III FESTIWAL FILMU I MUZYKI. HISZPANIA

HADRIAN FILIP TABĘCKI fortepian, aranżacje
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
PAWEŁ KOTLA dyrygent

Koncert inaugurujący festiwal to przebiegająca w błyskawicznym tempie podróż po historii popularnych filmowych soundtracków. Usłyszymy tematy z blisko pięćdziesięciu obrazów – miłośników kina i muzyki czeka zatem niezapomniany wieczór.

ANNA OZNER - wokalistka, pedagog, aktorka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego i Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zielonej Górze w klasie śpiewu solowego. Zadebiutowała na deskach Teatru Lubuskiego, przez lata związana była ze stołeczną Rampą i chorzowskim Teatrem Rozrywki, grając w spektaklach dramatycznych i musicalach (m.in. główna rola w West Side Story). Jest laureatką kilkunastu festiwali wokalnych w kraju i za granicą. Współpracą związana ze sceną kabaretową (Kabaret Moralnego Niepokoju).
Udziela głosu w dubbingu. Brała udział w programie The Voice of Poland.
Jako pedagog jest związana z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” i Fundacją „Młodzi Artyści”. Na co dzień prowadzi zajęcia w autorskim Studiu Wokalnym. Prowadzi również warsztaty i festiwale wokalne na terenie całego kraju.

HADRIAN FILIP TABĘDZKI – studiował w klasie kompozycji prof. Stanisława Moryty w Akademii Muzycznej im. F Chopina w Warszawie. Kompozytor 'Rock Opery Krzyżacy (prapremiera –2010 Warszawa, Sala Kongresowa) oraz opery Dzień Świra na podstawie utworu dramatokomicznego Marka Koterskiego pod tym samym tytułem (prapremiera: 2012, Teatr Wielki, Poznań). Autor muzyki do filmów: Kameleon, Piękny widok, Piękna Pani Seidenman, Czarownice z Salem w reż. Janusza Kijowskiego i Lejdis w reż. Tomasza Koneckiego.
Zadebiutował jako kompozytor w 1993 roku na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie spektaklem muzycznym Śpieszmy się kochać ludzi do wierszy księdza Jana Twardowskiego.
Wieloletni kierownik muzyczny Konkursu Interpretacji Piosenki Aktorskiej na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Kompozytor m.in. wielu oratoriów. Jako pianista współtworzy zespół Kameleon i Tangata Quintet. Nagrywa dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych Liczne nagrody i wyróżnienia za twórczość artystyczną. Założyciel stowarzyszenia "Muzyka Bez Granic".

PAWEŁ KOTLA
Dyrygenturę studiował w klasach Ryszarda Dudka i Bogusława Madeya na Akademii Muzycznej w Warszawie i na Accademia Chigiana w Sienie. Studia podyplomowe z muzykologii ukończył na Uniwersytecie w Oksfordzie. Wiedzę uzupełniał na kursach mistrzowskich u legendarnego fińskiego profesora Jorma Panuli. Dyrygował w wielu krajach Europy, a także w Rosji, Brazylii i na Ukrainie, w prestiżowych salach koncertowych świata. Występował m.in. z London Symphony Orchestra, Orquestra Sinfônica Municipal de Säo Paulo, Drottningholms Barockensemble, City of Birmingham Symphony Orchestra, Orchestre Philharmonique de Monte-Carlo, London Mozart Players. Filharmonią im. D. Szostakowicza w St. Petersburgu. Był szefem artystycznym Płockiej Orkiestry Symfonicznej, a także Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wystąpił z Młodzieżową Orkiestrą Unii Europejskiej (EUYO) na koncercie otwierającym uroczystości obchodów 50. Parlamentu UE, stając się pierwszym dyrygentem w historii, który wystąpił w sali obrad Parlamentu Europejskiego i jak dotąd jedynym polskim artystą w gronie takich dyrygentów, jak Claudio Abbado, Herbert von Karajan. którzy dyrygowali tym zespołem. Był twórcą i dyrektorem artystycznym najbardziej spektakularnego sukcesu programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w UE - I, CULTURE Orchestra. Uhonorowany został medalem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

PGE Energia Ciepła S.A. Mecenas Filharmonii Świetokrzyskiej im. O. Kolberga

III FESTIWAL FILMU I MUZYKI. HISZPANIA