5 czerwca, wtorek, g. 18.00, sala koncertowa

GRZEGORZ SZOSTAK bas
ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII 名I邛OKRZYSKIEJ
WOJCIECH RODEK dyrygent

W programie muzyka operowa, operetkowa i musicalowa

Zaproszenia b璠 wydawane w dniu koncertu
od g. 16.00 (liczba zaprosze ograniczona)

20 lat Wojew鏚ztwa 安i皻okrzyskiego

Koncert pe貫n upojnych arii z oper, operetek i musicali (m.in. Po逝dniowy Pacyfik, My Fair Lady, Skrzypek na dachu czy Upi鏎 w operze w wykonaniu znakomitych artyst闚. A wszystko to z okazji 鈍i皻a wojew鏚ztwa 鈍i皻okrzyskiego, obchodzonego 5 czerwca.

Mija 20 lat od batalii o utrzymanie wojew鏚ztwa z siedzib w Kielcach. W 1998 roku, w toku prac nad now ustaw o podziale terytorialnym pa雟twa wa篡造 si losy naszego regionu. Przygotowany projekt przewidywa bowiem podzia kraju na 12 du篡ch region闚, bez Kielecczyzny. Tysi帷e mieszka鎍闚 manifestuj帷ych w stolicy i sk豉daj帷ych podpisy w obronie regionu, aktywno嗆 gmin deklaruj帷ych przynale積o嗆 do wojew鏚ztwa, ogromny wysi貫k lider闚 skupiaj帷ych 鈔odowiska samorz康owe, gospodarcze i intelektualne oraz zaanga穎wanie medi闚 regionalnych przynios造 pozytywny skutek. W wyniku powszechnej mobilizacji mieszka鎍闚 24 lipca 1998 r. przyj皻o ustaw z now map wojew鏚ztw, na kt鏎ej znalaz這 si 安i皻okrzyskie. Chc帷 upami皻ni olbrzymi wysi貫k spo貫czny z tamtego okresu, Sejmik Wojew鏚ztwa 安i皻okrzyskiego og這si rok 2018 „Rokiem Jubileuszu 20-lecia Wojew鏚ztwa 安i皻okrzyskiego”, a dzie 5 czerwca ustanowi „安i皻em Wojew鏚ztwa 安i皻okrzyskiego”. Z tej okazji w naszym regionie odbywa si wiele imprez, spotka, wystaw nie tylko przypominaj帷ych wydarzenia sprzed 20 lat, ale i pokazuj帷ych przemiany, jakie dokona造 si w naszym regionie przez dwie dekady.

Ma貪orzata Niewczas-Sochacka, g堯wny specjalista – koordynator, Urz康 Marsza趾owski Wojew鏚ztwa 安i皻okrzyskiego

RENATA DROZD
Uko鎍zy豉 z wyr騜nieniem Wydzia Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Gra篡ny i Kiejstuta Bacewicz闚 w υdzi Zdoby豉 wiele nagr鏚 i wyr騜nie w konkursach wokalnych, m.in.: II miejsce w I Og鏊nopolskim Konkursie M這dych Sopran闚 im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju w 2002 (I miejsca nie przyznano), wyr騜nienie i nagrod specjaln za Pie填 zapomnian na Mi璠zyuczelnianym Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pie郾i Artystycznej w Warszawie w 1995, w 1999 zosta豉 p馧finalistk Konkursu Wokalnego Belvedere w Wiedniu. Debiutowa豉 w 2001 w Operze Ba速yckiej w Gda雟ku parti Micaëli w operze Carmen G. Bizeta. Wsp馧pracowa豉 z Oper na Zamku w Szczecinie, gdzie wyst瘼owa豉 w roli tytu這wej w operetce Ksi篹niczka czardasza E. Kálmána. W latach 2005-2012 by豉 solistk Teatru Muzycznego w Lublinie. Jest laureatk Nagrody Wojew鏚ztwa Lubelskiego za osobisty wk豉d w rozw鎩 i upowszechnianie kultury polskiej oraz nagrody Miasta Kielce za promocj regionu 鈍i皻okrzyskiego. W 2017 otrzyma豉 od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej odznak honorow „Zas逝穎ny dla Kultury Polskiej”. Obecnie prowadzi klas 酥iewu w Zespole Pa雟twowych Szk馧 Muzycznych w Kielcach (od 2012).

MAGDALENA IDZIK
Jest absolwentk Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie 酥iewu solowego prof. Ma貪orzaty Marczewskiej. Studia kontynuowa豉 w Mediolanie i Londynie. Otrzyma豉 stypendium Promocja Talentu przyznawane przez Fundacj Ewy Czeszejko-Sochackiej. W 2001 uko鎍zy豉 we W這szech Akademi Rossiniowsk pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy. Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zadebiutowa豉 w spektaklu 如iewnik domowy S. Moniuszki w re篡serii Marii Fo速yn. Od 2015 pracuje jako adiunkt doktor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

JAKUB OCZKOWSKI
Absolwent Wydzia逝 Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Stypendysta Prezydenta Miasta Sto貫cznego Warszawy, Marsza趾a Wojew鏚ztwa 安i皻okrzyskiego, Fundacji Zofii i W豉dys豉wa Pokus闚 oraz Towarzystwa Mi這郾ik闚 Ziemi Buskiej. Otrzyma nagrod od Starosty Powiatu Buskiego za reprezentowanie swojego miasta w kraju i za granic. Jest laureatem Z這tego S這wika na Festiwalu Belcanto w Na喚czowie, Kr鏊ewskiego Festiwalu Muzycznego w Wilanowie, Nagrody Marsza趾a Wojew鏚ztwa 安i皻okrzyskiego – Cz這wiek Kultury. Wsp馧pracuje z Teatrem Wielkim – Oper Narodow w Warszawie i Krakowsk Filharmoni Futura. Podczas Jubileuszowego 50. Festiwalu im. Jana Kiepury wcieli si w rol legendarnego 酥iewaka.

GRZEGORZ SZOSTAK
Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina. Debiutowa na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie rol Sz鏀taka we Flisie S. Moniuszki. By solist Reprezentacyjnego Zespo逝 Artystycznego Wojska Polskiego i Teatru Muzycznego w Lublinie. Od 2008 – solista Teatru Wielkiego w υdzi. Wsp馧pracuje z Teatrem Wielkim – Oper Narodow w Warszawie, Oper i Filharmoni Podlask, Oper 奸御k oraz Krakowsk. Wyst瘼uje z koncertami i przedstawieniami na terenie ca貫j Europy.

WOJCIECH RODEK
Studiowa dyrygentur w klasie prof. Marka Pijarowskiego w Akademii Muzycznej we Wroc豉wiu. Uko鎍zy Filologi S這wia雟k na Uniwersytecie Wroc豉wskim. Studiowa w Instytucie J瞛yka Rosyjskiego w Moskwie. W 2005 roku wygra konkurs na stanowisko asystenta Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej. Prowadzi klas dyrygentury w Akademii Muzycznej we Wroc豉wiu. Posiada tytu doktora sztuki. Laureat II nagrody na III Przegl康zie Dyrygent闚 im. Witolda Lutos豉wskiego w Bia造mstoku (2002). W 2011 roku zosta wyr騜niony Teatraln Nagrod Muzyczn im. Jana Kiepury w kategorii: Najlepszy Dyrygent. W 2015 roku odznaczony medalem „Zas逝穎ny Kulturze-Gloria Artis”. By kierownikiem muzycznym Gliwickiego Teatru Muzycznego, dyrektorem artystycznym Filharmonii Dolno郵御kiej i Teatru Wielkiego w υdzi.

Czerwiec 2018