3 czerwca 2018, niedziela, godz. 11.00, sala koncertowa

LEGENDY ŚWIĘTOKRZYSKIE

STUDENCI INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ UJK W KIELCACH

Wykonawcy:
MARCELINA BIDZIŃSKA, JOANNA MROWCA, MAJA WOJTASZEK, MAGDALENA CABAJ, JOANNA CHEDA, MAGDALENA CHOŁUJ, AGNIESZKA FIRMANTOWSKA, MALWINA OZIMSKA, HANNA ZAPAŁA, MONIKA ZYCHOWICZ,KATARZYNA STANEK, AMALIA PATALITA, MAGDALENA OSTERCZY, KAROLINA GOZDEK, JUSTYNA SAMUŚ, PAULINA TARASIŃSKA, SVETLANA KRUSZYŃSKA-KAN, HUBERT DRĄŻEK, GABRIEL KOWALCZYK, KAMIL SZCZEPANIK, PATRYK MORAWIK, PAWEŁ WOLIŃSKI

Zespół muzyczny w składzie:
GABRIEL KOWALCZYK, OLGA SAITOWA, ZUZANNA GADOWSKA, EWELINA TABISZEWSKA, ALICJA ZAWISZA, ARKADIUSZ KASPEREK, JAN PADUSIŃSKI, MARIAN PYRZ, DANIEL PYRZ, MIŁOSZ TOKARSKI, WOJCIECH LISOWICZ, BARTOSZ KŁOSOWSKI, WIKTOR MICHALCZYK

SYLWIA SŁAWIŃSKA reżyseria
HUBERT STACHURA choreografia
GABRIEL KOWALCZYK kierownictwo muzyczne
HANNA ZAPAŁA, HUBERT DRĄŻEK, MAGDALENA CABAJ, JOANNA CHEDA scenariusz
JOANNA SZTEJNBIS-ZDYB koordynacja, konsultacja pedagogiczna
GABRIEL KOWALCZYK muzyka
MALWINA OZIMSKA, MONIKA ZYCHOWICZ słowa piosenek

Widowisko muzyczne przygotowane przez studentów o specjalności Śpiew Estradowy Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach. Jest to uwspółcześniona adaptacja legend świętokrzyskich. Młodzi artyści zabiorą publiczność w podróż wypełnioną tańcem, śpiewem i magią. Zapraszamy na ciekawą przygodę pełną śmiechu i – grozy.

Koncert dla dzieci od lat 5.

SYLWIA SŁAWIŃSKA – absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stafana Jaracza w Olsztynie. Ukończyła studia Pedagogiczne na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim oraz Śpiew Estradowy na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Grała w teatrach w Olsztynie, Koszalinie i czeskim Cieszynie. Obecnie związana jest z krakowskim Teatrem Współczesnym. Uczestniczka licznych warsztatów teatralnych prowadzonych przez takie osobowości aktorskie, jak: Anna Dymna, Dorota Segda czy Marta Ścisłowicz. Jako reżyser debiutowała w spektaklu Rut w Kieleckim Centrum Kultury.

HUBERT STACHURA – pedagog, absolwent studiów podyplomowych „Arteterapia – sztuka w nauczaniu, wychowaniu i terapii”, artysta tancerz dyplomowany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) w Warszawie. Sędzia narodowy tańca artystycznego i tańców par World Artistic Dance Federation (WADF). Jest byłym tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca, z którym podczas kilku lat pracy scenicznej występował w wielu spektaklach teatralnych i estradowych na prestiżowych scenach w kraju i za granicą. Trener i czynny tancerz w Polskiej Federacji Tańca i International Dance Organization. Właściciel, nauczyciel i choreograf Studio Tańca Mimesis.

JOANNA SZTEJNBIS-ZDYB – jest nauczycielem akademickim w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się działalnością dydaktyczną i naukową. Jest autorką dwóch książek Od Wojewódzkiej Orkiestry Symfonicznej do Filharmonii i Gazeta Kielecka w roli obserwatora lokalnego życia muzycznego w latach 1870-1939 oraz wielu artykułów naukowych. Angażuje się również w realizację projektów artystycznych. Jednym z nich była bajka muzyczna pt. Zbuntowana orkiestra wystawiona w Filharmonii Świętokrzyskiej i Wojewódzkim Domu Kultury.

Czerwiec 2018