Strona główna | Imprezy zewnętrzne

Uprzejmie informujemy, że organizatorem niżej wymienionych imprez
nie jest Filharmonia Świętokrzyska.
W związku z tym Filharmonia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany programów,
terminów lub odwołanie poszczególnych imprez.29 czerwca (piątek), godz. 19.00 Sala Kameralna

BOSSA BONITA
LATO LATINO

Lato Latino
DOSKONALE ZNANY ŚIĘTOKRZYSKIEJ PUBLICZNOŚCI ZESPÓŁ "BOSSA BONITA" MA NIEZWYKŁĄ PRZYJEMNOŚĆ I OKAZJĘ ZACHĘCIĆ WSZYSTKICH PAŃSTWA DO UCZESTNICTWA W LETNIM WIECZORZE W FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
NIE ZABRAKNIE "SENSUALNYCH" DOZNAŃ I EMOCJI JAKIE NIESIE ZE SOBĄ MUZYKA BRAZYLIJSKA ŁĄCZĄCA ZMYSŁOWE NUTY BOSSA NOVY Z ŁADUNKIEM TANECZNEJ ENERGII DRZEMIĄCEJ W SAMBIE.

ZESPÓŁ ISTNIEJE OD 2011 ROKU
LAUREAT NAGRODY "SCYZORYKI" 2012 W KATEGORII MUZYKA JAZZOWA I IMPROWIZOWANA
REALIZUJE KONCERTY WSPÓŁPRACUJĄC Z INSTYTUTEM ANTONIO CARLOSA JOBIMA W RIO DE JANEIRO KTÓRY WRAZ Z AMBASADĄ BRAZYLII OBEJMOWAŁ PATRONATEM ARTYSTYCZNYM WYDARZENIA KONCERTOWE ODBYWAJĄCE SIĘ W 2013 ROKU
SWÓJ REPERTUAR OPIERA NA MUZYCE BRAZYLIJSKIEJ, WYKORZYSTUJĄC DOROBEK TAKICH TWÓRCÓW JAK:ANTONIO CARLOS JOBIM CZY LOUIZ BONFA UWAŻANYCH ZA GŁÓWNYCH PRZEDSTAWICIELI STYLU "BOSSA NOVA"

GOŚCIEM SPECJALNYM WIECZORU BĘDZIE:
PAWEŁ PERLIŃSKI
Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów działający w różnych gatunkach muzyki.
Absolwent Liceum Muzycznego w Łodzi (prof. Z.Jesman) a następnie Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Zbigniewa Drzewieckiego.
Ceniony muzyk sesyjny,solista i kameralista. Realizuje wiele nagrań obejmujących zarówno koncerty klasyczne z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, jak i pozycje kameralne (Trio de Varsovie, Kwartet Wilanowski). Współzałożyciel słynnego kwintetu Jazz Carriers, z którym zdobył pierwsze nagrody na międzynarodo­wych festiwalach jazzowych.
Nagrywał i występował z czołowymi artystami polskiej sceny jazzu m.in. H. Miśkiewiczem, Z. Jaremko, K.Dębskim, A.Olejniczakiem, A. Trzaskowskim, J. Muniakiem, A.Dąbrowskim, M.Blizińskim także z zespołami Novi Singers, Swing Session, Big Bandem S-1 i orkiestrą PR i TV. Współpracował okazjonalnie z gwiazdami jazzu, jak m.in. Buck Clayton, Bob Wilbur, Al Cohn oraz kompozytorami Henrykiem Czyżem, Andrzejem Kurylewiczem, Krzesimirem Dębskim i innymi.
Prowadzi również działalność pedagogiczną na Wydziale Jazzu i Policealnym Studium Jazzowym w Warszawie jako wykładowca harmonii jazzowej.

PRZEMYSŁAW SĘKOWSKI - GITARY
Absolwent UJK Kielce oraz PSM II st w Łodzi w klasie gitary klasycznej. Członek Polskiego Instytutu Muzycznego,organizator i dyrektor artystyczny ogólnopolskich konkursów gitarowych w Kielcach w latach 1992-2008. Gra w: Kielecki kwartet Gitarowy, Bossa Bonita. Współpracuje z wieloma formacjami muzycznymi, występuje również solo.

SAMUELA MODZELEWSKA - WOKAL
Absolwentka kieleckiego Uniwersytetu im. J.Kochanowskiego na wydziale edukacji artystycznej i PSM I st w klasie gitary. Chętnie "podróżuje " w różnych rejonach muzycznych, jednak najchętniej sięga po utwory niekomercyjne, wymagające często głębokiej interpretacji . Związana z dwoma formacjami muzycznymi Acoustic Staff, który prezentuje światowe hity w nowych akustycznych aranżacjach oraz Boss.

AGNIESZKA NOWAK ZAGÓRA - FLET
1996 ukończyła studia muzyczne po których zakończeniu podjęła pracę w Filharmonii Świętokrzyskiej muzyk solista flecistka,zajmuje się także organizacją oraz prowadzeniem koncertów.

TOMEK MURAWSKI - GITARA BASOWA
Współpracował i współpracuje z licznymi zespołami i artystami m. in. Izabela Trojanowska, Mafia, Sylwia Grzeszczak, Urszula, Tatiana Okupnik ,Edyta Strzycka, “Akwarelki Świętokrzyskie” (Piotr Kuba Kubowicz - Piwnica pod Baranami), Grażyna Auguścik, Włodzimierz Kiniorski, Red Bridge, Hasarapasa Orkiestra Świętokrzyska, Wielka Orkiestra Sympatyczna (zespół towarzyszący kabaretowi K.S.M), Teraz WNiM, Trebunie Tutki, The Hush , DC/AC Tribute band AC/DC, Piotr Salata

ZBIGNIEW ZAGÓRA - PERKUSJA
Perkusista, pedagog, producent, muzyk sesyjny. Przez 25 lat był szefem sekcji perkusji Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP w Warszawie. Wielokrotny uczestnik festiwali: Jazz nad Odrą, Jazz Standards Festival Siedlce, Jimiway Blues Festiwal, Olsztyńskich nocy bluesowych, Rawa Blues Festiwal. Od lat współpracuje z Filharmonią Świętokrzyską. Nagrywał z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie, Filharmonią Świętokrzyską, a jako muzyk sesyjny – z Orkiestrą Kabaretu Moralnego Niepokoju, Grupą Mocarta, Włodzimierzem Korczem, Alicją Majewską, Zbigniewem Wodeckim, Janem Pietrzakiem, Justyną Steczkowską, Iwoną Niedzielską, Bogusławem Morką, Dorotą Osińską i innymi. Występował w Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Rosji, na Ukrainie, Litwie, Białorusi, w Czechach, na Słowacji, Serbii, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Luxemburgu.

TYM RAZEM GOŚCINNIE WSPOMOŻE ICH TOMEK "WARA" WAROWNY
W świecie muzycznym postać wybitna- wirtuoz instrumentów perkusyjnych.

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie filharmonii.


kup bilet on-line


7 lipca (sobota), godzina 20.00, Amfiteatr Kadzielnia, Kielce

Beata & Bajm
40-lecie zespołu

Beata i Bajm

Beata Kozidrak & Bajm z okazji 40-lecia zespołu wystąpią 7 lipca o godzinie 20 na scenie Amfiteatru Kadzielnia. Beaty Kozidrak chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Charyzmatyczna piosenkarka od lat zachwyca publiczność. Posiada ponad czterooktawową skalę głosu i niezwykłą osobowość sceniczną. Zaczęła śpiewać już w czasach liceum. W 1978 roku razem ze swoimi bratem Jarosławem - wokalistą i gitarzystą oraz z wokalistą Andrzejem Pietrasem oraz z gitarzystą Markiem Winiarskim utworzyła zespół Bajm. Grupa grała wówczas akustyczną muzykę, w nurcie piosenki turystyczno-harcerskiej, ale szybko wkroczyła na rockowo-popową ścieżkę.
Beata Kozidrak i zespół Bajm stworzyli wiele przebojów. Do tych największych można zaliczyć między innymi: „W drodze do jej serca”, „Co mi Panie dasz”, „Józek, nie daruję Ci tej nocy”, „Małpa i ja”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Biała armia”, „Szklanka wody”, „Modlitwa o złoty deszcz” i „Myśli i słowa”. Na pewno usłyszymy je w Amfiteatrze Kadzielnia. Ale artystka ma na swoim koncie także solową karierę. W 1993 Kozidrak zaśpiewała swój pierwszy przebój poza Bajmem, czyli „Tyle chciałem Ci dać” nagrany z grupą Universe na ich płytę „Być przy Tobie”. Dopiero po podpisaniu w 1996 kontraktu płytowego z polskim oddziałem światowego koncernu płytowego EMI, artystka ponownie zaplanowała prace nad pierwszym solowym albumem „Beata”. Światło dzienne ujrzał w 1998 roku. Kilka lat później była płyta „Teraz płynę”, a obecnie Beata Kozidrak pracuje nad kolejnym solowym wydawnictwem. Wielkie przeboje i najnowocześniejsza technika Już 7 lipca na publiczność w Kielcach czeka spektakularne show koncertowe, oparte na wyjątkowej nici porozumienia z publicznością, które Beata Kozidrak & Bajm, solidnie budowali przez lata. Zupełnie nowe, premierowe piosenki Beaty Kozidrak i przeboje z jej wcześniejszych albumów oraz legendarne hity Bajmu gwarantują niezapomniane emocje! Ta trasa, to połączenie scenicznego „ja” Beaty Kozidrak i pop-rockowego brzmienia Bajmu w otoczeniu produkcji koncertowej z użyciem najnowocześniejszej techniki.

Bilety w cenie : od 60 do 100 złotych
www. kupbilecik.pl, www.ebilet.pl kasa Filharmonii Świętokrzyskiej tel. 41 368 05 01

Organizator:
agencja koncertowa Impresario Art tel. 730 860 610
agencja koncertowa M. Art. tel. 531 747 123

kup bilet on-line


7 października (niedziela), godz. 18.00 Sala Koncertowa

Gala Najpiękniejszych Arii Operetkowych i Operowych

Gdybym był bogaczem
Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy. Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych. Podczas trasy koncertowej "Gali operetkowo- musicalowej", którą będziemy mieli okazje gościć w Polsce po raz pierwszy, zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów – łącznie ponad 50-osobowy skład artystyczny. W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Czy może być coś piękniejszego, niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert. Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!

Bilety do nabycia w kasie filharmonii.

Organizator:
B&B Jarosław Brussa, tel. 665 277 377, 61 424 28 24

kup bilet on-line


20 października (sobota), godz. 17.00, Sala Koncertowa

JEDNO JEST NIEBO DLA WSZYSTKICH
Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

Don Vasyl
Don Vasyl & Roma

Don Vasyl urodził się 10.04.1950 w Łodzi. Rodzina jego należy do dynastii Baro Szero (Wielka Głowa), pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich, na estradzie od 12 roku życia, kompozytor, autor tekstów, piosenkarz, założyciel zespołu Czarne Perły, był solistą zespołów Terno i Roma.
Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji „Kujawy piórem malowane” (1995) oraz „Twórcy regionu 2” (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy „Pasażerowie niebieskiego taboru” (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnika „ Piosenki Don Vasyla – Jedno jest niebo dla wszystkich” (2007) a także twórcą monologu Cyganki do spektaklu „ Mam na imię Psyche” w reżyserii Marka Wysockiego, w wykonaniu Anny Marii Grabińskiej. Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2013 roku.
Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla „Niech pędzą konie” z 2011 roku oraz „Gdzie moja młodość” z 2013 roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej.

Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni
Zespół Artystyczny Don Vasyl & Roma powstał w 1987 roku – Roma gdyż trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła się poszczycić licznymi tournée po całym świecie, w tym koncertami w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”.
Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane Cygańskie Gwiazdy – Dziani, Wasyl Junior, Liza, Elza, Carmen, Petro, Endi. Nazwa zespołu zmieniła się na Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Zespół ma w dorobku liczne koncerty w kraju i za granicą, częste występy w telewizji.
Dyskografia: 3 płyty analogowe, 20 kaset magnetofonowych, 30 płyt CD, zespół zdobył 11 Złotych Płyt.
Bilety w cenie: 75 zł i 85 zł. dostępne są w Kasie biletowej Filharmonii Świętokrzyskiej, tel.41 368 05 01, 365 54 83 i on-line przez stronę Filharmonii.

Organizator:
Jan Kowalewski tel. 602 108 520

kup bilet on-line


21 października (niedziela), godz. 16.00, Sala Koncertowa

„To się nadaje do kabaretu”
NOWY program kabaretu Smile

	„To się nadaje do kabaretu” NOWY program kabaretu Smile
W tym właśnie programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin.
Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część programu Kabaretu SMILE.
Cały program to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i postaci, które w przerysowany sposób niesamowicie bawią każdego z nas. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: „Faktycznie. Tak jest też w moim życiu!”.
Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie rtv, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci – „to się nadaje do kabaretu!”.

Chcesz poczuć na własnej skórze z jakich odczynników korzystają artyści? Przyjdź na spektakl „na żywo”.

Czas trwania: 120 minut

Bilety w cenie 70,00- 100,00 zł dostępne w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz on-line na stronie Filharmonii. (tel.41/368-05 -01; 365-54-83).

Organizator:
„LUX” JERZY GRAZDA
www.lux.biletyna.pl

kup bilet on-line


22 listopada (czwartek), godz. 19.00, Sala Koncertowa

10 TENORÓW

10 Tenorów Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich.

PROGRAM:
1) Intro
2) C.Esposito - Grande amore
3) A.Lara - Granada
4) L.Dalla - Caruso
5) R.Stolz – Brunetki , blondynki
6) Pieśń Ludowa - Chornii ochi
7) J.Strauss - Wielka sława to zart
8) G.Verdi - Nessun Dorma
9) G.Verdi -La dona e mobile
10) A.Di Capula -O sole mio
11) V.Di Chiarra - La spagnola
12) C.Velasquez - Bessame mucho
13) L.Danza – Funiculi funicula
Część II
1) R.Cocciante - Notre dame Cathedrals
2) N.Gimbel - Sway
3) R.Cociante - Belle
4) T.Renis - Quando Quando Quando
5) H.Zimmer / E.John -The Lion King
6) M.Draws - Delayla
7) L.A.Ried - Sparta Regressa
8) D.Modunio - Volare
9) Zb.Wodecki - Lubie wracać tam gdzie byłem już
10) Ludowa pieśń ukraińska - Chervona Ruta
11) Q.Mendoza - Celito Lindo
12) B.Joel - Uptown girl
13) V.Di Paola - Come Prima

Bilety w cenie 110 zł do nabycia w kasie filharmonii.
Organizator: B&B Jarosław Brussa, tel. 665 277 377, 61 424 28 24

kup bilet on-line


29 listopada (czwartek), godz. 18.00, Sala Koncertowa

Andrzejkowy koncert z piękną muzyką i lampką szampana

"NAJPIĘKNIEJSZE MELODIE ŚWIATA"
KLASYCZNIE I HUMORYSTYCZNIE

Najpiękniejsze melodie świata Wystąpią soliści Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie i Teatru Wielkiego w Łodzi: Eweliny Hańskiej - sopran, Danuty Dudzińskiej - sopran, Wiesława Bednarka - baryton, Krzysztofa Marciniaka - tenor oraz zobaczymy piękne układy choreograficzne w wykonaniu solistów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, a wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna pod dyrekcją Bogny Dulińskiej. Całość poprowadzi Andrzej Zborowski.

Podczas ponad dwugodzinnego koncertu /z krótką przerwa/ "Najpiękniejsze melodie świata" usłyszymy wiele pięknych światowych kompozycji jak również arie i duety z największych oper, operetek i musicali. Chcemy zwrócić Państwa uwagę na balet, który zaprezentuje się m.in. w "Tańcu hiszpańskim", "Jeziorze łabędzim" Piotra Czajkowskiego, w polce Johanna Straussa "Auf der Jagd", "Can canie" Jacquesa Offenbacha ...

Program
Rudolf Sieczyński – „Wiedeń, miasto moich marzeń”
Walter Jurmann, Bronisław Kaper – „Ninon, ach uśmiechnij się”
Paul Abraham – „Całować umiem tak jak Tangolita” z operetki „Bal w Savoy’u”
Salvatore Gambardella e Giuseppe Capaldo – „Comme facette mammetta”
Emerich Kalman – czardasz Maricy z operetki „Hrabina Marica”
Johann Strauss – walc „Karety” z operetki „Baron cygański”
Leonard Bernstein – „Tonight” z musicalu „West side story”
Izaak Dunajewski – “Serce, to najpiękniejsze słowo świata” z filmu “Świat się śmieje”
Emerich Kalman – czardasz Sylwii z operetki „Księżniczka czardasza”
Emerich Kalman – „Artystki z variete”z operetki „Księżniczka czardasza”
Jahann Strauss – polka „Auf der Jagd”
Florian Hermann, C.Gierdel – romans rosyjski „Oczy czarne”
Louis Guglielmi – „La vie en rose”
Luigi Denza – “Funiculi, funicula”
Mikis Theodorakis – ZORBA -“Strose to stroma sou”
Iwan Łarionow – “Kalinka”
Andrew Lloyd Webber – „All I ask of you” z musicalu „Upiór w operze”
Jacques Offenbach – “Can can”
Gonzalo Roig – “Quiereme mucho”
Emerich Kalman – “Lekko zwiewnie” z operetki “Hrabina Marica”
Wiązanka włoska: Ruggiero Leoncavallo – „Mattinata”, Ernesto De Curtis – „Wróć do Sorrento”, Luigi Denza – „Funiculi, funicula’, Eduardo Di Capua – „O sole Mio”

Bilety w cenie 100/80/65 zł

Organizator:
Agencja Artystyczna Scenic tel. 505-556-487

kup bilet on-line


8 grudnia (sobota), godz. 13:00 i 19:00, Sala Koncertowa

Do Betlejem - Oratorium na Boże Narodzenie

Do Betlejem - Oratorium na Boże Narodzenie "Oratorium Świąteczne Do Betlejem"- współcześnie napisane kolędy i pastorałki, ciekawe aranżacje, niezwykłe wizualizacje, Jerzy Stuhr jako narrator (głos): https://www.youtube.com/watch?v=2tUbI-d3A44
Poetyckie teksty m.in. Leszka Aleksandra Moczulskiego (autora słów do Nieszporów Ludźmierskich), Jerzy Stuhr jako narrator (głos), urzekająca muzyka Mikołaja Blajdy, krakowskiego producenta muzycznego, dyrygenta i kompozytora. Wyjątkowi wykonawcy: Michał Gasz, Sylwia Lorens, Anna Sokołowska, Orkiestra Filharmonii Futura oraz chór i soliści zespołu Fermata. W sumie blisko 40 artystów na scenie! "Do Betlejem" to barwne, porywające widowisko opowiadające w przystępny i lekki sposób historię przyjścia na świat Dzieciątka Jezus. Kolejna propozycja krakowskiej, nowatorskiej Filharmonii Futura to połączenie tradycyjnej formy z nowoczesnymi rozwiązaniami scenicznymi. Projekcje filmowe i efekty świetlne znakomicie uzupełniają warstwę muzyczną. Widowisko ma charakter familijny i jest przeznaczone dla widzów w każdym wieku. Filharmonia Futura, zaprasza na świąteczną podróż do Betlejem!

SCENARIUSZ, MUZYKA, REŻYSERIA: MIKOŁAJ BLAJDA; PRODUKCJA: SYLWIA LORENS

Bilety w cenie: 50/55/75/95 zł, specjalna oferta dla Szkół i grup zorganizowanych,
*Bilety ulgowe są ważne za okazaniem przy wejściu na spektakl legitymacji szkolnej (dot. zniżki dla dzieci do 13 lat).

kup bilet on-line

góra 
   O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.