Strona główna| Lato w Filharmonii

CON DYNAMICO

CON DYNAMICO

PANDEMONIUM

PANDEMONIUM

 

3 lipca 2020, piątek, godz.19.00, Dziedziniec

TAŃCE ŚWIATA
CON DYNAMICO
JANUSZ PIETRZYK akordeon
BOGUSŁAW OLCZYK ksylofon
KRZYSZTOF SOKOŁOWSKI kontrabas

PANDEMONIUM
RENATA URBANEK FLIŚNIK skrzypce
MARCIN KOSTKA skrzypce
MACIEJ JAROŃ altówka
ANNA CZARNOMSKA-POŁOMKA wiolonczela
JAROSŁAW WDOWIK kontrabas

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie koncertu

Pierwszy wieczór rozpoczną dwa zespoły złożone z muzyków naszej Filharmonii, a ich nazwy, to: Con Dynamico oraz Pandemonium.
Trio CON DYNAMICO wykona takie utwory, jak m.in.: Marsz turecki W. A. Mozarta, Czardasz V. Montiego, Chopak M. Musorgskiego czy Hiszpański walc K. Mahra.
Zespół cieszy się dużą popularnością nie tylko w kraju, ale i za granicą, m. in. w Szwajcarii, gdzie koncertuje od kilku lat i bierze udział w festiwalach muzycznych. Muzycy grają także w różnego rodzaju zespołach w Niemczech oraz na statkach Royals Caribbean International.

Kwartet PANDEMONIUM, na czele którego stoi nasza koncertmistrzyni – RENATA URBANEK FLIŚNIK – wystąpi również z dziełami znanych kompozytorów: Taniec węgierski nr 5 J. Brahmsa, Suita z Carmen G. Bizeta, Taniec kwiatów P. Czajkowskiego, czy Taniec Anitry z I części suity Powrót Peer Gynta E. Griega, ucieszą każdego melomana. Zespół, nazwany tak w związku z panującą pandemią, nagrywał w tym tak trudnym czasie w warunkach domowych solowe prezentacje, a ponieważ dobrze im się współpracowało, muzycy postanowili występować razem na estradzie.

kup bilet on-line


MAAK GROUP

MAAK GROUP

 

17 lipca 2020, piątek, godz.19.00, Dziedziniec

NIE TYLKO KLASYKA

MAAK GROUP
MARIA CYWICKA skrzypce
KAROLINA GAJDA skrzypce
ANNA LENCKOWSKA altówka
ADRIANNA DĄBROWSKA wiolonczela
oraz
KRZYSZTOF GAJDA tuba
KAROL DĄBROWSKI fagot

KWARTET SMYCZKOWY OMEGA
MARIUSZ POŁOMKA skrzypce
MARIAN KUPISZ altówka
DOROTA BAŁAGA wiolonczela
GRZEGORZ JERZAK kontrabas

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie koncertu

Na kolejnym koncercie z cyklu Lato w Filharmonii (trzymajmy kciuki, aby trwał słoneczny czas, wszak po to mamy lato, by koncerty odbywały się w urokliwej przestrzeni, z niebem nad głowami) wystąpi na początek znany kwartet MAAK Group. Zespół właśnie obchodzi 10-lecie swojej działalności i cieszy się zasłużonym powodzeniem wśród publiczności. W 2013 zdobył Muzyczne Scyzoryki. W jego skład wchodzą cztery wytrawne artystki wykształcone na najlepszych uniwersytetach w Gdańsku i Łodzi, zasiadające w Orkiestrze Filharmonii. Towarzyszyć im będą koledzy z naszej Orkiestry – Krzysztof Gajda grać będzie na tubie, zaś Karol Dąbrowski na fagocie.
Koncert rozpocznie przecudnej urody Divertimento F-dur napisane przez niespełna szesnastoletniego W. A. Mozarta skrzące się dowcipem, ze śpiewną linią skrzypiec. A dalej – zachwyt będzie rósł, ponieważ w programie pomieszczone zostały tanga takich tuzów tego gatunku, jak: Isaac Albenitz, Astor Piazzolla, Carlos Gardel czy Edgardo Donato.
W drugiej części wieczoru bawić nas będzie Kwartet OMEGA, który działalność swoją rozpoczął ponad ćwierć wieku temu, a w jego skład wchodzą muzycy Filharmonii. Powstał w 1994 r. z inicjatywy kontrabasisty Aleksandra Rudkowskiego. W jego repertuarze znajduje się zarówno muzyka klasyczna, jak i rozrywkowa. Zespół miał również udane występy poza granicami kraju, m.in.. w Belgii, Niemczech, Szwajcarii. Muzycy przygotowali na nasze spotkanie na Dziedzińcu takie utwory, jak walce Johanna Strausa, równie znane melodie włoskie (Santa Lucia, O sole mio, La Spagnola, Wróć do Sorrento, Funiculi Funicula) czy tanga Jerzego Petersburskiego (np.: Ta ostatnia niedziela, Już nigdy, Tango Milonga)
Takiego wieczoru nie przegapią melomani!

kup bilet on-line


ŚWIĘTOKRZYSKI KWINTET BLASZANY

ŚWIĘTOKRZYSKI KWINTET BLASZANY

ESTRADIVARIOUS

ESTRADIVARIOUS

 

31 lipca 2020, piątek, godz.19.00, Dziedziniec

PRZEBOJE, PRZEBOJE

ŚWIĘTOKRZYSKI KWINTET BLASZANY
ZBIGNIEW PASIEKA trąbka
WOJCIECH WOJCIECHOWSKI trąbka
MARCIN CZAJKOWSKI waltornia
MICHAŁ DUDKIEWICZ puzon
KRZYSZTOF GAJDA tuba


ESTRADIVARIOUS
EMILIA GŁOBIŃSKA skrzypce
MARIUSZ POŁOMKA skrzypce
MAGDA SIKORSKA wiolonczela
GRZEGORZ JERZAK kontrabas


JUSTYNA MROCZEK-GIL prowadzenie koncertu

ŚWIĘTOKRZYSKI KWINTET BLASZANY
Jedyny taki zespół działający w naszym województwie. Tworzą go muzycy grający na instrumentach dętych blaszanych, na co dzień pracujący w Filharmonii Świętokrzyskiej. Pomysłodawcą i inicjatorem założenia kwintetu był Zbigniew Pasieka. Na ich repertuar składają się utwory z muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej.
Od 2001 roku Świętokrzyski Kwintet Blaszany koncertuje w Kielcach i na terenie województwa, promując region świętokrzyski, a także poza granicami kraju. Muzycy brali udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Jeunesses Musicales, Zamkowych Spotkaniach z Muzyką, Kieleckim Festiwalu Nauki, w koncertach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, Scenie letniej w Pałacyku Zielińskich oraz na Koncertach familijnych organizowanych przez Filharmonię. Zespół również chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. W 2012 słuchacze przyznali Kwintetowi I miejsce w plebiscycie Świętokrzyskie Scyzoryki w kategorii – muzyka poważna. Artyści otrzymali także prestiżową nagrodę marszałka województwa świętokrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości Zespół dokonał nagrania płyty, która wkrótce się ukaże.

ESTRADIVARIOUS
Nazwa pochodzi od nazwy słynnych skrzypiec. Jest to także gra słów – estradi - estrada oraz varius różnorodność – jednym słowem podkreśla wszechstronność i różnorodność twórczości zespołu. Zespół powstał w 2018 jego, jego menadżerką jest Magda Sikorska, wiolonczelistka, aranżerka. W swoim repertuarze ma muzykę klasyczna, filmową i rozrywkową w wyjątkowych aranżacjach Magdy Sikorskiej. W jego skład wchodzą absolwenci akademii muzycznych, którzy współtworzą również Buską Orkiestrę Zdrojową pod przewodnictwem Emilii Głobińskiej.kup bilet on-line
ACH DUO fot. Mikolaj Dakowicz

ACH DUO fot. Mikolaj Dakowicz

 

UWAGA!!!
Z powodu nałożonej kwarantanny jaką musi odbyć artystka,
koncert zostaje odwołany!!!

14 sierpnia 2020, piątek, godz.19.00, Dziedziniec

WSZYSTKIE STRUNY ŚWIATA

ACH DUO
NOEMI HAŃCZYK harfa
ALEKSANDER PANKOWSKI gitara

JUSTYNA MROCZEK-GIL prowadzenie koncertu

kup bilet on-line


ZESPÓŁ PERKUSYJNY

ZESPÓŁ PERKUSYJNY

TRIO CON ELEGANZA

TRIO CON ELEGANZA

 

28 sierpnia 2020, piątek, godz. 19.00, Dziedziniec>

MUZYCZNY KALEJDOSKOP

ZESPÓŁ PERKUSYJNY
JANUSZ MŁYNARCZYK
BOGUSŁAW OLCZYK
WIESŁAW MICHAŁEK
PIOTR ROBAK

TRIO CON ELEGANZA
KRYSTYNA GONCERZEWICZ skrzypce
MAŁGORZATA GONCERZEWICZ-MENDERA altówka
AURELIUSZ MENDERA fortepian
Gościnnie:
Katarzyna Bochyńska-Wojdył sopran
W programie muzyka operetkowa i musicalowa

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie koncertu

Na zakończenie LATA w FILHARMONII proponujemy dwa świetne zespoły złożone z muzyków Filharmonii, którzy bawić będą Państwa fantastyczną muzyką.
ZESPÓŁ PERKUSYJNY złożony z muzyków Filharmonii wystąpi w nadzwyczaj efektownym repertuarze, w którym (trzy pierwsze utwory) najważniejszym narzędziem do pracy z perkusją wydają się pałeczki. Co potrafią artyści zrobić z tymi „kawałkami drewna”… to trzeba zobaczyć! A na zakończenie występu – światowe hity: uwielbiany singiel zespołu ABBA oraz The Entertainer, ragtime Scotta Jopina wykorzystany w filmie Żądło.

TRIO CON ELEGANZA to zespół rodzinny, który powstał ponad 15 lat temu - tworzą go mama, córka i zięć. W jego skład wchodzą instrumentaliści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej. Repertuar tria obejmuje muzykę klasyczną, operetkową i filmową. W trakcie swej kilkunastoletniej działalności trio zdobyło wielką sympatię i uznanie wśród odbiorców. Artyści z oddaniem edukują muzycznie młode pokolenie czego dowodem są koncerty tria w szkołach.

KATARZYNA BOCHYŃSKA-WOJDYŁ – absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowego Studium Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z chórami i orkiestrami, a także Wiesławem Ochmanem, który doskonali jej głos od strony pedagogicznej. Otrzymała tytuł Człowiek Roku 2017 w powiecie przysuskim oraz Osobowość Roku 2019 w kategorii kultura.

kup bilet on-line


 

Ceny biletów 20 złW przypadku niepogody koncerty zaplanowane na dziedzińcu zostaną przeniesione do sali kameralnej.
Filharmonia zastrzega sobie możliwość zmian programów, terminów i wykonawców.
Za ewentualne zmiany przepraszamy.

góra    O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 - Grabka.