10 stycznia 2016, niedziela, godz. 10.00-11.00 warsztaty, foyer
godz. 11.00 – koncert, sala koncertowa

JAZZOWY ZAWRÓT GŁOWY

Zespół DA-DA SILVER BAND w składzie:
SYLWESTER LITWINEK leader, puzon
GRZEGORZ MALINIAK trąbka
ANDRZEJ SENDEREK klarnet
LESZEK ŚLUSARSKI gitara
WOJCIECH MATEREK gitara basowa
PIOTR ROBAK perkusja

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie

W programie standardy jazzowe, m.in.:
Tiger Rag, Muskrat Ramble,
Happy Blues, Muskrat Ramble, Papa Dip, Swanee River

kup bilet on-line


Czy muzyka jazzowa może mieć coś wspólnego z ekologią? Udowodnią to warsztaty zorganizowane w foyer Filharmonii. Dzieci pod okiem wolontariuszy (maturzystów biorących udział w programie „filharmonia/ostrożnie, wciąga”) zbudują instrumenty „recyklingowe”, np. z kapsli, plastykowych butelek, makulatury. Instrumenty te zostaną wykorzystane podczas koncertu.
Estrada Filharmonii zamieni się wówczas w słynny nowoorleański plac Congo, a prowadząca koncert opowie o znaczeniu tego miejsca w historii muzyki jazzowej.

Koncert dla dzieci od lat 4DA-DA SILVER BAND
Zespół powstał w 2012 roku z… miłości do wczesnych stylów jazzu – pełnych radosnego, kołyszącego swingowania. Styl ów, hołdując wiekowej tradycji, dokonaniom L. Armstronga, B. Beiderbecka, K. Ory’ego, jest otwarty m.in. na innowacje W. Marsalisa.
Grupa wielokrotnie koncertowała w regionie świętokrzyskim, a prezentowana przez nią muzyka – pełna optymizmu, ekscytujących improwizacji i humoru – spotyka się z gorącym przyjęciem słuchaczy.
Da-Da Silver Band tworzą muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej wraz z przyjaciółmi.


AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu. Bierze udział w cyklach muzycznych: Z muzyką przez wieki, Zamkowe spotkania z muzyką oraz w festiwalach Jeunesses Mussicales.


powrót do strony głównej