8 grudnia 2020, wtorek, g. 18:30, sala kameralna

CASA DE MUSICA - NA OKRĄGŁO ORKIESTRA!

GUIMARAES STRING QUARTET (Portugalia):
EMANUEL SALVADOR skrzypce
EMILIA GOCH SALVADOR altówka
FILIPE QUARESMA wiolonczela
RONALDO ROLIM fortepian

W programie:
J. SANTOS, H. OSWALD, Z. NOSKOWSKI

Instytut Muzyki i Tańca  MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych,
w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Baltic Neopolis Orchestra

Charyzmatyczni wykonawcy, interesujący program, wielkie emocje – na okrągło!

GUIMARÃES STRING QUARTET to portugalski kwartet smyczkowy, który prowadzi swoją działalność od 2016 roku w najstarszej stolicy Portugalii – Guimarães. W skład kwartetu wchodzą młodzi artyści, absolwenci akademii muzycznych w Wielkiej Brytanii, Portugalii i Polsce. Kwartet koncertuje w Europie i Azji, jak również prowadzi własny sezon artystyczny w Guimarães. Artyści wykonują światowy repertuar – począwszy od kompozytorów baroku aż po współczesność. Prócz kanonu światowej literatury kameralnej zespół specjalizuje się w odnajdywaniu i prezentowaniu mniej znanych dzieł powstałych w Hiszpanii, Portugalii i Ameryce Południowej. Atrakcyjność i innowacyjność zespołu jest za każdym razem potwierdzana uznaniem publiczności,, a przekazana w trakcie występów energia pozostawia niezapomniane wrażenia. Kwartet występował m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Makau w Azji, w Narodowym Forum Muzyki (Wrocław), Muzeum Theodora-Zinka w Kaiserslautern (Niemcy) i na festiwalach bałtyckich: Neopolis (Polska) i Musicales en Tricastin (Francja). Od 2019 roku zespół organizuje festiwal muzyki klasycznej w Portugalii „Guimaraes Classico”, podczas którego członkowie zespołu nie tylko wykonują koncerty, ale także prowadzą kursy mistrzowskie ze studentami z Europy i Azji.

PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga