Strona główna | Wstecz

Upiór w operze

Upiór w operze

Ekranowa wersja słynnego musicalu Andrew LLoyd Webbera i Richarda Stilgoe, opartego na powieści Gastona Leroux'a. Historia człowieka o nienaturalnej twarzy znanego jako Upiór, który zamieszkuje piwnice Paryskiej opery. Pewnej nocy bohater słyszy piękny śpiew dochodzący z sali. Wkrótce potem dostrzega śpiewaczkę Christine w której się zakochuje. Postanawia porwać Christine Daaé i wyznać jej swoje uczucie.

20 stycznia 2016, środa, g. 18.30, sala koncertowa

UPIÓR W OPERZE

Projekcja filmu
w reżyserii JOELA SCHUMACHERA

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie

Zaproszenia do odbioru
w kasie Filharmonii od 18 styczniaZ MIŁOŚCI DO…

Z miłości do…

 

17 lutego 2016, środa, g. 18.30, sala koncertowa

Z MIŁOŚCI DO…

Projekcja filmu
w reżyserii PAULA ANDREWA WILLIAMSA

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Opowieść o miłości, która skłania do przełamywania własnych ograniczeń, i rodzinie jako plątaninie trudnych relacji. Arthur w przeciwieństwie do swojej pogodnej żony stroni od ludzi i pogrąża się w samotności. Ciąg rozmaitych zdarzeń diametralnie zmieni jego nastawienie. Reżyser, który dał się poznać jako twórca tzw. „męskiego kina”, tym razem – w wyciskaczu łez..

kup bilet on-line
Aleksander Tansman

Aleksander Tansman

Film jest unikalnym zapisem rozmowy z Aleksandrem Tansmanem z 1985 roku. Opowiada o życiu kompozytora i jego podróżach. Jest on niebywałą okazją do poznania wielkiego kompozytora jako otwartego, ciepłego i pogodnego człowieka. Projekcji filmu będzie towarzyszyć spotkanie z Wojciechem Wendlandem, autorem publikacji "W 89 lat dookoła świata. Aleksander Tansman u źródeł kultury i tożsamości". Książka jest próbą uchwycenia fenomenu życia Tansmana.

 

20 kwietnia 2016, środa, godz.18.30, sala kameralna

24. ŚWIĘTOKRZYSKIE DNI MUZYKI

ALEKSANDRA TANSMANA TOURNÉE DOOKOŁA ŚWIATA

JANUSZ CEGIEŁŁA i TADEUSZ KOPEL reżyseria

WOJCIECH WENDLAND słowo wstępne

Wstęp wolny

Zaproszenia do odbioru w kasie Filharmonii od 18 kwietnia br.

SIOSTRY LILPOP I ICH MIŁOŚCI

SIOSTRY LILPOP I ICH MIŁOŚCI

Wstęp wolny.
Zaproszenia do odbioru w kasie Filharmonii od 25 kwietnia br.

 

27 kwietnia 2016, środa, godz.18.30, sala kameralna

24. ŚWIĘTOKRZYSKIE DNI MUZYKI

SIOSTRY LILPOP I ICH MIŁOŚCI

BOŻENA GARUS-HOCKUBA
reżyseria
słowo wstępne

Film przedstawia losy sióstr Lilpop, córek znanego w okresie międzywojennym warszawskiego architekta (autor kamienicy Jabłkowskich). Cztery prowadzone równolegle wątki opowiadają o uczuciach będących motorem ich życia. Jest to więc historia nieudanego małżeństwa Anieli Lilpop z dyplomatą Witoldem Mieczysławskim, a także jej „jesiennego” związku z prezydentem rządu Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Edwardem Raczyńskim oraz małżeństwa Haliny Lilipop ze światowej sławy dyrygentem Arturem Rodzińskim. Bożena Garus-Hockuba zaprezentuje także wspomnieniową książkę Felicji Lilpop-Krance pt. „Powroty”, którą przepełniają portrety wielu znakomitych polskich artystów.W POSZUKIWANIU CHOPINA

W poszukiwaniu Chopina

Film powstał dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, a jego istotna część została zrealizowana podczas koncertów organizowanych przez NIFC w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin kompozytora oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa. Pomoc w realizacji i promocji filmu okazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także Polish Cultural Institute w Londynie. Mający polskie korzenie Brytyjczyk Phil Grabsky cztery lata spędził w podróży, dążąc do poznania prawdy o życiu Chopina. Kim był człowiek, którego przerażały publiczne występy, który wyjechał ze swej ojczyzny do Paryża i nie dane mu było powrócić? Kim był ten, który rzadko koncertował, a pomimo złego stanu zdrowia skomponował tak potężne i głębokie dzieła? Odpowiedzi postarają się udzielić tak wybitni muzycy, jak Lars Vogt, Daniel Barenboim, Ronald Brautigam czy Kevin Kenner oraz. jeden z najwybitniejszych historyków muzyki – Jeremy Siepmann. Na ekranie zobaczymy i usłyszymy także Janusza Olejniczaka i Orkiestrę XVIII Wieku pod kierunkiem Fransa Brüggena. Narratorką filmu jest gwiazda sceny i ekranu Juliet Stevenson, a fragmenty listów Chopina czyta David Dawson.

 

18 maja 2016, środa, g. 18.30, sala koncertowa

W POSZUKIWANIU CHOPINA

Udział biorą:

LEIF OVE ANDSNES, DANIEL BARENBOIM,
RONALD BRAUTIGAM, NELSON GOERNER,
KEVIN KENNER, JANUSZ OLEJNICZAK,
LARS VOGT, FRANS BRÜGGEN

ORKIESTRA XVIII WIEKU

PHIL GRABSKY scenariusz i reżyseria

Opowiada:
JULIET STEVENSON

Listy Chopina czyta DAVID DAWSON

Rok produkcji i producent:
2014 Seventh Art Productions Ltd

Czas trwania: 115 minut

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Cena biletów 25 zł normalny, 20 zł ulgowy

kup bilet on-lineB .B. King

B .B. King

 

26 października 2016, środa, g. 18.30, sala koncertowa

THE ROAD TO MEMPHIS (DROGA DO MEMPHIS)
Reż. RICHARD PEARCE

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Richard Pearce, amerykański reżyser i producent filmowy, razem z dokumentalistą Robertem Kennerem zabiorą Państwa do Memphis – miasta takich sław, jak Martin Luther King, Elvis Presley i B. B. King. I właśnie ostatni z wymienionej wielkiej trójki jest bohaterem niezwykłego filmu, w którym reżyserzy starają się zrozumieć fenomen sceny bluesowej nad rzeką Missisipi, chodzą śladami legend muzyki, spotykają się z twórcami, którzy kreowali nowy styl bluesa. Wywiady, występy gwiazd, archiwalne materiały to tylko niektóre atrakcje filmu.


kup bilet on-lineMiron Białoszewski

Miron Białoszewski

 

16 listopada 2016, środa, g. 18.30, sala koncertowa

W POBLIŻU MIRONA
Reżyseria: PIOTR MORAWSKI

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Filmowy portret Mirona Białoszewskiego (1922-1983), poety prozaika, dramatopisarza, autora Pamiętnika z Powstania Warszawskiego.
Z zapisanych na taśmie filmowej skąpych fragmentów powoli wyłania się sylwetka poety. W swoich kolejnych warszawskich mieszkaniach i w pracowniach zaprzyjaźnionych artystów aranżuje scenki dramatyczne i purnonsensowe, parodystyczne widowiska stanowiące wyłom w monotonii codzienności.


kup bilet on-lineKadr z filmu Cały ten zgiełk

Kadr z filmu Cały ten zgiełk


 

14 grudnia 2016, środa, g. 18.30, sala koncertowa

CAŁY TEN ZGIEŁK

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Reżyseria: Bob Fosse

Joe Gideon jest wziętym choreografem i uznanym reżyserem filmowym. Na Brodwayu przygotowuje kolejny spektakl muzyczny, a jednocześnie kończy pracę nad najnowszym filmem o kontrowersyjnym komiku. Dawno rozwiedziony – nie utrzymuje bliższych kontaktów z żoną, Audrey. Łączy ich jedynie kilkunastoletnia córka Michelle. Intensywny tryb życia i liczne romanse Joe przypłaca pogarszającym się gwałtownie stanem zdrowia. Aby zachować pozory dobrej formy, każdy ranek rozpoczyna od zażycia środków pobudzających…

kup bilet on-line

góra góra   O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 - Grabka.