8 grudnia 2019, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

Role ekranowe:
ZBIGNIEW WODECKI skrzypce
MA£GORZATA OSTROWSKA ¶piew

Nowatorski, multimedialny spektakl muzyczny dla dzieci, m³odzie¿y i doros³ych pe³en muzyki, magii, intryg i dobrego humoru. W po³owie jest to film, a w po³owie tradycyjna sztuka teatralna. Na ekranie pojawi siê m.in. Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) oraz dobra wró¿ka Polihymnia (Ma³gorzata Ostrowska). Natomiast na scenie zobaczymy Królika Rapera, Kapelusznika Jazzmana, Ksiê¿n± Atonaliê, komputerowego Wirusa, pe³nego z³ych zamiarów intryganta Trytona oraz tytu³ow± Alicjê.
Widowisko ma walor edukacyjny – podró¿uj±c po Królestwie Muzycznej Magii g³ówna bohaterka, a tym samym publiczno¶æ, odkrywa tajemniczy ¶wiat d¼wiêków…
Dla osób od lat 3 do 103

FILHARMONIA FUTURA
Lubi± prowokowaæ. Prowokowaæ do s³uchania dobrej muzyki. A ¿e Miko³aj Blajda i Sylwia Lorens maj± i fantazjê, i odwagê, postanowili stworzyæ pierwsz± w Polsce niezale¿n± filharmoniê. Wierz±, ¿e to strza³ w dziesi±tkê. Do swoich projektów anga¿uj± znanych muzyków, jak: Ma³gorzata Ostrowska, Ewa Romaniak, Leszek Wi¶niowski „Hefi”.
Tworz± widowiska, koncerty i spektakle muzyczne. Korzystaj±c z nowoczesnych technologii ³±cz± klasykê z nowoczesno¶ci±. Wyró¿niaj± siê autorskimi projektami, których istotn± czê¶ci± s± starannie przygotowane wizualizacje, scenografia, kostiumy, choreografia i oprawa ¶wietlna.
Ich koncerty obejrza³o w Polsce ponad 80000 widzów. Wystêpowali w takich firmach i instytucjach kultury, jak m.in.: Alior Bank, Manufaktura £ódzka, Polska Press, Okrêgowa Izba Radców Prawnych, Estrada Rzeszowska, Filharmonia Podkarpacka, Ba³tycka, Toruñska Orkiestra Symfoniczna. Zaufali im wybitni arty¶ci, m.in.: Ma³gorzata Ostrowska, Jerzy Stuhr, Zbigniew Wodecki, Mateusz Zió³ko, Piotr Cugowski, Ma³gorzata Walewska, Marek Piekarczyk, Micha³ Szpak, Damian Ukeje i wielu innych. Oferta Filharmonii Futura jest niezwykle zró¿nicowana: rock, pop, jazz, operetka, musical, spektakle dla dzieci oraz o charakterze familijnym. Wykonuj± entuzjastycznie przyjmowan± klasykê lat 80. i 90. w nowoczesnej oprawie, z udzia³em artystów gwarantuj±cych najwy¿szy profesjonalny poziom.

SYLWIA LORENS
¦piewaczka operowa, absolwentka krakowskiej Szko³y Wokalno-Aktorskiej (dyplom z wyró¿nieniem). Jest wspó³za³o¿ycielk± (wraz z Miko³ajem Blajd±) Filharmonii Futura, pierwszej niezale¿nej filharmonii w Polsce.
Jako solistka znana jest z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. W repertuarze posiada tak¿e utwory filmowe, operetkowe oraz piosenki aktorskie. P³yta artystki Romanca operowo, nagrana wraz z zespo³em „Romanca”, zdoby³a w 2014 status platynowej. W 2018 premierê mia³a pierwsza solowa p³yta ¶piewaczki pt. Barcelona z go¶cinnym udzia³em Mateusza Zió³ko.

MIKO£AJ BLAJDA
Dyrygent, aran¿er, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Pomys³odawca i szef artystyczny Filharmonii Futura, pierwszej w Polsce niezale¿nej filharmonii. Twórca projektów: „Symphonica”, „Upiór w operetce”, „Beethoven Electric 3D”, „Szeherezada”, “Rock Poezji”, “Rock of Poland”, „Alicja w Krainie Muzycznej Magii”, „Electropop Orchestra”. Jako dyrygent wspó³pracowa³ z najwybitniejszymi polskimi twórcami muzyki filmowej i teatralnej oraz z orkiestrami. Jako instrumentalista, aran¿er, kompozytor i kierownik muzyczny pracowa³ przy produkcji muzyki do wielu filmów, seriali, spektakli teatralnych i s³uchowisk radiowych.

strona g³ówna

Grudzieñ 2019