1 lutego 2015, g. 11.00, sala koncertowa

DOMINIKA KUPNIEWSKA taniec
JAROSŁAW CZAJCZYŃSKI gitara, śpiew
FILIP SWINARSKI gitara, instrumenty perkusyjne

Motywem przewodnim koncertu będzie folklor południowej Hiszpanii z rejonu Sewilli, Malagi, Granady. Najmłodsi melomani będą się uczyć prawdziwego palmas – rodzaju hiszpańskiego klaskania i jaleo – okrzyków zagrzewających artystów i publiczność do wspólnego muzykowania. Taniec w pięknych sukniach, śpiew, wirtuozowskie popisy na gitarze flamenco i kastanietach wprowadzą uczestników koncertu w prawdziwy klimat hiszpańskiej fiesty.

Zespół CONTRATIEMPO
powstał w 2003 jako duet gitarowy: Filip Swinarski i Jarosław Czajczyński, w następnym roku dołączyła do nich Marta Czapla. Z triem współpracował w latach 2005-2007 Daniel Kluska, który obecnie rozpoczął działalność solową. Z zespołem występują tancerki flamenco – Dominika Kupniewska i Karolina Łucznik.
Repertuar zespołu obejmuje zarówno tradycyjną muzykę flamenco, jak i jej formy nowoczesne, wzbogacone o elementy innych gatunków muzycznych (jazz, muzyka arabska, latynoska). Artyści koncertowali w ośrodkach kultury, klubach i pubach Łodzi, Torunia, Warszawy, Sosnowca, Tarnowa, uczestniczyli również w innych wydarzeniach kulturalnych.
Współpracowali i występowali z wykonawcami flamenco z Polski oraz z zagranicy, takimi jak m.in.: Oscar Guzman (Hiszpania), Carmen Segura (Hiszpania), Vicky Barea (Hiszpania), Mateo El Gallito (Słowacja). W 2009 odbył się koncert zespołu na scenie kameralnej Filharmonii Narodowej, w której to instytucji muzycy biorą również udział w audycjach edukacyjnych, występując na terenie całej Polski.