8 MARCA, PIĄTEK | 19.00, SALA KONCERTOWA

JAN WALCZYŃSKI dyrygent

Piosenki z repertuaru The Beatles, Nata Kinga Cole’a, Marlene Dietrich,
Franka Sinatry, Richarda Chamberlaina i innych

Przebojowa noc to muzyczne show z największymi światowymi przebojami z repertuaru, m.in. The Beatles, C. Aznavoura, P. Anki, Nata Kinga Cole’a i wielu innych. Poprowadzi je znany i ogromnie lubiany w grodzie nad Silnicą Jan Walczyński, który jak nikt inny potrafi rozbawić publiczność do łez. A jeśli dodać do kompletu Jacka Kotlarskiego, niegdyś bohatera musicali wystawianych w Romie, dzisiaj solowego śpiewaka – to tak spędzony jeden z wieczorów karnawału usatysfakcjonuje nas w pełni. W pakiecie oczywiście jest również Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej, która nie tylko towarzyszyć będzie artyście, ale sama wykona kilka wielkich szlagierów, doskonale się przy tym bawiąc.

JACEK KOTLARSKI
Ukończył Liceum Muzyczne w klasie trąbki, następnie Studium Piosenkarskie w Poznaniu, oraz Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu. W latach 2000-2007 współpracował z teatrem muzycznym Roma w Warszawie, biorąc udział w spektaklach: Miss Sajgon, Grease, Koty, Taniec wampirów. Obecnie występuje jako wokalista sesyjny, nagrywa i współpracuje z takimi gwiazdami, jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki. Śpiewa w wielu programach telewizyjnych: Taniec z gwiazdami, Jak oni śpiewają, Tylko nas dwoje. Brał udział w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy i in.). Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej – śpiewał m.in. na deskach Filharmonii Warszawskiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej oraz wykonywał jedną z głównych ról w musicalu Swing w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W 2011 koncertował w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych Roy Thomson Hall w Toronto (Kanada). W 2012 ukazał się pierwszy solowy i autorski album artysty wydany przez Polskie Radio pt. Nigdy nie jest za późno.

JAN WALCZYŃSKI
Instrumentalista, aranżer, dyrygent; publiczność wielu filharmonii ceni go również za talent konferansjera. Urodził się w Kaliszu. Ukończył wydział instrumentalny Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu ( specjalność – róg). Od 1986 prowadzi w filharmoniach w całym kraju autorskie programy (we własnych aranżacjach), prezentujące publiczności muzykę filmową, jak i dorobek muzyczny wielkich postaci ze świata rozrywki. Każdy z programów – a przygotował ich już prawie trzydzieści – poświęcony jest innemu wybranemu tematowi bądź twórcy. Muzyka filmowa to m.in. muzyka z westernów, filmów gangsterskich, romansów, muzyka Ennio Morricone, Nino Roty, natomiast rozrywkowa to: Frank Sinatra, Elvis Presley, Nat King Cole, Ray Charles.
Ważne miejsce w jego pracy zajmuje twórczość dla dzieci. Skomponował muzykę do ok. pięćdziesięciu przedstawień dla dzieci do teatrów we Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie, Katowicach, Krakowie i Jeleniej Górze. W filharmoniach prezentuje muzykę z filmów dla dzieci i młodzieży (m.in. Królewna Śnieżka i krasnoludki, Król Lew, Władca pierścieni) oraz muzykę własną, skomponowaną jako dźwiękowa ilustracja do znanych i lubianych bajek Brzechwy i Tuwima. W Teatrze Muzycznym we Wrocławiu wystawiono jego balet Królowa Śniegu (wg J. Ch. Andersena).
Jest znany i ceniony z tworzenia świetnie brzmiących i ciekawych aranżacji, które były przedstawiane także publiczności na festiwalach w Sopocie i Opolu. Nagrał płytę Piosenki filmowe z lat 50. oraz płytę z kolędami z orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej.

Marzec 2019