie nagrania dla Polskiego Radia. W 2009 otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji.
W 2010 nakładem CM Records ukazała się płyta zespołu From Ballet to Tango, ukazującą piękno i bogactwo muzyki tanecznej. Płyta zyskała znakomite recenzje w polskiej i zagranicznej prasie muzycznej, a obecnie Cracow Guitar Quartet uważany jest za czołowy polski zespół muzyki gitarowej.

PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga

strona główna

III FESTIWAL FILMU I MUZYKI. HISZPANIA