Strona główna | Imprezy zewnętrzne

Uprzejmie informujemy, że organizatorem niżej wymienionych imprez
nie jest Filharmonia Świętokrzyska.
W związku z tym Filharmonia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany programów,
terminów lub odwołanie poszczególnych imprez.5 stycznia (sobota) 2019r., godz. 18.00, Sala Koncertowa
Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy
Noworoczna Gala Operetkowa

Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy. Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych. Podczas trasy koncertowej Gali operetkowo- musicalowej, artyści zajrzą do Kielc. Zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów – łącznie ponad 50-osobowy skład artystyczny. W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych, tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy oraz arii musicalowych. To będzie niezapomniana podróż muzyczna, na której nie może Państwa zabraknąć!

Cena biletu: 110 zł
Organizator:
Jarosław Brussa

kup bilet on-line


6 stycznia (niedziela) 2019, godz. 18.00, Sala Koncertowa

GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ


KONCERT ODWOŁANY !!!

GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ
Muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza.
Spektakl grany jest nieprzerwanie od prawie trzydziestu lat nie tylko na scenach polskich, ale również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji i Hiszpanii. Od 1987 roku przez cztery kolejne lata powstawały programy telewizyjne, których sukces zaowocował wydaniem płyty live – Kolędy w Teatrze Stu. Ci, którzy raz poddali się urokowi atmosfery panującej podczas tego nagrania tego koncertu, do dziś nie wyobrażają sobie kolejnych świąt bez płyty, na której śpiewali – Alicja Majewska, Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. Następna, równie piękna płyta z tym samym materiałem została nagrana już w składzie – Olga Bończyk, Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki.
Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim utworami, takimi jak "Dzisiaj w Betlejem", "Bracia patrzcie jeno", czy "Pójdźmy wszyscy do stajenki", w programie zabrzmią przebojowe kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne oraz Ernesta Brylla, wszystkie w brawurowych, trzygłosowych opracowaniach.


Bilety w cenie 95,00 zł. dostępne w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz on-line na stronie Filharmonii. (tel.41/368-05 -01; 365-54-83).

Organizator:
Agencja Artystyczna Idea Art
tel. 519 770 303

kup bilet on-line


13 stycznia (niedziela) 2019r., godz. 17.00, Sala Koncertowa

Wiedeńska Gala Noworoczna 2019
Johann Strauss Gala
National Cherniowitzer Philharmonic Orchestra
Soliści &Tancerze Baletu
(OPERETKA, MUSICAL )

Koncert Wiedeński Zapraszamy w podróż do magicznego świata operetki, romantycznego i roztańczonego Wiednia, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa. Znamienite kompozycje w wykonaniu National Cherniowitzer Philharmonic Orchestra oraz solistów cherniowitzkiej, odeskiej, lwowskiej i polskiej sceny operetkowej i operowej, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca oraz polki. Niespodzianką tego wieczoru będzie znakomity ukraiński tenor Volodymyr Fisiuk, którego głos charakteryzuje się typowo włoską barwą przypominającą głos Pavarottiego. Wystąpią także znamienici soliści sceny Opery z Odessy oraz polska Diva - Jolanta Kremer, solistka filharmonii Lwowskiej Ivanna Komarevich i solista opery w Odessie Pavlo Smirnov. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych, a także laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczanie wielu doznań artystycznych.
Podczas koncertu zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek „Zemsta Nietoperza”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron Cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy między innymi „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę Trisch - Trasch oraz najwspanialsze światowe duety miłosne. Koncert swoim charakterem nawiązuje wiernie do tradycji wielkich wiedeńskich gali noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.
Wspaniali artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone wirtuozerskim tańcem par baletowych to bogactwo doznań artystycznych w najlepszym wykonaniu, na które Państwa serdecznie zapraszamy. TO „KONCERT BISÓW W PIGUŁCE !!!” - Tego nie można przeoczyć !!!
Wykonawcy:
National Cherniowitzer Philharmonic Orchestra & Balet
Pavlo Lesyuk – skrzypce solo / koncertmistrz dyrygent

Soliści:
Jolanta Kremer sopran
Ivanna Komarevich sopran
Volodymir Fisiuk tenor
Pavlo Smirnov tenor


Cena biletu: 95 zł

Organizator:
Agencja Artystyczna Muza Barbara Kucharska

kup bilet on-line


2 lutego (sobota) 2019r., godz. 16.30, Sala Koncertowa

Spektakl SERCA NA ODWYKU

SERCA NA ODWYKU SERCA NA ODWYKU - to komedia, w której bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście! Wystarczy pokonać stereotypy lub spróbować niekonwencjonalnych metod...
SERCA NA ODWYKU - to komedia, która poruszając powikłane relacje damsko-męskie, obfituje w niebywale śmieszne sytuacje i dialogi. Aktorzy tego spektaklu to genialni artyści komediowi, grający w wielu hitach teatralnych i filmowych.
SERCA NA ODWYKU - to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie i komedia, która bawi widza do łez!
Premiera ogólnopolska! - bankiet po premierze z aktorami spektaklu i zaproszonymi gwiazdami!

Występują: Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela

Bilety dostępne:
Kasa Filharmonii Świętokrzyskiej tel. 41 368 05 01
Organizator tel. 730 860 610
www.kupbilecik.pl
Bilety w cenie 85 zł, 95 zł
Organizator:
Impresario Art

kup bilet on-line


9 marca (sobota) 2019, godz. 19.00, Sala Koncertowa

GORĄCE KUBAŃSKIE RYTMY
SALSA JEST KOBIETĄ

Gorące Kubańskie Rytmy
Zespół Rey Ceballo & Tripulacion Cubana, porwie publiczność w wir latynoskich rytmów. Zabrzmią największe hity w karnawałowych aranżacjach rodem ze słonecznej Kuby.
Rey Ceballo & Tripulacion Cubana to najpopularniejsza orkiestra kubańska na polskim rynku muzycznym. Lider formacji – Rey Ceballo – to utalentowany pianista, wiolonczelista, kompozytor, producent i aranżer muzyczny, pochodzący z Santiago de Cuba. Po podbiciu serc publiczności Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej, postanowił przyjechać do Polski, gdzie od ponad 18 lat cieszy publiczność muzyką latynoską. W swoim dorobku artystycznym ma wiele projektów: począwszy od znakomitej orkiestry Calle Sol (Ulica Słońca), przez jedyny w Europie musical „Conoce mi Cuba” („Poznaj moją Kubę”), aż po kolejną, obecną w 98% kubańską orkiestrę Tripulacion Cubana. Współpracował z Blue Cafe w utworze „Buena”, był dyrektorem muzycznym, aranżerem, pianistą znakomitej płyty „Kora Ola Ola” na czele z Korą!
9 marca w Filharmonii zespół zaprezentuje swój zupełnie nowy repertuar. Koncert w Kielcach będzie również okazją do promocji płyty zatytułowanej „Cosas de la Vida”, czyli „Rzeczy z życia”. Opowiada ona o przeżyciach artystów, zaczynając od wyjazdu z Kuby, na wzlotach i upadkach z życia prywatnego i zawodowego kończąc , będziemy podróżować po wielu gatunkach muzycznych od latin jazz , timbę po kubański son czy latin- pop.
Tego wieczoru zabierzemy Państwa na wyspę! Filharmonia stanie się Kubą, na której muzyka, taniec, miłość czy szczęście są najważniejsze!
Wepnij kwiat we włosy i przyjdź zaszaleć. Gwarantujemy dobrą zabawę! Taniec! Spotkanie z muzykami po koncercie! Tego nie można przegapić!

Bilety w cenie 75,00 zł. i grupowe 65 zł. dostępne w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz on-line na stronie Filharmonii. (tel.41/368-05 -01; 365-54-83).

Organizator:
Świętokrzyskie Stowarzyszenie Muzyka
tel. 609 00 99 11

kup bilet on-line


10 marca (niedziela) 2019, godz. 17.00, Sala Koncertowa

TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY
MAŁY KSIĄŻĘ

Teatr Piasku
Rodzinna wyprawa do świata Małego Księcia na wyciągnięcie ręki!

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu "Mam Talent", wraz z Gwiazdą "Mam Talent" VLODYR-em, najszybszym malarzem na świecie oraz grupą artystów, przygotowywała unikalne widowisko – historię Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry’ego, malowaną na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączoną z grą aktorów, świateł i cieni oraz techniką szybkiego malowania (Speed Painting).

Dopełnieniem niezapomnianego, ponadgodzinnego show, jest przepiękna oprawa muzyczna, poruszająca najgłębsze emocje i przenosząca nas na magiczną planetę Małego Księcia.

Ta pełna ciepła opowieść nauczy dzieci ponadczasowych wartości i przypomni dorosłym o potędze prawdziwej przyjaźni.

„Mały książę” to genialna opowieść dla całej rodziny, która więcej mówi o życiu, niż grube, uczone księgi.
Spektakl polecany jest dla dorosłych oraz dzieci od 5-ego roku życia. Trwa 55 minut bez przerwy.

Informacje oraz rezerwacje grupowe: manager@galitsyna-show.com, tel: 535 661 601

Organizator:
Galitsyna Art Group Sp. z o.o.

kup bilet on-line


16 marca (sobota), godz. 17.00, Sala Koncertowa

10 TENORÓW

10 Tenorów Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich.

PROGRAM:
1) Intro
2) C.Esposito - Grande amore
3) A.Lara - Granada
4) L.Dalla - Caruso
5) R.Stolz – Brunetki , blondynki
6) Pieśń Ludowa - Chornii ochi
7) J.Strauss - Wielka sława to zart
8) G.Verdi - Nessun Dorma
9) G.Verdi -La dona e mobile
10) A.Di Capula -O sole mio
11) V.Di Chiarra - La spagnola
12) C.Velasquez - Bessame mucho
13) L.Danza – Funiculi funicula
Część II
1) R.Cocciante - Notre dame Cathedrals
2) N.Gimbel - Sway
3) R.Cociante - Belle
4) T.Renis - Quando Quando Quando
5) H.Zimmer / E.John -The Lion King
6) M.Draws - Delayla
7) L.A.Ried - Sparta Regressa
8) D.Modunio - Volare
9) Zb.Wodecki - Lubie wracać tam gdzie byłem już
10) Ludowa pieśń ukraińska - Chervona Ruta
11) Q.Mendoza - Celito Lindo
12) B.Joel - Uptown girl
13) V.Di Paola - Come Prima

Bilety w cenie 110 zł do nabycia w kasie filharmonii.
Organizator: B&B Jarosław Brussa, tel. 665 277 377, 61 424 28 24

kup bilet on-line


17 marca (niedziela) 2019 r., godz. 18.00, Sala Koncertowa

NERWICA NATRĘCTW

NERWICA NATRĘCTW Spektakl pt. „Nerwica Natręctw”.
Nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską. "Nerwica natręctw" - sztuka autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach.

Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Tym bardziej, jeśli są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw. A gdy z powodu niekończącej się absencji lekarza pacjenci zaczynają się leczyć sami, zapowiada się prawdziwa jazda... Będzie zabawnie!

Reżyseria: Artur Barciś

Obsada:
- Karolina Sawka
- Jowita Budnik
- Katarzyna Herman
- Rafał Królikowski
- Artur Barciś
- Zdzisław Wardejn

Bilety w cenie 90 zł. i 70 zł. są do nabycia w kasie Filharmonii, Orbisie oraz na stronie www.kupbilecik.pl

Organizator:
ART-TU Janusz Turek

kup bilet on-line


24 marca (niedziela) 2019, godz. 17.00, Sala Koncertowa

KONCERT WIEDEŃSKI

KONCERT WIEDEŃSKIPodczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.
Zapraszamy serdecznie!
Bilety 85 zł: Kasa Filharmonii Kieleckiej (ul. Żeromskiego 12), pon. - pt. 9:00- 17:00, rezerwacje tel. 41 368 05 01, 41 365 54 83, GRUPY POWYŻEJ 10 OS. - 504 091 909 bilety online: www.filharmonia.kielce.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl oraz Sklepy Muzyczne FIFF, Księgarnie PWN, Księgarnie Book Book, Książnica Polska

Organizator:
Jędrzej Tomczy
TOMCZYK ART
tel. 504 091 909

kup bilet on-line


30 marca (sobota) 2019, godz. 18.00, Sala Koncertowa

Koncert Zespołu PECTUS
gościnnie Włodek Pawlik

Pectus
Pectus to zespół, który dał się poznać polskiej publiczności podczas finałowego koncertu Sopot Festival 2008, kiedy to Słowik Publiczności powędrował właśnie w ręce muzyków. Grupa powstała w 2005 roku Rzeszowie. Dwa lata później zespół wystąpił na opolskim festiwalu Debiutów. W styczniu 2007 Pectus wydał promocyjny mini-album, na którym znalazło się pięć autorskich utworów. Po sopockim sukcesie w 2008 roku, muzycy rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą, która trafiła do sprzedaży 27 lutego 2009 roku. Jej producentem jest Tomek Bonarowski. Skład grupy Pectus tworzą bracia: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej.

Cena biletu: 110 zł

Organizator:
B&B Audio Jarosław Brussa

kup bilet on-line


13 kwietnia (sobota) 2019, godz. 19.30, Sala Koncertowa

Muzyka zespołu METALLICA symfonicznie

Muzyka Zespołu Mettalica Symfonicznie13 kwietnia 2019 pojawi się w Kielcach wyjątkowy projekt. W Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej pod szyldem “Muzyka zespołu Metallica symfonicznie” wystąpi SCREAM INC, jeden z najlepszych coverbandów Metallica na świecie. Towarzyszyć im będzie orkiestra symfoniczna ‘Orion’. Na koncercie usłyszymy największe przeboje Metallica w symfonicznych aranżacjach wykonanych tak jak na słynnej płycie “Metallica S&M”.
To blisko dwie godziny klasyki rocka/metalu w niezwykłym wydaniu!

Bilety w cenie od 129 zł dostępne w sieciach Eventim, Ticketmaster, Ebilet, oraz w kasie Filharmonii.

Scream Inc. istnieją od 2008 r. i osiągnęli wielki sukces, stając się najbardziej znaczącym tribute-band’em z Europy Wschodniej. Świadczą o tym choćby wyprzedane koncerty, wszędzie gdzie grają. Ich kanał na portalu Youtube jest wysoce oceniany i oglądany w Stanach Zjednoczonych i Europie - głównie ze względu na wysoką jakość produkcji. Są też pierwszym i jedynym tribute-band’em, który ma w dorobku symfoniczny koncert S&M. Jeden z najbardziej udanych występów zespołu odbył się 17 kwietnia 2016 w „Moskwa Kremlin Palace”, gdzie na widowni zasiadło ponad 6.000 osób! Ten show stał się największym w historii koncertem-hołdem dla Metalliki. Nie przegapcie okazji, aby zobaczyć na żywo najlepszy tribute band Metalliki!
Oficjalne video: https://www.youtube.com/watch?v=ajgsJcVy51w

Wiosną 2018 roku muzycy po raz pierwszy pojawili się w naszym kraju, zagrali dwa doskonale przyjęte koncerty w Zabrzu i Krakowie, a teraz wracają na całą trasę koncertową. Oto wszystkie daty:
15 listopada 2018 – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
16 listopada 2018 - Koszalin, Filharmonia Koszalińska
18 listopada 2018 – Toruń, CKK Jordanki
29 stycznia 2019 – Szczecin, Filharmonia im.M.Karłowicza (2x)
30 stycznia 2019 – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
31 stycznia 2019 - Warszawa, Progresja
1 lutego 2019 – Wrocław, A2
2 lutego 2019 - Łódź, Wytwónia
3 lutego 2019 – Poznań, Sala Ziemi MTP
16 lutego 2019 – Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka
1 marca 2019 - Lublin, Centrum Spotkania Kultur
2 marca 2019 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
3 marca 2019 – Kraków, ICE Congress Centre
13 kwietnia 2019 – Kielce, Filharmonia Świętokrzyska

Fragment nagrania z koncertu w ICE Congress Centre w Krakowie można zobaczyć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=DumQRdgw1bA

Organizator:
Piosenka Plus oraz Fantom Media.

kup bilet on-line

góra 
   O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.