5 lipca, niedziela, g. 18.30, Sala Kameralna

TAŃCE EUROPY

CARLA AVENTAGGIATO /Włochy/ fortepian
MAURIZIO MATARRESE /Włochy/ fortepian


kup bilet on-line


Włoskie spojrzenie na tańce z różnych zakątków Europy (Grieg, Moszkowski, Dworzak, Brahms, Liszt). Po raz pierwszy w Kielcach będziemy mieli okazję podziwiać duet ze słonecznej Italii w repertuarze fortepianowym na cztery ręce. Artyści są wykładowcami fortepianu w Konserwatorium N. Piccinniego w Bari oraz dyrektorami artystycznymi jednego z międzynarodowych konkursów włoskich.CARLA AVENTAGGIATO I MAURIZIO MATARRESE
Artyści studiowali zarówno w duecie, jak i osobno pod kierunkiem takich nauczycieli, jak: Novin Afrouz, Aldo Cioccolini, Marisa Somma oraz François Joel Thiollier. Oboje są wykładowcami fortepianu w Konserwatorium N. Piccinniego w Bari oraz prowadzą aktywną działalność koncertową zarówno jako soliści, jak również w duecie fortepianowym. Grają koncerty w różnych miastach włoskich i za granicą (m.in. w Turynie, Bari, Ravello, Rzymie, a także Hiszpanii, Niemczech itd.), zdobywając uznanie publiczności i krytyki. Są dyrektorami artystycznymi Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego nagrody Giovanniego Colafemminy przyznawanej w mieście Acquaviva delle Fonti („Città di Acquaviva delle Fonti – Premio Giovanni Colafemmina”).
W szczególności koncentrują się na muzyce zapomnianej, powiększając w ten sposób repertuar, w którym znalazły się m.in.: Koncerty Brandenburskie Bacha, transkrypcje Poematów symfonicznych Franza Liszta, Koncert na fortepian i orkiestrę Carla Czernego oraz inne sławne kompozycje na fortepian na cztery ręce – Dvořáka, Debussy’ego, Satiego, Ravela, Brahmsa, Schuberta, Mendelssohna, Faurégo itd.
Duet Avantaggio – Mataresse prezentuje również repertuar na dwa fortepiany oraz dwa fortepiany z towarzyszeniem orkiestry. W dwusetną rocznicę urodzin Franza Liszta pianiści wykonali jeden z najbardziej wymagających utworów na dwa fortepiany: IX Symfonię Beethovena w transkrypcji oryginalnej węgierskiego kompozytora.


powrót do strony głównej