Strona główna | Imprezy zewnętrzne

Uprzejmie informujemy, że organizatorem niżej wymienionych imprez
nie jest Filharmonia Świętokrzyska.
W związku z tym Filharmonia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany programów,
terminów lub odwołanie poszczególnych imprez.23 kwietnia (poniedziałek) 2018, godz. 11.00, Sala Koncertowa

ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII

Alicja w Krainie Muzycznej Magii Multimedialny spektakl muzyczny dla dzieci (6-12 lat) „Alicja w krainie muzycznej magii” to muzyka, magia, intryga, dynamiczna akcja i dobry humor. W rolach ekranowych Małgorzata Ostrowska i Zbyszek Wodecki. Akcja spektaklu rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Publiczność poznaje niezwykle barwnych bohaterów. Na ekranie pojawią się m.in.: Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) i dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska), na scenie zawita Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton oraz tytułowa Alicja. Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje style i gatunki muzyczne.

SCENARIUSZ, MUZYKA, REŻYSERIA: MIKOŁAJ BLAJDA
PRODUKCJA: SYLWIA LORENS
https://www.youtube.com/watch?v=mK1tSxWeGvk

Ceny: 40/30 (ulgowy*), specjalna oferta dla grup
Bilety dostępne na www.filharmoniafutura.pl, ticketpro, goout.net, empik i w kasach Filharmonii Świętokrzyskiej.
Rezerwacje grupowe i kontakt: 533 955 593, filharmonia@filharmoniafutura.pl

kup bilet on-line


23 kwietnia (poniedziałek) 2018, godz. 19.00, Sala Koncertowa

„UPIÓR W OPERETCE”

Upiór w operetce Multimedialne widowisko muzyczne „ Upiór w Operetce” to wspaniała zabawa dla widzów od 6 do 106 lat! Operetka podobnie jak opera ma swojego upiora, postać pełną tajemnic których rąbek uchyli podczas pełnego humoru spektaklu. Jego historia stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica, Baron Cygański i.in. w interpretacjach solistów polskiej sceny operetkowej: Sylwii Lorens oraz Jakuba Oczkowskiego z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Widowisko to również solistyczne popisy znakomitego skrzypka Bogdana Kierejszy. W rolę upiora wciela się Artur Dziurman. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje, współczesne aranżacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne.
https://www.youtube.com/watch?v=HhfN62Wu6Yo

SCENARIUSZ, ARANŻACJE UTWORÓW, REŻYSERIA: MIKOŁAJ BLAJDA
PRODUKCJA: SYLWIA LORENS

Ceny: 110/90/70 zł (70 zł ulgowe*), specjalna oferta dla grup
Bilety dostępne na www.filharmoniafutura.pl, ticketpro, goout.net, empik i w kasach Filharmonii Świętokrzyskiej.
Rezerwacje grupowe i kontakt: 533 955 593, filharmonia@filharmoniafutura.pl
*ulgowe dla seniorów 65+ i dzieci do 13 lat ważne za okazaniem stosownego dokumentu

Organizator:
Filharmonia Futura, 533 955 593, filharmonia@filharmoniafutura.pl, www.filharmoniafutura.pl

kup bilet on-lineMIĘDZYNARODOWY XXXI HAMMOND ORGAN MEETING
ORGAN JAZZ FESTIVAL 2018
KIELCE 27-29.04.2018

Organ Jazz Festival KIELCE 27-29.04.2018 Największy trzydniowy event w Europie poświęcony organom Hammonda. Międzynarodowe spotkanie miłośników, muzyków, audiofilów i melomanów uwieńczone koncertami, wystawami, wymianą informacji, działalnością dydaktyczną i pogłębieniem wiedzy o tym wspaniałym instrumencie. Będziemy gościć w Kielcach przedstawicieli drugiej co do wielkości na świecie listy Hammond Italia z Marco Montaruli z Rzymu na czele, przedstawicieli Hammond Polska, przedstawicieli z Niemiec i Czech, muzyków z USA i najwybitniejszych jazzmanów polskich.
Prawie dwudziestoletnie doświadczenie na scenach europejskich z największymi artystami światowej sławy i wieloletnia współpraca ze środowiskiem jazzowym i bluesowym pozwoliła Jackowi Klesykowi na koordynację tego szczególnego festiwalu. Jego doświadczenie sięga 2001 roku, kiedy narodził się Organ Music Club we Włoszech. Międzynarodową współpracę z Hammond Polska rozpoczął już podczas pierwszej edycji Liri Organ Jazz Festival w 2006 roku. Od tamtej pory jego miłość do muzyki i jej wariantów, do analogowego brzmienia tak winyli, jak i samych organów Hammonda nigdy nie zmalała.
W ramach festiwalu odbędą się cztery koncerty w sali kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej i Jamsessions w Chicago Organ Music Clubie, podczas których wystąpią takie gwiazdy, jak: Alberto Marsico, Paweł Serafiński i Frank Parker, Kajetan Galas.
Dodatkowo, dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Kielce i Dyrektora Muzeum L. Hammonda, zorganizowany będzie szereg wydarzeń towarzyszących, jak wystawa obrazów Pietro Turco – laureata pierwszej nagrody w Museum of Computer Art w Nowym Yorku, demonstracja najnowszych technologicznie instrumentów przez Hammond Polska. Nie zabraknie inicjatywy dydaktycznej, jak warsztaty gry na organach Hammonda z Pawłem Serafińskim, Kajetanem Galasem i Jackiem Klesykiem. Wiele z festiwalowych koncertów i wydarzeń będzie transmitowanych na żywo za pośrednictwem Internetu, co pozwoli na promocję miasta, muzeum L. Hammonda i naszych partnerów nie tylko w regionie, ale także w całym kraju, a nawet poza jego granicami.

Więcej informacji >>>

Organizator:
Jacek Piotr Klesyk – tel. 733 342 333


26 maja (sobota) 2018, godz. 19.00, Sala Koncertowa

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ SYNESTEZJA SZTUK

Dzień Matki „Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiet” – jakże trafie określił istotę muzyki Ludwig van Beethoven. Podczas koncertu usłyszymy arie i duety z najpiękniejszych oper i musicali. Wystąpią znakomici, młodzi artyści obdarzeni wyjątkowym talentem i niezwykłą barwą głosu. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna Filharmonii Świętokrzyskiej, a przy fortepianie zasiądzie znakomity pianista Artur Jaroń. Koncert poprowadzi odtwórczyni roli Bł. Karoliny Kózkówny w filmie „Zerwany kłos” - Aleksandra Hejda.


Utwory wykonywane na koncercie:
I część
1. Wokaliza z filmu 9 wrota Wojciecha Kilara,
2. Jan Gall- Gdybym był młodszy dziewczyno,
3. Pieśń Heleny - Krzesimira Dębskiego,
4. Jan Gall-Dziewczę z buzią jak malina,
5. Chopin – Życzenie,
6. Ballada „Powrót taty”- Stanisława Moniuszko,
7. Stanisław Moniuszko- Prząśniczki,
8. Paweł Grajnert- Aria Kopciuszka,
9. Aria Stefana (Aria z Kurantem) ze Strasznego Dworu - St. Moniuszko

II część
1. Aria upiora „The Music of the night” Andrew Lloyd Webber,
2. Lipen schweigen - Franz Lehar
3. O mio bambino caro- Puccini
4. Dein ist mein ganzes Herz- Franz Lehar
5. Strangers in the night - Sinatra,
6. Porgy & Bess Summertime,
7. Schubert- Standchen,
8. Duet z upiora w operze Past the point of no return- Andrew Lloyd Webber,
9. Tagliaferri – Passione
10. No puede ser.

Bilety w cenie: 50 zł, 60 zł, 70 zł dostępne są w Kasie biletowej Filharmonii Świętokrzyskiej, tel.41 368 05 01

Organizator:
Victoria Artem 602 79 91 41

kup bilet on-line


27 maja (niedziela) 2018, godz. 17.00, Sala Koncertowa

IRENA SANTOR – PUNKT WIDZENIA

IRENA SANTOR –  PUNKT WIDZENIA IRENA SANTOR – niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy, Artystka zaprezentuje się na naszej estradzie w recitalu PUNKT WIDZENIA. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty Kręci mnie ten świat oraz z najnowszej płyty Punkt widzenia, która została entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serce i uznanie publiczności.
Nie sposób wyliczyć wybitnych osiągnięć, które składają się na trwającą od kilku dekad karierę Artystki. Irena Santor nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami, jak np.: Tych lat nie odda nikt, Powrócisz tu, Już nie ma dzikich plaż, Embarras. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z niej Artystkę wielkiego formatu. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku, a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal brzmią z tą samą ogromną siłą… Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z legendą polskiej sceny, wypełnione czułością dźwięków, melancholijnym urokiem oraz niezwykłymi emocjami, z których zrodziły się najznakomitsze kompozycje Artystki.
Koncert, który odbędzie się w Dniu Matki – im właśnie zostanie zadedykowany.

Po koncercie zapraszamy na lampkę szampana.

Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Mariusz Dubrawski – fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja.


Sprzedaż biletów:
www.kupbilecik.pl

Kasa biletowa Filharmonii Świętokrzyskiej, tel.41 368 05 01 ,

Bilety w cenie 55 zł/75zł/90zł

Organizator:
Agencja artystyczna Scenic
505 556 487

kup bilet on-line


7 lipca (sobota), godzina 20.00, Amfiteatr Kadzielnia, Kielce

Beata & Bajm
40-lecie zespołu

Beata i Bajm

Beata Kozidrak & Bajm z okazji 40-lecia zespołu wystąpią 7 lipca o godzinie 20 na scenie Amfiteatru Kadzielnia. Beaty Kozidrak chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Charyzmatyczna piosenkarka od lat zachwyca publiczność. Posiada ponad czterooktawową skalę głosu i niezwykłą osobowość sceniczną. Zaczęła śpiewać już w czasach liceum. W 1978 roku razem ze swoimi bratem Jarosławem - wokalistą i gitarzystą oraz z wokalistą Andrzejem Pietrasem oraz z gitarzystą Markiem Winiarskim utworzyła zespół Bajm. Grupa grała wówczas akustyczną muzykę, w nurcie piosenki turystyczno-harcerskiej, ale szybko wkroczyła na rockowo-popową ścieżkę.
Beata Kozidrak i zespół Bajm stworzyli wiele przebojów. Do tych największych można zaliczyć między innymi: „W drodze do jej serca”, „Co mi Panie dasz”, „Józek, nie daruję Ci tej nocy”, „Małpa i ja”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Biała armia”, „Szklanka wody”, „Modlitwa o złoty deszcz” i „Myśli i słowa”. Na pewno usłyszymy je w Amfiteatrze Kadzielnia. Ale artystka ma na swoim koncie także solową karierę. W 1993 Kozidrak zaśpiewała swój pierwszy przebój poza Bajmem, czyli „Tyle chciałem Ci dać” nagrany z grupą Universe na ich płytę „Być przy Tobie”. Dopiero po podpisaniu w 1996 kontraktu płytowego z polskim oddziałem światowego koncernu płytowego EMI, artystka ponownie zaplanowała prace nad pierwszym solowym albumem „Beata”. Światło dzienne ujrzał w 1998 roku. Kilka lat później była płyta „Teraz płynę”, a obecnie Beata Kozidrak pracuje nad kolejnym solowym wydawnictwem. Wielkie przeboje i najnowocześniejsza technika Już 7 lipca na publiczność w Kielcach czeka spektakularne show koncertowe, oparte na wyjątkowej nici porozumienia z publicznością, które Beata Kozidrak & Bajm, solidnie budowali przez lata. Zupełnie nowe, premierowe piosenki Beaty Kozidrak i przeboje z jej wcześniejszych albumów oraz legendarne hity Bajmu gwarantują niezapomniane emocje! Ta trasa, to połączenie scenicznego „ja” Beaty Kozidrak i pop-rockowego brzmienia Bajmu w otoczeniu produkcji koncertowej z użyciem najnowocześniejszej techniki.

Bilety w cenie : od 60 do 100 złotych
www. kupbilecik.pl, www.ebilet.pl kasa Filharmonii Świętokrzyskiej tel. 41 368 05 01

Organizator:
agencja koncertowa Impresario Art tel. 730 860 610
agencja koncertowa M. Art. tel. 531 747 123

kup bilet on-line


7 października 2018 r. (niedziela), godz. 18.00 Sala Koncertowa

Gala Najpiękniejszych Arii Operetkowych i Operowych

Gdybym był bogaczem
Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy. Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych. Podczas trasy koncertowej "Gali operetkowo- musicalowej", którą będziemy mieli okazje gościć w Polsce po raz pierwszy, zobaczymy najlepszych wykonawców: solistów, muzyków, tancerzy baletowych oraz chórzystów – łącznie ponad 50-osobowy skład artystyczny. W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Czy może być coś piękniejszego, niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem? Na to pytanie odpowie Państwu właśnie ten koncert. Niezapomniana podróż muzyczna przez wszystkie historie miłosne operetki i musicalu, na której nie może Państwa zabraknąć!

Bilety do nabycia w kasie filharmonii.

Organizator:
B&B Jarosław Brussa, tel. 665 277 377, 61 424 28 24

kup bilet on-line


20 października (niedziela) 2018, godz. 17.00, Sala Koncertowa

JEDNO JEST NIEBO DLA WSZYSTKICH
Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni


Don Vasyl & Roma

Don Vasyl urodził się 10.04.1950 w Łodzi. Rodzina jego należy do dynastii Baro Szero (Wielka Głowa), pochodzi z królewskiej rodziny Cyganów wielkomiejskich, na estradzie od 12 roku życia, kompozytor, autor tekstów, piosenkarz, założyciel zespołu Czarne Perły, był solistą zespołów Terno i Roma.
Don Vasyl jest poetą, animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. Jego wiersze ukazały się w dwóch zbiorach poezji „Kujawy piórem malowane” (1995) oraz „Twórcy regionu 2” (1996). Sam jest autorem tomiku wierszy „Pasażerowie niebieskiego taboru” (1998, wznowienie 2005) oraz śpiewnika „ Piosenki Don Vasyla – Jedno jest niebo dla wszystkich” (2007) a także twórcą monologu Cyganki do spektaklu „ Mam na imię Psyche” w reżyserii Marka Wysockiego, w wykonaniu Anny Marii Grabińskiej. Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2013 roku.
Dwie ostatnie solowe płyty Don Vasyla „Niech pędzą konie” z 2011 roku oraz „Gdzie moja młodość” z 2013 roku zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej.

Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni
Zespół Artystyczny Don Vasyl & Roma powstał w 1987 roku – Roma gdyż trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła się poszczycić licznymi tournée po całym świecie, w tym koncertami w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”.
Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane Cygańskie Gwiazdy – Dziani, Wasyl Junior, Liza, Elza, Carmen, Petro, Endi. Nazwa zespołu zmieniła się na Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. Zespół ma w dorobku liczne koncerty w kraju i za granicą, częste występy w telewizji.
Dyskografia: 3 płyty analogowe, 20 kaset magnetofonowych, 30 płyt CD, zespół zdobył 11 Złotych Płyt.
Bilety w cenie: 75 zł i 85 zł. dostępne są w Kasie biletowej Filharmonii Świętokrzyskiej, tel.41 368 05 0, 365 54 83 i on-line przez stronę Filharmonii.

Organizator:
Jan Kowalewski tel. 602 108 520

kup bilet on-line


21 października (niedziela) 2018, godz. 16.00, Sala Koncertowa

„To się nadaje do kabaretu”
NOWY program kabaretu Smile

	„To się nadaje do kabaretu” NOWY program kabaretu Smile
W tym właśnie programie powraca wyczekiwana Bożena i jej mąż Merlin.
Nowe perypetie tej zwariowanej pary to tylko część programu Kabaretu SMILE.
Cały program to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i postaci, które w przerysowany sposób niesamowicie bawią każdego z nas. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Na sali co chwila wybucha salwa śmiechu, po której przychodzi chwila zadumy i myśl: „Faktycznie. Tak jest też w moim życiu!”.
Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie rtv, współczesne plotki kontra hejterzy, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci – „to się nadaje do kabaretu!”.

Chcesz poczuć na własnej skórze z jakich odczynników korzystają artyści? Przyjdź na spektakl „na żywo”.

Czas trwania: 120 minut

Bilety w cenie 70,00- 100,00 zł dostępne w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej oraz on-line na stronie Filharmonii. (tel.41/368-05 -01; 365-54-83).

Organizator:
„LUX” JERZY GRAZDA
www.lux.biletyna.pl

kup bilet on-line


22 listopada 2018 r. (czwartek), godz. 19.00, Sala Koncertowa

10 TENORÓW

10 TENORÓW Odpowiadając na wzrastające zainteresowanie w Polsce sztuką wokalną artystów z Ukrainy, postanowiliśmy stworzyć projekt, będący jednym z mostów, łączących kultury naszych krajów. Projekt jest też efektem znakomitej, trwającej od wielu lat współpracy z dyrektorem generalnym Teatru Operetki Kijowskiej, Bohdanem Strutynśkym. 10 śpiewaków, Polaków i Ukraińców, zaśpiewa przeboje operetkowe i musicalowe, a także wykona muzykę estradową, łącząc repertuar światowy z utworami kompozytorów polskich.

PROGRAM:
1) Intro
2) C.Esposito - Grande amore
3) A.Lara - Granada
4) L.Dalla - Caruso
5) R.Stolz – Brunetki , blondynki
6) Pieśń Ludowa - Chornii ochi
7) J.Strauss - Wielka sława to zart
8) G.Verdi - Nessun Dorma
9) G.Verdi -La dona e mobile
10) A.Di Capula -O sole mio
11) V.Di Chiarra - La spagnola
12) C.Velasquez - Bessame mucho
13) L.Danza – Funiculi funicula
Część II
1) R.Cocciante - Notre dame Cathedrals
2) N.Gimbel - Sway
3) R.Cociante - Belle
4) T.Renis - Quando Quando Quando
5) H.Zimmer / E.John -The Lion King
6) M.Draws - Delayla
7) L.A.Ried - Sparta Regressa
8) D.Modunio - Volare
9) Zb.Wodecki - Lubie wracać tam gdzie byłem już
10) Ludowa pieśń ukraińska - Chervona Ruta
11) Q.Mendoza - Celito Lindo
12) B.Joel - Uptown girl
13) V.Di Paola - Come Prima

Bilety w cenie 110 zł do nabycia w kasie filharmonii.
Organizator: B&B Jarosław Brussa, tel. 665 277 377, 61 424 28 24

kup bilet on-line

góra 
   O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 -Grabka.