2 CZERWCA, NIEDZIELA | 11.00, SALA KONCERTOWA

DŹWIĘKI DISNEYLANDU

ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU PSM
IM. LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO W KIELCACH
MARCIN STOJEK dyrygent
AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie

kup bilet on-line


Ponad 50 uczniów ze Szkoły Muzycznej I st. zaprezentuje wachlarz barw i możliwości swoich instrumentów dętych, wykonując melodie dobrze znane młodym słuchaczom z bajek Disneya. Historię instrumentów dętych od czasów prehistorii aż do dzisiaj poznamy podczas prezentacji multimedialnej, zaś o technice gry opowiedzą członkowie zespołu.

Koncert dla dzieci od lat 4

MARCIN STOJEK – muzyk, puzonista, dyrygent, animator kultury, pedagog. Absolwent PSM I i II st. w Kielcach w klasie puzonu, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym oraz Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie puzonu. Obecnie pracuje jako nauczyciel puzonu, orkiestr dętych i big bandów w ZPSM Kielce.


ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO W KIELCACH, w skład której wchodzi młodzież szkolna Państwowej Szkoły Muzycznej, to przede wszystkim młodzi i utalentowani ludzie. Piękne brzmienie tego zespołu to efekt różnorodności barwy: od ciepłych w swym brzmieniu dźwięków fletów, klarnetów, obojów i saksofonów po mocne dźwięki puzonów, trąbek i waltorni. Całość zamyka sekcja rytmiczna, która czuwa nad pulsem całego zespołu. Muzyka zespołu jest bardzo urozmaicona, obejmując w swym repertuarze utwory różnych gatunków.
Na czele całego zespołu stoi dyrygent Marcin Stojek.


AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Jest flecistką Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu. Bierze udział w cyklach muzycznych: Z muzyką przez wieki, Zamkowe spotkania z muzyką oraz w festiwalach Jeunesses Mussicales.strona główna

Czerwiec 2019