4 grudnia 2020, piątek, g. 19:00, sala koncertowa

AKADEMIA MELOMANA
BEETHOVEN I JEGO WIEDEŃ


MARTA KIJAS klarnet
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
TOMASZ CHMIEL dyrygent
BEATA MŁYNARCZYK narratorka

W. A. MOZART Uwertura do opery Don Giovanni
J. HAYDN 94. Symfonia G-dur Niespodzianka (Surprise), cz. III
C. M. WEBER Koncert klarnetowy Es-dur op. 74, cz. I
F. SCHUBERT V Symfonia B-dur D. 485, cz. I
L. van BEETHOVEN I Symfonia C-dur op. 21, cz. IV
L. van BEETHOVEN V Symfonia c-moll op. 67, cz. I
L. van BEETHOVEN VI Symfonia F-dur op. 68 Pastoralna, cz. IV Burza

W przededniu 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena zapraszamy w muzyczną podróż do Wiednia z przełomu XVIII i XIX stulecia. Spotkamy kilka wybitnych postaci życia artystycznego i posłuchamy muzyki, którą rozbrzmiewała cesarsko-królewska stolica w czasach, gdy jej mieszkańcem był autor Ody do radości.

MARTA KIJAS
Uczennica V klasy (przeddyplomowej) Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie.


TOMASZ CHMIEL
Dyrygent, pianista, aranżer, producent muzyczny. Pochodzi z Rzeszowa. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu prof. Marka Koziaka. Laureat I nagrody w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. Oprócz pracy naukowo-dydaktycznej w Akademii Muzycznej w Krakowie jest dyrygentem Krakowskiej Młodej Filharmonii.


BEATA MŁYNARCZYK
Teoretyk muzyki, pedagog, prelegent muzyczny, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 25 lat jest nauczycielką przedmiotów teoretyczno-muzycznych w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie, a także zajęć artystycznych – drama i muzyka w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie. Jako prelegent muzyczny współpracuje m.in. z Filharmonią Świętokrzyską, Filharmonią Częstochowską, OPK Gaude Mater, Towarzystwem Muzycznym w Częstochowie. Prowadzi działalność popularyzatorską we współpracy z różnymi środowiskami – od przedszkolaków po słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.


PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga


strona główna

Grudzień 2020