6 maja 2016, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

ABBA SYMFONICZNIE

STUDIO ACCANTUS w składzie:
NATALIA PIOTROWSKA, KAROLINA WARCHOŁ,
KUBA JURZYK, WIKTOR KORSZLA

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
TADEUSZ WICHEREK dyrygent

Największe przeboje grupy Abba

Studio ACCANTUS to musicalowe studio nagraniowe, a raczej zespół twórców i wykonawców, tworzący własne projekty autorskie. Ich misją jest szerzenie zamiłowania do musicalu, muzyki filmowej i innych gatunków w Polsce i po polsku, w jak najlepszej formie. Znani są głównie z nagrań, które zamieszczają na YouTube. W każdą środę znaleźć tam można nowe wideo – najczęściej jest to cover piosenki z filmu Disneya, świeżo przetłumaczony hit Broadwayu lub po prostu znana piosenka w nowym wykonaniu. W ciągu ostatniego roku artyści przekonali się, że „internetowe spotkania” nie wystarczą ani im, ani fanom – dlatego zaczęli organizować koncerty, wydarzenia, recitale itp., podczas których można się spotkać z nimi „na żywo”, bez bariery szklanego ekranu. Te projekty, początkowo organizowane eksperymentalnie, spotkały się ze wspaniałym przyjęciem. Wzorując się na oryginalnym zespole ABBA, artyści występują w kwartecie damsko-męskim. Wszystkie piosenki wykonywane są w oryginalnej angielskiej wersji językowej, jednak w zupełnie nowych symfonicznych aranżacjach autorstwa Zbigniewa Małkowicza. Interpretując największe hity ABBY, zespól dodaje nieco „musicalowej przyprawy”. Słuchaczy czeka zatem zarówno dobra zabawa, jak i dużo wzruszeń.

Tadeusz Wicherek
Jeden z czołowych polskich dyrygentów średniego pokolenia; ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Bogusława Madeya. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u Rolfa Reutera (Komische Oper Berlin) i Helmuta Rilinga (Bach-Akademie Stuttgart). Jest laureatem nagrody WOSPR na III Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. G. Fitelberga w Katowicach (1986). Wykładał w Warszawskiej Akademii Muzycznej, prowadząc Orkiestrę Symfoniczną tej uczelni oraz Zespoły Operowe na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Był dyrektorem artystycznym Filharmonii w Jeleniej Górze oraz dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej. Obecnie jest dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej, dyrektorem Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Orkiestry Symfonicznej K. Namysłowskiego w Zamościu, twórcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Perkusyjnej w Kaliszu i Kaliskiej Sceny Operowej, dyrektorem artystycznym Festiwalu Kultury im Marka Grechuty w Zamościu, a także Festiwalu Kultury Włoskiej „Arte, Cultura, Musica e...”. Zajmuje się również kompozycją i reżyserią. W 2007 zrealizował autorski spektakl Strasznego dworu S. Moniuszki w Zamościu (kierownictwo muzyczne i reżyseria). Stale współpracuje z Teatrem Wielkim, Operą Narodową w Warszawie – ostatnia premiera W krainie Czarodziejskiego Fletu.
Prowadzi czynną działalność koncertową w Polsce, Europie, Azji, Ameryce Płn. i Śrd. Występował na międzynarodowych festiwalach, takich jak: Festiwal Mozartowski w Warszawie, w Wiedniu, Holandii i Hiszpanii, Wratislavia Cantans, Warszawska Jesień i Carintischer Sommer Festival (Austria). Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań muzyki filmowej. Nagrał również płyty w Polsce, Niemczech i Finlandii.